Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Mobilność nr 4 - kurs metodyczny

Mobilność nr 4 - kurs metodyczny

W dniach 15.04.-19.04.2024 r. nauczycielki z naszej szkoły: p.Katarzyna Dobrosz, p.Kasia Mąka i p.Agnieszka Tomczyk uczestniczyły w międzynarodowym kursie metodycznym  "The Playground Classroom- Methodology at Primary Level Learning, Fun&Games" w szkole Executive Training Institute na Malcie.

Celem kursu było wzbogacenie metod dydaktycznych i zdobycie nowych umiejętności w zakresie wykorzystania gier i zabaw jako narzędzi edukacyjnych. Uczestniczki miały możliwość poznania innowacyjnych technik, które z pewnością znajdą zastosowanie w naszych klasach, wnosząc świeże i kreatywne podejście do nauczania. Szkolenie było również wspaniałą okazją do szlifowania swoich umiejetności językowych. Program zajęć był wyczerpujący i bardzo intensywny. Obejmował m.in. takie zagadnienia jak:

  • wyzwania cywilizacyjne współczesnego ucznia,
  • wiedzę dydaktyczną i psychologiczną dotyczącą najmłodszych (np.style uczenia się i typy inteligencji człowieka),
  • nowe technologie (AI, chatGPT, E-Tools),
  • gry i zabawy językowe,
  • wspieranie czytelnictwa anglojęzycznego,
  • aktywności związane z muzyką,
  • tworzenie opowiadań,
  • rozwijanie zasobów własnego słownictwa.

Kameralnej, międzynarodowej grupie studentek przewodziła czarująca wykładowczyni- Angielka p.Lorenza, która z ujmującym akcentem- prosto z kanału BBC- przekazywała swoją wiedzę zarażając chęcią i zakorzeniając pasję rozwoju w interesujących nas sferach. Po porach przewidzianych na naukę, uczestniczkom udało się zwiedzić najbliższą okolicę szkoły w Paceville oraz miejsca zamieszkania- St.Julian. Udały się na wycieczkę do obecnej stolicy- Valetty oraz poprzedniej- Mdiny. Zachwycające widoki, sympatyczne nastawienie mieszkańców, przepiękna architektura zachwycająca historycznymi perełkami na każdym kroku na długo pozostaną w pamięci kursantek. Przebywanie w tak silnie nasączonym kulturą i przemianami miejscem, otworzyło w pedagożkach chęć na dalsze doskonalenie znajomości języka angielskiego oraz wdzięczność za możliwość uczestnictwa w projekcie "Angielski przepustką do sukcesu".

 

Wyjazd był również doskonałą okazją do wymiany doświadczeń z nauczycielami z innych krajów oraz nawiązania międzynarodowych kontaktów, które mogą przynieść korzyści naszej społeczności szkolnej. Cieszymy się, że nasze nauczycielki miały możliwość uczestniczenia w tak inspirującym wydarzeniu i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć efekty ich pracy w naszej szkole.

Data dodania: 2024-05-23 22:22:11
Data edycji: 2024-05-23 22:40:07
Ilość wyświetleń: 94

“Najważniejsze, co możemy dać sobie nawzajem to nasza uwaga”

Marshall B. Rosenberg

Odwiedź również

godło Polski - link do strony głównej
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 344
im. Powstania Warszawskiego w Warszawie

03-185 Warszawa Poland

Erazma z Zakroczymia 15

Inspektor Danych Osobowych:
Anna Mroczkowska Telefon: 22 5103620 wew. 212 e-mail: inspektor@dbfo.waw.pl 

Zastępca Inspektora Danych Osobowych:
Anna Żebrowska – Kaczyńska Telefon:225103620 wew. 233 email: inspektor@dbfo.waw.pl

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej