Witamy na nowej stronie SP344!
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy szkoły

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 344 im. Powstania Warszawskiego w Warszawie jest placówką oświatową, działającą zarówno na rzecz dzieci zdrowych jak i dzieci z deficytami rozwojowymi. Dzięki przystosowaniu architektonicznemu budynku szkoła jest przyjazna i bezpieczna dla uczniów z dysfunkcjami narządu ruchu.

Wykwalifikowana i doświadczona kadra pedagogiczna umożliwia tworzenia w szkole klas integracyjnych, które realizują autorskie programy nauczania.

W klasach integracyjnych nauczyciele przedmiotowi w czasie lekcji są wspierani przez fachowców z zakresu pedagogiki specjalnej. Stwarza to doskonałe warunki do nauki i indywidualnej pomocy. Szczycimy się tym, że wychodzimy naprzeciw potrzebom dziecka.

Zatrudniamy specjalistów w dziedzinie logopedii, rehabilitacji, reedukacji oraz pedagogów specjalnych, psychologa i pedagogów szkolnych, co zapewnia potencjalne warunki do prawidłowego rozwoju emocjonalnego i społecznego. Nasi uczniowie otoczeni są opieką pielęgniarki szkolnej.

Małym podopiecznym (uczniom z klas 0 - III) zapewniamy opiekę fachowców przed i po lekcjach, poprzez działalność świetlicy. Uczniowie mogą korzystać ze stołówki szkolnej.

Głównym naszym założeniem wychowawczym jest to, aby uczniowie kierowali się wzajemną akceptacją, tolerancją i integracją w działaniach. Staramy się, żeby szkoła była miejscem przyjaznym, o które warto wspólnie dbać.
W działalności dydaktyczno-wychowawczej dbamy o kultywowanie tradycji szkoły. Dążymy do tego, aby uczniowie nie tylko zdobywali wiedzę, ale również uczyli się żyć i współdziałać w społeczności.

Obecnie w naszej szkole uczy się 1172 uczniów w 55 oddziałach.

Szkoła posiada dobrze wyposażone pracownie: dwie przyrodnicze (w tym jedną z Gabinetem Klejnotów Przyrody), dwie informatyczne, historyczną, regionalną, Unii Europejskiej, Izbę Pamięci Narodowej, muzyczną, plastyczną, pracownie polonistyczne i matematyczne.

 

 

Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli plastyki realizują projekty plastyczne, które dekorują naszą szkołę.


Od kilku lat szkoła bierze udział w programie edukacyjnym "Wilanów znany - nieznajomy" oraz uczestniczy w lekcjach muzealnych w Zamku Królewskim.

Oferujemy uczniom bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych (koła matematyczne, polonistyczne, przyrodnicze, ekologiczne, historyczne, ortograficzne, informatyczne, muzyczne, plastyczne, teatralne, zajęcia sportowe, chór).

Każdego roku nasi uczniowie uczestniczą w licznych konkursach przedmiotowych, wykorzystując doświadczenia wyniesione z zajęć pozalekcyjnych.

Data dodania: 2023-12-11 17:26:15
Data edycji: 2024-02-19 16:02:26
Ilość wyświetleń: 76

“Najważniejsze, co możemy dać sobie nawzajem to nasza uwaga”

Marshall B. Rosenberg

Odwiedź również

godło Polski - link do strony głównej
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 344
im. Powstania Warszawskiego w Warszawie

03-185 Warszawa Poland

Erazma z Zakroczymia 15

Inspektor Danych Osobowych:
Anna Mroczkowska Telefon: 22 5103620 wew. 212 e-mail: inspektor@dbfo.waw.pl 

Zastępca Inspektora Danych Osobowych:
Anna Żebrowska – Kaczyńska Telefon:225103620 wew. 233 email: inspektor@dbfo.waw.pl

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej