Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy szkoły

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 344 im. Powstania Warszawskiego w Warszawie jest placówką oświatową, działającą zarówno na rzecz dzieci zdrowych jak i dzieci z deficytami rozwojowymi. Dzięki przystosowaniu architektonicznemu budynku szkoła jest przyjazna i bezpieczna dla uczniów z dysfunkcjami narządu ruchu.

Wykwalifikowana i doświadczona kadra pedagogiczna umożliwia tworzenia w szkole klas integracyjnych, które realizują autorskie programy nauczania.

W klasach integracyjnych nauczyciele przedmiotowi w czasie lekcji są wspierani przez fachowców z zakresu pedagogiki specjalnej. Stwarza to doskonałe warunki do nauki i indywidualnej pomocy. Szczycimy się tym, że wychodzimy naprzeciw potrzebom dziecka.

Zatrudniamy specjalistów w dziedzinie logopedii, rehabilitacji, reedukacji oraz pedagogów specjalnych, psychologa i pedagogów szkolnych, co zapewnia potencjalne warunki do prawidłowego rozwoju emocjonalnego i społecznego. Nasi uczniowie otoczeni są opieką pielęgniarki szkolnej.

Małym podopiecznym (uczniom z klas 0 - III) zapewniamy opiekę fachowców przed i po lekcjach, poprzez działalność świetlicy. Uczniowie mogą korzystać ze stołówki szkolnej.

Głównym naszym założeniem wychowawczym jest to, aby uczniowie kierowali się wzajemną akceptacją, tolerancją i integracją w działaniach. Staramy się, żeby szkoła była miejscem przyjaznym, o które warto wspólnie dbać.
W działalności dydaktyczno-wychowawczej dbamy o kultywowanie tradycji szkoły. Dążymy do tego, aby uczniowie nie tylko zdobywali wiedzę, ale również uczyli się żyć i współdziałać w społeczności.

Obecnie w naszej szkole uczy się 1172 uczniów w 55 oddziałach.

Szkoła posiada dobrze wyposażone pracownie: dwie przyrodnicze (w tym jedną z Gabinetem Klejnotów Przyrody), dwie informatyczne, historyczną, regionalną, Unii Europejskiej, Izbę Pamięci Narodowej, muzyczną, plastyczną, pracownie polonistyczne i matematyczne.

 

 

Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli plastyki realizują projekty plastyczne, które dekorują naszą szkołę.


Od kilku lat szkoła bierze udział w programie edukacyjnym "Wilanów znany - nieznajomy" oraz uczestniczy w lekcjach muzealnych w Zamku Królewskim.

Oferujemy uczniom bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych (koła matematyczne, polonistyczne, przyrodnicze, ekologiczne, historyczne, ortograficzne, informatyczne, muzyczne, plastyczne, teatralne, zajęcia sportowe, chór).

Każdego roku nasi uczniowie uczestniczą w licznych konkursach przedmiotowych, wykorzystując doświadczenia wyniesione z zajęć pozalekcyjnych.

Data dodania: 2023-12-11 17:26:15
Data edycji: 2024-02-19 16:02:26
Ilość wyświetleń: 301

“Najważniejsze, co możemy dać sobie nawzajem to nasza uwaga”

Marshall B. Rosenberg

Odwiedź również

godło Polski - link do strony głównej
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 344
im. Powstania Warszawskiego w Warszawie

03-185 Warszawa Poland

Erazma z Zakroczymia 15

Inspektor Danych Osobowych:
Anna Mroczkowska Telefon: 22 5103620 wew. 212 e-mail: inspektor@dbfo.waw.pl 

Zastępca Inspektora Danych Osobowych:
Anna Żebrowska – Kaczyńska Telefon:225103620 wew. 233 email: inspektor@dbfo.waw.pl

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej