• Aktualności

      • Klasa II D w Piekarni Grzybki

      •  

       Drugiego marca dzieci z klasy II D były na zajęciach w Piekarni Grzybki. Uczniowie poznali pracę piekarza. Dowiedzieli się, jakie są etapy powstawania chleba i oglądali urządzenia potrzebne w piekarni. Formowali drożdżówki wg własnego pomysłu i wykonali pizzę z ulubionych składników. Później przyszedł czas na degustację świeżo upieczonych smakołyków.

      • Konkurs na wykonanie instrumentów w ramach projektu WIE

      • W ramach Projektu Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych zorganizowano konkurs dla uczestników zajęć muzycznych ,,Gramy i śpiewamy". Zadaniem dzieci było wykonanie dowolnego instrumentu. Organizatorkom konkursu bradzo podobały się wszystkie prace, dlatego każde dziecko uczestniczące w konkursie otrzymało nagrodę. Wszyscy otrzymali instrumenty - kije deszczowe (zaklinacze deszczu).

      • Pomagamy

      • W szkole przez SU  zorganizowana została zbiórka potrzebnych rzeczy dla osób z Ukrainy. Uczniowie klasy 2e oraz inne klasy edukacji wczesnoszkolnej chętnie dołączyły do akcji przynosząc torby pełne najpotrzebniejszych produktów,ale również mnóstwo upominków dla dzieci. Literka"e" w nazwie klasy zobowiązuje...E jak empatia...

      • Zakoduj kompetencje

      • W lutym w naszej szkle odbyły się zajęcia projektowe, podczas których uczniowie młodszych klas: 2f 3d 2b  3e 3g oraz starszych: 7d 8d 8c 8b i 7h wzięli udział w warsztatach ZAKODUJ KOMPETENCJE. Tworzenie animacji, duszków i elementów programów do kodowania do dla nas prawdziwa przyjemność.

      • Zajęcia ,,Gramy i śpiewamy"

      • Od września do grudnia 2021 r. W naszej szkole odbywały się zajęcia ,,Gramy i śpiewamy" w ramach programu Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych. Chętni uczniowie z klas: I E, I F, II C, II D i III C uczestniczyli w zajęciach umuzykalniających, które prowadziły: p.Katarzyna Czyżyk, p.Katarzyna Dobrosz, p.Hanna Kordalska, p.Anna Nowicka i p.Sylwia Parandyk. Dzieci grały na różnych instrumentach, śpiewały i tańczyły. Na zakończenie zajęć wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

      • Dyskoteka klasowa w II D

      •  

       17 lutego uczniowie klasy II D bawili się podczas klasowej dyskoteki. Dzieci tańczyły tańce integracyjne i świetnie bawiły się przy dźwiękach starych i nowych hitów. 

      • Bal karnawałowy w 1fs

      • 25 stycznia uczniowie klasy 1fs świetnie bawili się podczas klasowego balu karnawałowego. Prezentowali fantastyczne stroje. Tego dnia humor dopisywał wszystkim uczniom. Zabawom i tańcom nie było końca w kolorowej sali, udekorowanej przez Rodziców. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek, który cieszył dzieci w czasie przerw i dawał siły do wspaniałej zabawy.

      • Karnawałowe zabawy 1e

      • 5 stycznia i 14 lutego uczniowie klasy 1e uczestniczyli w klasowym balu karnawałowym połączonym z walentynkami. Kochani Rodzice pięknie udekorowali salę balonami i serpentynamiDzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Tańcom i zabawom nie było końca. Na zakończenie balu mieliśmy słodki poczęstunek, przygotowany przez nasze Mamy. Wszyscy bawili się wesoło. 

      • Dzień Bezpiecznego Internetu 2022

      • Nasza szkoła bierze udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu, który przypadł w tym roku szkolnym w czasie ferii zimowych 8 lutego 2022 r. W ramach zgłoszonej szkolnej inicjatywy lokalnej, która trwa do końca marca 2022 r., uczniowie naszej szkoły biorą udział w lekcjach informatyki i zajęć komputerowych o tematyce bezpiecznego zachowania w internecie zgodnie z netykietą. Uczniowie przygotowują rysunki, plakaty, animacje, projekty w Scratch, prezentacje multimedialne, Swaye oraz komiksy dotyczące bezpieczeństwa w internecie oraz mają możliwość wzięcia udziału w II Warszawskim Konkursie pt. „Bezpieczna przygoda z Internetem” organizowanym przez SP z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 im. Jana Pawła II w Warszawie.


       Zachęcamy serdecznie uczniów do udziału w konkursie, którego szczegóły są w ogłoszeniu Librus Synergia.

      • DZIEŃ MÓZGU -18 marca

      •  

       „Ludzki mózg to cudowny instrument pozwalający na odbieranie, przetwarzanie i generowanie bodźców. Stanowi niepowtarzalne centrum dowodzenia, steruje wszelkimi procesami zachodzącymi w organizmie, jest źródłem, magazynem i powiernikiem naszej tożsamości, naszych myśli, pragnień i wyobrażeń”. Tyle dobra generuje niespełna 2% masy ciała człowieka. Z wielu powodów warto było przyjrzeć się bliżej tym fascynującym komórkom i dlatego…

       Proponujemy:

       Materiały dla rodziców i uczniów z okazji Światowego Dnia Mózgu:

       Jak działa mózg? (dla klas I-IV): https://www.youtube.com/watch?v=_waW5Tan0xs

       Wprowadź domowe zasady ekranowe: https://www.domowezasadyekranowe.fdds.pl/

        

       Jakim przywódcą jest mózg? (dla klas V-VIII): https://www.youtube.com/watch?v=e4eVJJKMatE

       Gry online, dzięki którym potrenujesz mózg: https://www.cognifit.com/pl/public/games Uncategorized

        

       Wykonanie plakatu (k.5-8) na komputerze „Jak dbać o mózg?”

        

       - plakat powinien zawierać najważniejsze wskazówki jak postępować by nasz mózg był sprawny,

       -przy ocenie brana będzie pod uwagę pomysłowość, oryginalność w zaprezentowaniu tematu.

       -termin do 01.04.2022r.

        

       Wykonanie pracy plastycznej (kl. 4-8) na plakat „ Portret neurona”

        

       -format pracy A3,

       -technika wykonania dowolna,

       -przy ocenie brana będzie pod uwagę kreatywność, pomysłowość i estetyka wykonanej pracy,

       -termin do 01.04.2022r.

        

        

       Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału.

        

       Nauczyciele biologii i plastyki

        

       (Prace dodatkowe dla chętnych, na ocenę)

      • Światowy Dzień Wody

      •  

       Wiosna tuż, tuż, marzec tuż, tuż. Nie wiemy czy wiesz, że 22 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wody i z tej okazji zachęcamy Was nasi uczniowie do bliższego przyjrzenia się naszemu najbliższemu zbiornikowi wodnemu, czyli naszej warszawskiej Wiśle. Takiej rzeki nie znajdziesz w innych europejskich stolicach! Nasza, białołęcka, prawa strona rzeki to część obszaru Natura 2000 – siedliska dla wielu gatunków ptaków zagrożonych wyginięciem.  

       W ramach tego dnia w szkole obejrzysz ciekawostki o wodzie, a na lekcję biologii możesz przygotować prezentację pt. „Moja Wisła”.  

        

       Praca powinna zawierać: 

       - najważniejsze informację o warszawskim odcinku Wisły (faunę, florę zasiedlającą Wisłę i jej okolicę, zdjęcie (zdjęcia) Wisły własnego autorstwa), 

       -prace przekazujecie nauczycielom biologii, geografii (na Teams) do 18.03.2022r.  

       Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału. 

        

       Nauczyciele biologii, geografii 

        

       (Praca dodatkowa dla chętnych, na ocenę) 

        

       Dla chętnych odcinek poświęcony wodzie z cyklu Była sobie ZIemia: https://youtu.be/iXnjLsiAtz4 

        

      • Walentynki w 3B

      • 14 lutego uczniowie klasy 3B świętowali w klasie walentynki.

       Ponieważ uwielbiamy prace plastyczno – techniczne ten dzień nie mógł się bez takiej obejść. Wykonaliśmy walentynko-serduszkowe biedronki. Mimo, iż hołdujemy zasadzie, że okazywać sympatię i wsparcie warto każdego dnia, to z okazji walentynek postanowiliśmy jeszcze bardziej to podkreślić i stworzyliśmy plakat „Doceniamy siebie nawzajem”, który składa z naszych mocnych stron zauważonych przez kolegów i koleżanki. Każdy z nas wylosował imię jednej osoby z klasy, a następnie dopisał to, za co ją ceni, lubi, podziwia. Plakat zawisł w naszej sali i zostanie z nami na dłużej.

      • Klasa 4b przedstawia Gruffalo

      • Czy wiecie kim jest Gruffalo? Uczniowie klasy 4b wiedzą. Na lekcji języka angielskiego mogliśmy przeczytać książkę 'Gruffalo' w oryginale i zapoznać się z historią małej sprytnej myszki oraz tchórzliwego potwora. Zapraszamy do obejrzenia prac dzieci, które przedstawiają bohatera angielskiej literatury dziecięcej. 

      • WOŚP 2022

      • Serdecznie dziękujemy  rodzicom i uczniom za przyłączenie się do zbiórki na rzecz WOŚP. Mimo prawie pustej szkoły udało nam się w piątek 28 stycznia zebrać do puszki blisko 1000 zł, a w szkolnej e-skarbonce znalazło się 1940 zł.  Ponadto nasi uczniowie jako wolontariusze zbierali pieniądze do puszek  w dniu 30.Finału,  wysokość uzbieranych kwot poznamy po feriach. Na Państwa zawsze można liczyć. Dziękujęmy. 

      • 3B i karnawałowe zabawy

      •  

       27 stycznia uczniowie klasy 3B uczestniczyli w klasowym balu karnawałowym. Nie zabrakło kostiumów i dobrego humoru. Dowiedzieliśmy się skąd wziął się zwyczaj zabaw karnawałowych, były tańce i zabawy z balonami, a dzięki Rodzicom także pyszne przekąski.

      • Z myślą o Dziadkach w 1e

      • 18 stycznia 2022r. klasa 1e brała udział w warsztatach malowania na szkle.

       To była fantastyczna zabawa, podczas której wykonaliśmy piękne prace. Przeznaczyliśmy je dla naszych Kochanych Dziadków.