• Aktualności

      • Wizyta w Muzeum Polin

      • Klasa 6 e uczestniczyła w wirtualnej wycieczce - warsztatach w Muzeum Polin. Miejscem spotkania była platforma ZOOM

       Tematem warsztatów były: tolerancja, komunikacja, różnorodność oraz trudności wynikające z nierówności .Uczniowie próbowali znaleźć pomysły na budowanie solidarności społecznej. Przewodnim pytaniem na warsztatach było: "Czy bardzo się między sobą różnimy?" 

      • Lekcje online w Muzeum Warszawy

      • W styczniu klasy 6a, 6e, 6 b, 6 c, 7h, 8a, 8 d uczestniczyły w lekcji online zorganizowanej przez Muzeum Warszawy.

       Podczas lekcji uczniowie udali się w podróż prze siedem wieków istnienia Warszawy - wirtualnie zwiedzili muzealne gabinety oraz korytarze. Uczniowie odkryli zmieniająca się Warszawę - od jej założenia aż po powojenną odbudowę, prześledzili przy tym najważniejsze momenty budowy stolicy. Dowiedzieli się również jak wyglądało życie warszawiaków i warszawianek i jaki wpływ na ich życie mieli rezydujący w Warszawie królowie.

       Była to bardzo ciekawa lekcja historii o naszej stolicy. 

      • Jak polubić matematykę ?

      • Klasa 2ai

       Oto nasz sposób na to, by polubić matematykę. Tworzymy gry i pomoce matematyczne, a potem cieszymy się że wspólnej nauki- zabawy. 

       Polecamy! 

       I Wy- grajcie!

      • Zimowe zabawy 3e

      • Uczniowie klasy 3e skorzystali z pięknej aury zimowej i urządzili zabawy zimowe. Lepili bałwanki, rzucali śnieżkami do celu i świetnie się bawili na świeżym powietrzu.

      • Wieści z 2B

      • Uczniowie 2B z wielką radością powitali powrót do nauki stacjonarnej. Styczeń zaczęliśmy od wykonania upominków dla naszych dziadków z okazji ich święta. Życzymy im dużo zdrowia i wszystkiego co najlepsze.

       Dużo radości dostarczyła nam realizacja projektu w ramach Uniwersytetu Dzieci, „Przedsiębiorczość. Jak skutecznie działać w zespole?”, zwłaszcza zabawy „Punkty styczności” czy „Po równoważni do celu”.

       Pracowaliśmy też nad naszym klasowym projektem „Księga 2B”. Podczas nauki zdalnej dzieci wykonały stronę o sobie, a po powrocie dołączyliśmy drugą, każdy każdemu napisał na niej coś miłego.

       Niesamowite wrażenia mamy z wykonania zegara z tukanem, z wykorzystaniem edukacji przez ruch. Przy muzyce wszystko staje się weselsze. Teraz odczytywanie godzin nam niestraszne, znakomita zabawa, a przy okazji wiedza zegarowa utrwalona.

       Zajmowaliśmy się też ważeniem i jednostkami wagi. Waga i ważenie, super sprawa, można wszystko zważyć, piórnik, długopis, zabawki albo sprawdzić, która cięższa. Od tygodnia waga zajmuje honorowe miejsce w naszej sali, ważymy, co się da.

       Praca z lekturą „Pięciopsiaczki” to czysta przyjemność. Okazuje się, że opowieść wszystkim się podobała i każdy ma wiele argumentów na uzasadnienie swojej opinii w formie ustnej i pisemnej.

       W naszej sali zaś wzrasta nasz wspólny dąb, a w domach uczniowie hodują własne dęby. Zasadziliśmy je w listopadzie podczas nauki zdalnej i systematycznie obserwujemy wzrost. Już wiemy, że na wykiełkowanie trzeba dłuuuuuuuuugo czekać i być cierpliwym.

       Zapraszamy do Galerii.

     • Co słychać w 1e ?
      • Co słychać w 1e ?

      • Klasa 1e podczas edukacji stacjonarnej, jak również podczas edukacji zdalnej, realizowała różne zadania wynikające z programów edukacyjnych ogólnopolskich oraz międzynarodowych, jak również innowacji. Niektóre z modułów zostały już ukończone i potwierdzono je dyplomami dla klasy 🙂

       Uczniów czeka jeszcze wiele przygód związanych z kontunuowaniem projektów. Projekty, w których biorą udział uczniowie klasy 1 e to:

       1. "Czytam z klasą - lekturki spod chmurki. Międzynarodowy program dla klas I-III" - program propagujący czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży oraz propagujący działania proekologiczne.
       2. "Ogólnopolski projekt edukacyjny - Z kulturą mi do twarzy" - kształtujący nawyki kulturalnego zachowania w różnych sytuacjach dnia codziennego.
       3.  "Międzynarodowy program edukacyjny - Emocja" - wspierający rozwój społeczny i emocjonalny u dzieci".
      • Wizyta w przeszłości

      • Dawno, dawno temu w 1770 r uczniowie naszej szkoły przeżyli niesamowita przygodę.

       Po powrocie do naszych czasów, nagrali film.

        

       Wkrótce go zobaczycie !

      • Życzenia bożonarodzeniowe od nauczycieli.

      • Kochani Uczniowie, Rodzice, Przyjaciele Szkoły, Nieznajomi...

       Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy magicznych chwil w blasku choinki spędzonych w rodzinnym gronie, wypełnionych miłością, wzajemnym szacunkiem i spokojem, a przede wszystkim zdrowiem. Na nadchodzący Nowy Rok życzymy Wam dużo spokoju i radości.

       W tym roku składamy życzenia inaczej. Wirtualnie, gdyż z wiadomych powodów nie możemy uczynić tego osobiście. 

      • Całoroczny projekt kulturoznawczy dla klas 4-tych „Pierwsze podboje!”

      • Uczniowie klasy 4c ze swoją nauczycielką języka angielskiego przez 3 miesiące poznawali i utrwalali wiedzę na temat Kanady w ramach całorocznego projektu kulturoznawczego z języka angielskiego dla klas 4-tych.

       Każdy uczeń z klasy postanowił zaprezentować najciekawsze fakty na temat Kanady. Przygotowali plakaty oraz filmiki z ich prezentacją. Oto niektóre z prac. Wszyscy spisali się na medal! Każdy stwierdził, że Kanada to piękny kraj, który chciałby w przyszłości odwiedzić.

      • Przedstawienie uczniów klas ósmych "Sinbad"

      • Dnia 15 października uczniowie klas 8a i 8d wystawili w szkole przedstawienie "Sinbad" w języku angielskim. W ten sposób pragnęli podziękować wszystkim nauczycielom za codzienną inspirującą pracę z okazji Święta Edukacji. Na przedstawienie uczniowie zaprosili dyrekcję szkoły i-z powodów pandemii-tylko jedną klasę wraz z wychowawczynią. Wszyscy doskonale się bawili, a piosenka o Sindbadzie Żeglarzu w wersji angielskiej została odśpiewana na bis. 

       W roli głównej-Sindbada Żeglarza-wystąpił Piotr Gołędowski z kl. 8d

       W roli Synbada Pomocnika-Alek Kot z kl. 8a

       W roli Sindbada Żeglarza z czasów młodości-Piotr Czarnecki

       W roli Kapitana i Smoka-Krzysztof Kukla

       W roli Kobiety-Żeglarza i Pirata oraz flecistki-Maria Mantur

       W roli Kobiety-Pirata i zaklinaczki wody-Zuzia Krzcot

       Drugą zaklinaczką wody była Nina Łakomska

       W roli Pirata-Olek Roratowski

       W roli Służącej-Małgosia Szukiewicz

       W roli Żeglarza, Pirata i Słonia wystąpił Janek Burek

       Narratorem była Natalia Osińska

       Piosenki "Sinbad", "I'll Be Thunder" oraz "Roar" zaśpiewały Maja Antczak i Donia Kotłowska

       Pozostali uczniowie z kl. 8a zagrali role Żeglarzy, Piratów i Zwierząt.

       Na tam-tamach zagrali Marysia Mantur i Tymek Lewandowski.

       Scenografię wykonała pani Eliza Sienkiewicz oraz uczniowie kl. 8a.

       Było to ostatnie przedstawienie w wykonaniu tych klas. Niebawem staną przed decyzją wyboru szkoły średniej. Życzymy im powodzenia!

      • Wyniki konkursu technicznego "Moja szkoła".

      • 08.10.2020 14:14

       Konkurs techniczny na wykonanie makiety przestrzennej „Moja szkoła” zorganizowany z okazji 25-lecia szkoły - rozstrzygnięty.Z uwagi na sytuację związaną z pandemią i małą ilością prac przyznaliśmy 3 pierwsze miejsca:1. Makieta nr 4, uczennica kl. 3b Wiktoria Witkowska, absolwent Pani Beata Witkowska2. Makieta nr 5, uczeń kl. 3e Antoni Somla, absolwent : Pani Magdalena Somla3. Makieta nr 3, uczniowie kl. 7a: Damian Wojciechowski, Ignacy Adamowski 

       Gratulujemy!

       Organizatorzy: Magda Milewska, Katarzyna Rzepińska, Urszula Roze

       Więcej zdjęc w Galerii. http://sp344.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=795

      • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021.

      • 1 września to dla wszystkich uczniów i nauczycieli dzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Dzień ten, podobnie jak we wszystkich polskich szkołach, wyglądał zupełnie inaczej niż zwykle.

       Ze względu na zagrożenie COVID-19 inauguracja roku szkolnego została odwołana.  Uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami. 

       Po kilkumiesięcznej przerwie powracamy do szkół i swoich obowiązków. Wracamy do nauki stacjonarnej, jednak ze względu na sytuację epidemiczną, całą społeczność naszej szkoły obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa oraz reżim sanitarny na terenie całej placówki.

       Mimo wielu obaw i niewiadomych, zarówno uczniowie jak i nauczyciele z optymizmem rozpoczynają naukę w nowym roku szkolnym.

       Życzymy wszystkim powodzenia i szczególnie serdecznie witamy wśród społeczności szkolnej uczniów klas pierwszych.

      • [*] Krystyna Kowalczyk

      • „Są pożegnania, na które nigdy nie będziemy gotowi,

       Są słowa, które zawsze wywoływać będą morza łez

       I są takie osoby, na myśl o których zasypie nas lawina wspomnień…”

        

       Krysia- nauczyciel z powołania, doskonały pedagog, prawdziwy przyjaciel dzieci, życzliwa i serdeczna koleżanka…Człowiek o wielkim sercu pełnym bezinteresownej miłości do ludzi i całego świata. Zawsze uśmiechnięta i chętna do niesienia pomocy.  Potrafiła z optymizmem patrzeć w przyszłość. Nigdy się nie poddawała przeciwnościom losu, pokazując nam, z jaką godnością można walczyć z ciężką chorobą, która przyszła tak niespodziewanie. Krysiu, czujemy dziś ogromny smutek i żal, ale również ogromną dumę i wdzięczność, że dane nam było pracować z Tobą. Zawsze będziesz w naszych sercach i pamięci. Nie mówimy „żegnaj”, lecz „do zobaczenia” …

                                                           Pogrążeni w głębokim smutku

                                                                         Dyrekcja Szkoły         

                                                                 oraz Koleżanki i Koledzy