Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Mobilność nr 2 - kurs metodyczny

Mobilność nr 2 - kurs metodyczny

W dniach 11.03.-15.03.2024 r. nauczycielka informatyki z naszej szkoły: p. Krystyna Facon uczestniczyła w międzynarodowym kursie metodycznym "Boost your ICT Skills Technology in the Classroom” [ETI-NT3] w szkole Executive Training Institute (ETI) na Malcie w ramach szkolnego projektu KA122 Erasmus+ pt. "Angielski przepustką do sukcesu".

Program kursu metodycznego zapewnił w efekcie zwiększenie umiejętności w zakresie technologii ICT, czyli technologii informacyjno-komunikacyjnej w klasie. W czasie kursu wprowadzana była szeroka gama dostępnych bezpłatnie technologii, na których pracowali uczestnicy kursu. Prowadzony był z użyciem nowoczesnych narzędzi informatycznych oraz wielu programów i aplikacji dostępnych online. Zajęcia były prowadzone w języku angielskim dla międzynarodowej grupy uczestników kursu, wśród których byli nauczyciele informatyki i języków obcych oraz wykładowcy z uczelni wyższych. Zajęcia w 7-osobowej grupie uczestników prowadziła bardzo profesjonalnie i entuzjastycznie nauczycielka języka angielskiego, specjalista ICT w edukacji p. Josefa Berg, która wspaniale motywowała do działania. Kurs był bardzo interesujący i praktyczny oraz bardzo intensywny, gdyż uczestnicy tworzyli na bieżąco elektroniczne, nowoczesne zasoby edukacyjne z zakresu nauczanego przez siebie przedmiotu, jednocześnie doskonaląc własne umiejętności komunikacyjne w języku angielskim.

P. Krystyna uczestniczyła w dwóch wycieczkach kulturowych zorganizowanych przez szkołę ETI dla zainteresowanych uczestników różnych kursów w tym samym terminie. Zwiedziła z przewodnikiem w języku angielskim Valettę – obecną stolicę z siecią urokliwych uliczek i barokowych zabytków oraz Mdinę – pierwszą stolicę Malty z kamienną zabudową. Zwiedziła również we własnym zakresie urokliwe St.Julian, piękną Marinę Portomaso, pobliską Sliemę z pomnikiem kota i kocią wioską oraz tętniące życiem Paceville czyli okolicę w pobliżu szkoły językowej ETI.

Dzięki kursowi p. Krystyna Facon podniosła kwalifikacje metodyczne z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych (ITC). Poznała różnorodne oprogramowanie i narzędzia internetowe. Jednocześnie doskonaliła swoje własne umiejętności językowe w zakresie używania języka angielskiego. Poznała również kulturę, zabytki oraz tradycyjne jedzenie na Malcie. Po ukończeniu kursu otrzymała Certyfikat poświadczający udział i ukończenie kursu Boost your ICT Skills Technology in the Classroom [ETI-NT3].

Data dodania: 2024-06-26 14:28:18
Data edycji: 2024-06-26 14:29:42
Ilość wyświetleń: 29

“Najważniejsze, co możemy dać sobie nawzajem to nasza uwaga”

Marshall B. Rosenberg

Odwiedź również

godło Polski - link do strony głównej
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 344
im. Powstania Warszawskiego w Warszawie

03-185 Warszawa Poland

Erazma z Zakroczymia 15

Inspektor Danych Osobowych:
Anna Mroczkowska Telefon: 22 5103620 wew. 212 e-mail: inspektor@dbfo.waw.pl 

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej