• Aktualności

      • Bezpłatne warsztaty dla Rodziców

      • Szanowni Państwo, nasza Szkoła otrzymała ofertę pomocową dla rodziców dzieci ze spektrum autyzmu (zespół Aspergera, autyzm, całościowe zaburzenia rozwoju i nieokreślone). Polecamy !

      • Pysznie i zdrowo w 2e

      • Klasa 2e uczestniczyła w warsztatach kulinarnych "Wiem co jem". Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jak ważna jest rola warzyw i owoców w dziecięcym jadłospisie, dlaczego należy pić wodę oraz wykonali pyszne sałatki: owocową i warzywną. Zdrowym pysznościom nie było końca!

      • „Oswoić Smog’a”

      • Na przełomie kwietnia i maja w naszej szkole odbył się Dzielnicowy Konkurs Plastyczny „Oswoić Smog’a” dla uczniów klas 0-III.  

       Decyzją komisji konkursowej wyłoniono laureatów. Szczegółowe informacje prześlemy drogą elektroniczną. 

        

       DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W KONKURSIE UCZNIOM  

       ZE SZKÓŁ SP365, SP257 I SP344.  

        

       WSZYSTKIE ZŁOŻONE PRACE BYŁY WSPANIAŁE I WYJĄTKOWE.  

       ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW. 

      • Tydzień życzliwości w naszej szkole

      • W dniach 26 – 30 marca uczniowie klas 0 – 3 uczestniczyli w corocznym projekcie „Tydzień życzliwości”.

       Przez kolejne dni wspólnie zastanawiali się nad tym, jak sprawić, aby świat wokół nas był piękniejszy i bardziej przyjazny.

       Pierwszego dnia rozmawiali o tym czy faktycznie „Magiczne słowa”, sprawiają, że jest nam ze sobą milej, a może dołożyć do tego uśmiech? Inspiracją stała się piosenka Bajkowej Drużyny „Magiczne słowa”.

       Drugi dzień to „Słoneczko życzliwości. Co w Tobie siedzi?” Wszyscy starali się zauważać w kolegach i koleżankach ich mocne strony i mówić o nich. Wszyscy wykonali słoneczka, na których zapisane zostały pomysły, co mogę zrobić, aby świat wokół mnie był lepszy.

       Trzeci dzień upłynął pod hasłem „Co dwie głowy, to nie jedna”. Uczniowie wraz ze skrzatem Budełką, bohaterem książki M. Żylińskiej „Życie to nie wyścigi”, starali się docenić rolę współpracy i przyjaciół w życiu człowieka.

       Czwarty dzień to zadanie specjalne „Bądź życzliwym przyjacielem dla ….”. Wszyscy starali się być dla innym mili i pomocni.

       Realizacja zadań przyniosła wszystkim wiele radości i przemyśleń, mamy nadzieję, że staną się one iskrą, która każdego dnia będzie rozpalać naszą rzeczywistość do pozytywnych zmian, aby wszystkim żyło się lepiej.

      • Jak dobrze znów być razem!

      • Nauka zdalna dla każdego była czymś innym, często trudnym, ale jedno jest pewne, każdemu z nas uświadomiła, jak ważni dla siebie nawzajem jesteśmy.

       Bo jak mówią nasi uczniowie: „Dobrze znowu : być razem, śmiać się, bawić , pomagać sobie, pocieszać się, słyszeć dzwonek, …”

       To najlepsza lekcja jaką w ostatnim czasie mogliśmy otrzymać , bo relacje są najważniejsze, na nich wspomagając się zbudujemy resztę.

       Pozdrawiamy.

       Zespół ds. Integracji

      • Powrót do szkoły!

      • Wszyscy bardzo długo czekaliśmy na ten moment. W końcu mogliśmy spotkać się na szkolnym korytarzu. Na naszych uczniów czekało specjalne powitanie przygotowane przez Dyrekcję szkoły i nauczycieli. W końcu nasza szkoła zacznie tętnić życiem.  :)

      • Warsztaty online Eko(to)logiczne

      •  

        

        

        

       Podczas zdalnego nauczania uczniowie klas 1a,1d,1e,1f,2a,2b,2c,2e i 3f mieli okazję uczestniczyć w warsztatach ekologicznych "Eko(to)logiczne z Małego inżyniera w Poznaniu. Dowiedzieliśmy się na czym polega segregacja odpadów oraz poznaliśmy bohaterów, którzy pomogli nam rozwiązać quiz.

       Kliknijcie i sprawdżcie czy Wy też potraficie segregować odpady: https://scratch.mit.edu/projects/511744478

      • Święto Ziemi 22 kwietnia w 2e i 2g

      •  

       Dzięki zdalnemu połączeniu, grupa licealistek z warszawskiego XI liceum im. Mikołaja Reja pokazały uczniom klasy 2e oraz 2g, że mamy wpływ na naszą planetę. Zachęciły nas do kierowania się filozofią "less waste". Nastolatki pokazały w jaki sposób jedna osoba może zmienić świat na lepsze. To były ciekawe zajęcia ekologiczne 😉

       To już drugi rok uczestniczenia klasy 2e i 2g w ogólnopolskim projekcie "Zaproś mnie na swoją lekcję" w ramach, którego ciekawi goście przybliżają nam interesujące zagadnienia lub zabierają nas w wirtualne wycieczki.

      • Warsztaty przyrodnicze w klasie 1a, 1e i 2e

      • Czym różni się pasikonik od konika polnego? Ile naprawdę nóg ma stonoga? Co w trawie piszczy? Dlaczego Ziemia ma tylko jeden księżyc? Czym są planety karłowate? Czy na Marsie żyją krowy?

        

       Na te i inne fascynujące tematy mogli porozmawiać uczniowie z klasy 1a i 1e oraz 2e. Podczas warsztatów przyrodniczych z edukatorami Wesołego Uniwersytetu mogli zdalnie wziąć udział w dyskusji oraz na własne oczy "zajrzeć" pod lupę i odwiedzić Układ Słoneczny.

      • Zaproszenie dla wszystkich Rodziców uczniów naszej szkoły

      • Szanowni Państwo! Drodzy Rodzice!

       W związku z tym, że w naszej szkole już od dłuższego czasu wprowadzamy zasady NVC, czyli Porozumienia bez Przemocy (nauczyciele są przeszkoleni, dzieciaki od klas pierwszych mają trening z Żyrafą, a starsze klasy warsztaty psychologiczne), to z przyjemnością chciałam zaprosić Państwa na szkolenie on-line z podstaw tego podejścia, abyście wiedzieli Państwo czemu w naszej szkole jest mural z żyrafą i szakalem, czemu szakal i żyrafa, co się dzieje na naszym szkolnym vlogu, co daje zmiana w podejściu do komunikowania się z innymi, dlaczego warto używać komunikatu typu ja i jak komunikować się z myślą o tym, żeby zadbać o relację, a nie wyłącznie o to, żeby mieć rację.

       Poniżej link do jutrzejszego spotkania o 18.00 (wtorek 20 kwietnia). Mam nadzieję, że znajdziecie Państwo chwilę, żeby spotkać się w przestrzeni internetowej i nawiązać interakcję ze mną. A Ci z Państwa z klas 0-3, którzy tydzień temu nie mogli dołączyć, macie Państwo szansę znowu jutro i tez serdecznie zapraszam!

       Podstawy NVC - Szkolenie Dla Rodzicow

        https://liblink.pl/QD6rzuimGt

       Aby dołączyć, naciśnij link albo wklej go w przeglądarce.

       Z pozdrowieniami Justyna Kogowska-Polak Psycholog szkolny

      • Dzień Ziemi „EKO(TO)LOGICZNE”

      • Z okazji Światowego Dnia Ziemi  uczniowie z klas I-III  będę mieli możliwości uczestniczenia w warsztatatch na temat segregacji odpadów „EKO(TO)LOGICZNE” orgaznizowanych przez Fundację Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera.