• Aktualności

      • Dzień Chłopaka w 3g

      • Dziewczynki z klasy 3G zrobiły swoim kolegom ogromną niespodziankę! Z okazji Dnia Chłopaka cała klasa pojechała do parku trampolin. Po lekcji w-f wszyscy wspaniale bawili się wykonując podniebne akrobacje :)

      • 3B i 3C w Kazimierzu Dolnym

      • 30 września uczniowie klas 3B i 3C odwiedzili urokliwy Kazimierz Dolny. Choć pogoda nas nie rozpieszczała udało się zwiedzić to niezwykłe miasteczko. Mieliśmy okazję zobaczyć przepiękny kazimierski rynek i kościół Fary z czasów Kazimierza Wielkiego. Mimo aury udało się pospacerować po Wąwozie Korzeniowym, do którego zawiozły nas meleksy, spojrzeć na Wisłę z ruin zamku, a także poznać historię kazimierskiego koguta i zakupić ten przysmak.

       Na koniec wszyscy zgodnie stwierdzili, co tam deszcz, najważniejsza jest pogoda ducha :). Wyjazd uznajemy za niezwykle udany.

      • Święto Szkoły w 3B

      •  

       1 października uczniowie 3B uczcili Święto Szkoły. Zaśpiewaliśmy hymn szkoły. Obejrzeliśmy „Niebajkę o Powstaniu Warszawskim”, dowiadując się co dla ówczesnych mieszkańców stolicy znaczyło bohaterstwo i patriotyzm, jak ważna jest dla Powstańców pamięć o tych wydarzeniach i kontakt z kolejnymi pokoleniami. Wykonaliśmy pracę plastyczną „Pomnik Małego Powstańca”, a także mapę myśli do hasła POWSTANIE WARSZAWSKIE” tym samym, zamykając realizację tematu o wojnie zainspirowanego książką Joanny Papuzińskiej „Asiunia”. Na koniec pod szkolnym pomnikiem „Małych Powstańców” złożyliśmy własnoręcznie wykonane biało– czerwone kwiaty. Przez cały dzień towarzyszyły nam powstańcze piosenki.

      • Dzień z nauką - 3D w Centrum Nauki Kopernik

      •  

       29 września klasa 3D zwiedziała Centrum Nauki Kopernik w ramach realizowanego w szkole projektu "Mały Inżynier". Uczniowie odwiedzili Planetarium, w którym obserwowali sklepienie niebieskie oraz obejrzeli film pt. "Astronauta". W Centrum Nauki Kopernik uczniowie obserwowali, doświadczali, eksperymentowali, zadawali pytania i szukali na nie odpowiedzi. 

       To był wspaniały dzień.

      • Święto Szkoły w 3D 

      •  

       1 października obchodziliśmy Święto Szkoły. Uczniowie klasy 3D rozmawiali na temat Powstania Warszawskiego, zapalili znicze pod pomnikiem Małego Powstańca, odśpiewali hymn szkoły, wykonali wspaniałe prace plastyczne i wzięli udział w zajęciach o Warszawie organizowanych przez Fundację ART.  

      • "Cześć i chwała bohaterom” – obchodzimy Święto Szkoły

      • Nowa galeria Święto Szkoły została dodana do albumu fotograficznego

       Święto Szkoły

       1 października br. obchodziliśmy Święto Szkoły.  W ubiegłych latach towarzyszyły nam uroczyste akademie, spotkania z kombatantami, wystąpienia zaproszonych gości. Już drugi rok świętujemy inaczej – pandemia zmusiła nas do unikania zgromadzeń i bycia w izolacji. Dlatego uczniowie spotkali się  z wychowawcami w  salach lekcyjnych, gdziem obejrzeli przygotowane przedstawienie teatralne, a po krótkim przemówieniu Pani Wicedyrektor Anny Haski odśpiewali hymn szkoły. Delegacje klas w asyście harcerzy złożyły wieniec i zapaliły znicze pod pomnikiem Małego Powstańca.

      • W poszukiwaniu myszojelenia, w objęciach gadów , towarzystwie małp, ptaków oraz bezkręgowców.

      •  

       Dzięki inicjatywie nauczycielki biologii  uczniowie klas 5 a, 5 b, 6a,  6 b , 6 c , 7 a, 7 c,7 d, 7 e  7 f, 7 g , 8 b, 8 c, 8 f, 8 i, 8 e uczestniczyli w lekcjach w zoo "Bliżej zwierząt". Podczas spaceru po najciekawszych miejscach ogrodu zoologicznego odwiedzili ptaszarnię, małpy człekokształtne, słonie, nosorożce oraz szereg innych zwierząt. Niewątpliwą atrakcją było spotkanie z myszojeleniem, jednym z najmniejszych ssaków kopytnych, który właśnie wyszedł na porę karmienia . Uczniowie klas 8 f oraz 8 i podjęli się wyzwania wysłuchania prelekcji dotyczącej zwierząt w języku angielskim. 

       Wizyta w zoo  to wyprawa godna plecenia każdemu.

      • Z "Małym Inżynierem" w Koperniku

      • Dnia 23 września klasa 7 e oraz 8 a zwiedziały Centrum Nauki Kopernik w ramach realizowanego w szkole projektu "Mały Inżynier". Uczniowie mieli możliwość poznać największe centrum nauki w Polsce poprzez obserwację i  eksperymenty, co budziło w nich ciekawość poznawczą świata. Odwiedzili również Planetarium, w którym oprócz obserwacji sklepienia niebieskiego obejrzeli film "Polaris".

       To był udany dzień w CNK.

      • Europejski Dzień Języków Obcych

      • Dnia 27 września w naszej szkole świętowaliśmy Europejski Dzień Języków Obcych , który przypada w dniu 26 września. Z tej okazji każda klasa podjęła się wyzwania ubrania się tego dnia w kolory flagi wylosowanego przez nią kraju. Klasa 8 b w mistrzowski sposób oddała klimat włoskiej flagi. Gratulujemy oryginalnego pomysłu!

       Podczas lekcji uczniowie mieli szansę sprawdzić swoją wiedzę na temat europejskich języków wykorzystując aplikacje Kahoot oraz Quizzis.

      • Aktywnie w 2a

      • Klasa 2a spędza czas  bardzo aktywnie.

       Przedpołudnie w Domu Twórczej Pracy "Granica" Józefów. Tak oto korzystaliśmy z jesiennych promieni słońca. Był frotaż na bawełnianych torbach z wykorzystaniem pięknych jesiennych liści, spacer z przewodnikiem po lesie, była gra terenowa pt.: "Piękno ukryte w szczególe", karmiliśmy i głaskaliśmy alpaki. To był super dzień!

      • Rodzina jest najważniejsza !

      • W rodzinie siła! Takie przesłanie filmu "Mała wielka stopa 2" mieli okazję zobaczyć uczniowie klasy 3e. Ciekawy film, spacer i zabawa na placu zabaw to wspaniałe przeżycie, które będziemy długo wspominać.

      • Szybko, sprawnie i przede wszystkim bezpiecznie. Próbna ewakuacja w szkole.

      • 27 września 2021r. o godz. 10:00 i godz. 14:30 w naszej szkole miała miejsce próbna ewakuacja. Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie organizacji i warunków ewakuacji, które obejmowały praktyczne działania ewakuacyjne z zagrożonego budynku. Głównym celem próbnej ewakuacji było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.Uczniowie i nauczyciele zachowując środki bezpieczeństwa, szybko i sprawnie opuścili budynek szkoły. Wszystkie osoby będące w szkole zdążyły się ewakuować. Wszyscy w spokoju i bez paniki wykonali zadanie próbnego alarmu. Nad sprawnym przebiegiem ewakuacji czuwała Państwowa Straż Pożarna.

      • Niezapomniana lekcja historii w klasach drugich

      • 15 września klasy drugie uczestniczyły w warsztatach pt. “Jak KATARYNIARZ historie prawi”. Zajęcia te, są programem autorskim Fundacji ART i mają na celu pokazanie historii Warszawy w sposób muzyczno – teatralny. Dzieci mogły wykazać się ogólną wiedzą o stolicy i dowiedzieć lub przypomnieć sobie: znane i cenione pomniki i zabytki Warszawy, ważne miejsca i rocznice, poznać sławnych i zasłużonych obywateli Miasta Stołecznego Warszawy.  Artyści wzbudzili zainteresowanie miastem ciekawymi opowieściami, piosenkami i melodiami granymi na katarynce. Uczniowie słuchali jak zaczarowani i wyszli z zajęć bogatsi o większą wiedzę historyczną i z większym apetytem na nowe doświadczenia.

      • "Dobry matematyk" w 3a

      • To już kolejne spotkanie z klubikiem "Dobrego matematyka" z projektu WIE 2021.

       Tym razem klasa 3a tworzyła własną grę matematyczną. To była świetna, zespołowa zabawa.

       Wkrótce kolejne spotkanie, tym razem z klasą 1d.