• Aktualności

      • Wycieczka do Żelazowej Woli

      •  

        

       13 kwietnia uczniowie klasy 3B odwiedzili Żelazową Wolę, miejsce urodzenia Fryderyka Chopina. Uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej, podczas której poznali wiele faktów z życia małego Frycka i jego rodziny. Dowiedzieliśmy się także jak wyglądało życie codzienne w XIX wiecznym dworku, wysłuchaliśmy na żywo pierwszego „Poloneza”, którego Chopin skomponował w wieku 7 lat. Na koniec uczyli się piosenki o Fryderyku. Dużo wrażeń dostarczył też spacer po przepięknym ogrodzie wokół dworu. Przechadzka stała się wspaniałą okazją do przypomnienia sobie kwiatów charakterystycznych dla wiosny. Słoneczna pogoda, która towarzyszyła nam przez cały dzień stała się kropką nad i do tego, aby wyjazd zaliczyć do niezwykle udanych.

      • II D w Multicentrum

      •  

       21 kwietnia dzieci z klasy II D były na zajęciach w Multicentrum. Uczniowie chętnie konstruowali wiatraki z klocków K'NEX, które poruszały się za pomocą silniczka. Z dużym zainteresowaniem wzięli także udział w zajęciach z eksperymentami nt. Co pływa? Co tonie?

      • Warsztaty witrażowe kl.1fs

      • 7 kwietnia uczniowie klasy 1fs brali udział w bardzo ciekawych warsztatach witrażowych.  Pan Jacek pokazał dzieciom krok po kroku jak stworzyć własny witrażyk. Uczniowie z wielkim zapałem pracowali przez dwie godziny i wykonali swój pierwszy witraż. Prace były wspaniałe, a dzieci zachwycone.

      • Zajęcia z pszczelarzem kl.1fs

      • Uczniowie klasy 1fs 30 marca brali udział w zajęciach z pszczelarzem. Podczas zajęć dzieci oglądały żywe owady w ulu, słuchały o ich życiu, szukały królowej pszczół. Dzieci wykonały świeczkę z pszczelego wosku i próbowały miodu. Dostały dyplomik i upominek. Zajęcia były bardzo ciekawe i profesjonalnie przygotowane z dużą ilością faktów z życia pszczół.

      • 3c w Żelazowej Woli

      • 13 kwietnia to dalszy ciąg atrakcji w klasie 3c. Tego dnia udaliśmy się na długo oczekiwaną wycieczkę,   w miejsce, gdzie urodził się znany kompozytor Fryderyk Chopin. Po dotarciu do celu przy dźwiekach utworów Chopina  spacerowaliśmy po pięknym, wiosnennym parku. Zjedliśmy drugie śniadanie i udaliśmy się na seans filmowy o sławnym kompozytorze. Potem nadszedł czas na zwiedzanie dworku- miejsca,   gdzie na świat przyszedł mały Frycek. Pobyt w Żelazowej Woli zwieńczyły warsztaty wokalne. To był bardzo udany wyjazd. 

      • Tydzień życzliwości w klasach 0 - 3

      • W dniach 28 marca – 1 kwietnia uczniowie klas 0 – 3 realizowali projekt „Tydzień życzliwości”. Podejmowane w tym czasie aktywności miały na celu przede wszystkim kształcenie umiejętności kulturalnego zachowania się w różnych sytuacjach życiowych, propagowanie kultury języka oraz kształcenie postawy empatii w stosunku do siebie i innych.

       W dwóch miejscach w szkole stanęły tablice zatytułowane „Przystań kolego i napisz coś miłego”, na których każdy chętny mógł napisać kilka miłych słów do dowolnie wybranej osoby lub jako przekaz do wszystkich. Przez te dni towarzyszyły nam dwie piosenki „Magiczne słowa” , promująca moc słów grzecznościowych oraz „Nieidealna, taka jaka jesteś, jesteś fajna”, podkreślająca, że każdy człowiek jest wartością i powinniśmy akceptować swoje i innych drobne niedoskonałości.

       Wraz z kolegami i koleżankami uczniowie tworzyli słowniki życzliwych słów, ilustrowali znane powiedzenia związane z życzliwością, szukali mocnych stron u kolegów i koleżanek, bawili się w zabawę „Kto jest Twoim życzliwym”, polegającą na tym, aby być wyjątkowo miłym i pomocnym dla wylosowanej osoby z klasy, ale w taki sposób, aby nikt nie zorientował się kogo otaczam troską. Wszyscy starali się, aby zaczarowała nas magia uśmiechu i oby tak zostało na dłużej.

       Szkolni koordynatorzy projektu: K. Czyżyk, H. Kordalska, I. Komadowska, A. Nowicka

      • Wiosna w 1fs

      • Uczniowie klasy 1fs witali wiosnę na wesoło. Wykonali ciekawe prace plastyczne i założyli na parapecie klasowy ogródek. Obserwowali hodowlę rzeżuchy, a kiedy wyrosła dodali ją do kanapek.

      • Przy świątecznym stole w 3c

      • 11 kwietnia klasa 3c wraz z wychowawcą spotkała się przy suto zastawionym stole, aby wspólnie celebrować świąteczny czas. Na stole królowały pyszności, które przygotowali rodzice. Były baby wielkanocne, mazurki, chleb w kształcie baranka, czekoladowe jaja i wiele innych smakołyków. Dzieci wszystko smakowały, śpiewały i radowały się wspólną chwilą. To był podniosły i dobry czas dla naszej klasowej rodzinki. Klasa 3c wraz z p. Kasią życzy Wszystkim Dobrych, rodzinnych Świąt ;)

      • Malowanie pisanek w 3B

      • 12 kwietnia uczniowie klasy 3Buczestniczyli w warsztatach malowania pisanek woskiem. Poznali róże techniki malowania jajek, dowiedzieli się, które ozdobione jajo rzeczywiście powinno być nazywane pisanką. Wykonali swoje własne pisanki, malując je woskiem, a następnie zanurzając w kolorowych barwnikach. Na koniec wykonali drewniane kołatki, które samodzielnie opracowali papierem ściernym o różnych fakturach. Zajęcia były bardzo udane, a z tak pięknymi pisankami nadchodzące Święta z całą pewnością też takie będą.

      • Spotkanie z pszczelarzem

      •  

       30 marca uczniowie klas 1F, 1E, 2C, 2D, 2E, 3B, 3E, 3G uczestniczyli w spotkaniu z pszczelarzem i pszczołami. Dowiedzieli się mnóstwa ciekawych informacji na temat życia owadów i historii pszczelarstwa. Mieli okazję spróbowania pyłku kwiatowego, słodkiego miodu, a także zobaczyć rój i jego królową. Na koniec zrobili świece z wosku pszczelego oraz otrzymali pamiątkowe certyfikaty i książeczki.

      • Przedświąteczny czas w 3c

      • 12 kwietnia to w naszej klasie bardzo pracowity dzień. Na początku zabraliśmy się za przygotowanie świątecznych stroików na wielkanocny stół. Warsztaty prowadziła nasza Pani;) Kolorowe, żywe kwiaty, bukszpan, bazie i inne ozdoby wkładalismy we wcześniej namoczoną gąbkę florystyczną. Efekty naszej pracy można podziwiać na załączonych fotkach. Po tych zajęciach złapaliśmy oddech i udaliśmy się na drugie warsztaty. Tym razem robiliśmy pisanki. Wcześniej ugotowane jaja zdoblilismy metodą batikową. To był bardzo dobry dzień. Zapamiętamy go na długo.

      • Światowy Dzień Zdrowia „Nasza planeta- nasze zdrowie”

      • Obchody Światowego Dnia Zdrowia są okazją, by przypomnieć, że wpływ czynników środowiskowych ogromnie wpływa na naszą planetę a w konsekwencji na nasze zdrowie.W dobie dzisiejszej cywilizacji mamy kryzys klimatyczny, który staje się również kryzysem zdrowotnym. Jest to aktualnie jedno z najpilniejszych wyzwań́ związanych z ochroną zdrowia publicznego wszystkich ludzi świata.Prezentacja Ku przyszlosci

      • Zbiórka artykułów szkolnych dla dzieci z Ukrainy zakończona.

      • Składamy serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom, uczniom i pracownikom naszej szkoły, którzy otworzyli serca i tak aktywnie uczestniczyli w zbiórce artykułów szlonych dla dzieci i z Ukrainy. Dzięki dużemu zaangażowaniu całej społeczności szkolnej mamy wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. Udało nam się skompletować ponad 60 plecaków  z pełnym wyposażeniem. 

      • Dzień Św.Patryka w naszej szkole

      • Klasy pierwsze i drugie wcieliły się w Irlandczyków i wspólnie z nauczycielkami języka angielskiego:

       Panią Kasią Osiecką i Panią Moniką Moskiewicz-Rachwał

       przygotowywały się do obchodów dnia  Świętego Patryka, który przypada 17 marca. Przygotowania te trwały prawie trzy tygodnie. W tygodniu 14.04 - 17.03 odbyły się następujące aktywności:

       1. KONKURS MIĘDZYKLASOWY

       Zarówno klasy pierwsze jak i klasy drugie brały udział w konkursie międzyklasowym. Uczniowie wykonywali dekoracje drzwi wejściowych, jak również przygotowali występy artystyczne, a w dniu występu byli ubrani w kolory zieleni. Podium wygląda następująco:

       Klasy 1:

       1 miejsce -  1b

       2 miejsce -  1e

       3 miejsce -  1fs

        

       Klasy 2:

       1 miejsce - 2a i 2b

       2 miejsce - 2d i 2e

       3 miejsce - 2c i 2f2.

        

       KONKURS DLA CHĘTNYCH NA NAJLEPSZY MODEL 3D KAPELUSZA SKRZATA

       THE BEST LEPRECHAUNS HAT.

       Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie na najlepszy model 3d kapelusza skrzata, konkurs, pt.THE BEST LEPRECHAUNS HAT. Modele prezentują kilka z nich. Na podium w tym konkursie uplasowali się:

       Klasy 1:

       1 miejsce - Wiktoria Ś. (1d)

       2 miejsce - Zofia Ś. (1e)

       3 miejsce - Filip W. (1f)

        

       Klasy 2:

       1 miejsce - Zofia O.(2f)

       2 miejsce - Madzia R. (2d)

       3 miejsce - Szymon S. (2f)

        

       W klasach odbyły się też zajęcia dotyczące tematyki tej uroczystości.

      • Co to jest zazdrość? Tłumaczy żyrafka z szakalem.

      •  

       Zapraszamy na nowy cykl tłumaczący różne stany emocjonalne. Czasami te stany mylone są z emocjami- a tych, jak już wiemy, jest "tylko" sześć. Ten i pozostałe filmiki umieszczone są na stronie internetowej naszej szkoły w zakładce vlog oraz na Żyrafowym youtubie--> Zyrafy_wychodza_z_szafy

      • W II D jemy zdrowo i kolorowo

      • 31 marca dzieci z klasy II D wykonały sałatki owocowe. Uczniom bardzo podobały się te zajęcia. Na ich zakończenie odbyła się wspólna degustacja. Sałatki były pyszne!

      • Poznajemy tajniki "Niewidzialnego świata"

      •  "Niewidzialny świat" to zajęcia prowadzone przez Pana Mateusza i Jego psa przewodnika- pomocną Bezę. Gość udzielił klasom 0a, 0b, 1a, 1b, 1d, 1e, 1f, 2a, 2b, 2d, 2c, 2f, 2e, 3a, 3b,3c, 3d, 3e, 3g cennych wskazówek jak pomóc niewidomej osobie. Opowiedział  w jaki sposób radzi sobie na co dzień i odpowiedział na dziesiątki pytań zaciekawionych słuchaczy. Ta wizyta na długo zapadnie nam w pamięci!