• Konkurs fotograficzny "Klasa z książką"

   Konkurs fotograficzny "Klasa z książką"

   27.05.2019 13:14
     

   W maju w bibliotece szkolnej w ramach akcji  „Tydzień Czytania w Szkole”,  został zorganizowany konkurs fotograficzny "Klasa z książką", zwyciężyła klasa 5 b.

   GRATULUJEMY!

   Więcej zdjęć w Galerii. 

  • Dzień Otwarty Szkoły

   Dzień Otwarty Szkoły

   28.05.2019 15:11
     

   18 maja w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty pod hasłem: „NASZA SZKOŁA KLUCZEM DO PRZYSZŁOŚCI”. Spotkanie rozpoczęła Dyrektor szkoły Pani Katarzyna Tarnogórska,  która serdecznie przywitała przybyłych gości. Podczas spotkania wszyscy przybyli gości mieli okazję zobaczyć  jak  placówka wygląda od wewnątrz, co w niej jest ciekawego i w jaki sposób można spędzić  tu swój czas. Stąd zaangażowani w organizację dnia otwartego nauczyciele oraz uczniowie  przygotowali wiele ciekawych zajęć: Quzi Integracja, kiermasz rośli ogrodowych, występ szkolnego chóru, występ kabaretu, dyktando niepodległościowe dla dzieci  i rodziców, konkurs plastyczny „ Moja wymarzona szkoła”,  eksperymenty chemiczne, gry dydaktyczne i wiele innych atrakcji. Był to niesamowity dzień pełen pomysłów i inspiracji.

   Więcej zdjęć w galerii.

  • Wycieczka klasy 5a

   Wycieczka klasy 5a

   23.05.2019 09:44
     

   W dniach 13-15 maja uczniowie z klasy 5a wybrali się na wycieczkę. Pierwszego dnia odwiedzili Park Edukacji i  Rozrywki  FARMA  ILUZJI. Widzieli tam m.in. Lewitujący Kran,  Ścieżkę  Złudzeń,  Studnię  Nieskończoności,  Magiczny Domek,  zagadkowy  labirynt.  Drugiego dnia odwiedzili Kazimierz Dolny. Zwiedzili tam m.in. ruiny zamku, Basztę oraz Kościół Farny.  Poznali historię kazimierskiego koguta oraz odwiedzili stuletnią piekarnię produkującą koguciki i inne smakołyki. Uczniowie wybrali się na przejażdżkę meleksami do Wąwozu Korzeniowego – najpiękniejszego z kazimierskich wąwozów!  Tego dnia odwiedzili też miejscowość Gołąb, gdzie zwiedzili Muzeum Nietypowych Rowerów. Trzeci dzień zaczął się bardzo intensywnie. Na początku uczniowie uczestniczyli w warsztatach w Młynie Hipolit, podczas których obserwowali wybuch wulkanu, płukali złoto, rozmawiali na temat tworzenia się gór oraz poznali budowę ziemi. Kolejnym punktem wycieczki była Kuźnia u kowala, gdzie uczniowie uczestniczyli w zajęciach na temat historii rzemiosła. Ostatnim punktem wycieczki było Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. 

   Więcej zdjęć w Galerii.

  • Występ klasy II ai -,,SOS dla Ziemi"

   Występ klasy II ai -,,SOS dla Ziemi"

   22.05.2019 14:36
     

   16 i 17 maja uczniowie z klasy II ai zaprezentowali dzieciom z klas 0-III występ o tematyce ekologicznej  przygotowany pod kierunkiem p. Katarzyny Dobrosz. Przedstawienie bardzo się podobało zgromadzonej publiczności i pogłębiło świadomość ekologiczną uczniów.

   Więcej zdjęć w Galerii.

  • Podziękowania

   Podziękowania

   22.05.2019 14:30
     

   Serdeczne podziękowania dla właścicieli sklepu Xjoy , którzy pomogli nam w organizacji Turnieju DOBBLE (18 maja podczas Dnia Otwartego Szkoły) oraz ufundowali nagrody w postaci atrakcyjnych gier planszowych.

   Zespół ds Integracji

  • TYDZIEŃ CZYTANIA W SZKOLE

   TYDZIEŃ CZYTANIA W SZKOLE

   22.05.2019 11:20
     

   W dniach 13 – 17 maja po raz kolejny odbyła się w naszej szkole akcja „Tydzień Czytania w Szkole”:

   • Przez cały tydzień uczniowie wraz z nauczycielami czytali na lekcjach fragmenty książek wybranych przez siebie w naszej bibliotece. Na godzinach wychowawczych dyskutowano na temat znaczenia i ważności książki w naszym życiu, uczniowie prezentowali także swoje ulubione, godne polecenia  książki.
   • Codziennie w bibliotece odbywały się "Zaczytane przerwy" oraz "Czytanie na dywanie".  Uczniowie z klas starszych czytali młodszym dzieciom wybraną książkę.
   • W bibliotece można było również wystawić ocenę wybranej lekturze.
   • W środę odbyła się akcja „Mole  książkowe w plecaku". Każdy kto miał książkę w plecaku otrzymał słodką nagrodę.
   • Podczas przerw nasi czytelnicy brali udział w losowaniu zagadek dotyczących lektur. Warunkiem przystąpienia do gry było wypożyczenie książki. Każda poprawna odpowiedź była nagradzana cukierkiem.
   • Ogłoszony został również  konkurs fotograficzny „Klasa z książką” promujący czytelnictwo.

    

   Więcej zdjęć w Galerii

  • Wyniki konkursu pt. "Wisła jaką znamy"

   Wyniki konkursu pt. "Wisła jaką znamy"

   22.05.2019 14:24
     

   W ramach realizacji projektu Varsawianistyczna szkoła w naszej szkole odbył się konkurs pt. „Wisła jaką  znamy". Uczniowie z klas pierwszych i drugich wykonali pracę plastyczną przedstawiającą Wisłę, a uczniowie  z klas trzecich zrobili prezentację multimedialną na temat walorów turystycznych Wisły. Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu.

   Pierwsze miejsce: Maciej Sabat z klasy 2e, Bartosz Włodkowski z klasy 2f, Lena Nogalska z klasy 1e, Justyna Rytelewska z klasy 3c, Lena Lewandowska z klasy 3c

   Drugie miejsce: Anda Gdawiec z klasy 2f, Gabriela Wnuk-Lipińska z klasy 1 e, Julia Kiliś z klasy 1e, Magdalena Czesak z klasy 2a

   Trzecie miejsce: Adam Kwiatek z klasy 2c, Patrycja Iwaszko z klasy 2e, Natalia Mróz z klasy 2a, Agata Łakomska z klasy 1d, Marta Mruk z klasy 1e, Aleksandra Wielechowska z klasy 1c

   Wyróżnienie: Aleksandra Bujak z klasy 2d, Adam Klajnej z klasy 2c

   Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.  

  • Dzielnicowy Konkurs Ekologiczno- Przyrodniczy „Bieg po zieloną gałązkę”

   Dzielnicowy Konkurs Ekologiczno- Przyrodniczy „Bieg po zieloną gałązkę”

   04.06.2019 18:45
     

   5 kwietnia  w Szkole Podstawowej Nr 314 odbył się Dzielnicowy Konkurs Ekologiczno- Przyrodniczy „Bieg po zieloną gałązkę”. Naszą szkołą reprezentowało 3 uczniów z klasy 3c: Małgosia Kosanowska, Natalka Miechowska i Piotruś Ciecierski. Uczniów do konkursu przygotowała p. Barbara Mazurek. Nasi uczniowie zdobyli 3 miejsce. Gratulujemy!

   Więcej zdjęć w Galerii.

  • Projekt Klimatyczna klasa

   Projekt Klimatyczna klasa

   16.05.2019 10:58
     

   W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie trzech klas edukacji wczesnoszkolnej wzięli udział w projekcie „Klimatyczna klasa”  zorganizowanym przez Fundację Uniwersytet Dzieci z siedzibą w Krakowie. Były to następujące klasy  1f z wychowawczynią Ewą Zawadzką - Siess, 2b i Małgorzata Pecyna, 3ai z wychowawczynią  Katarzyną Czyżyk.  Podczas roku szkolnego uczniowie systematycznie realizowali zagadnienia opracowane w przygotowanych przez uniwersytet scenariuszach. Po każdych zajęciach skrupulatnie notowali postulaty, które formułowali w oparciu o przerobiony temat. Dnia 8 maja 2019r. W ramach obchodów Dnia Ziemi wszyscy uczestnicy projektu zebrali się, aby wspólnie go podsumować i przedstawić swoje prośby i postulaty dorosłym. Dodatkowo na spotkaniu uczniowie prezentowali wykonane z surowców wtórnych przedmioty codziennego uzytku. Spotkanie przebiegło w miłej, "klimatycznej:)" atmosferze. Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie zdobyli wiedzę na temat ochrony środowiska, w tym ochrony klimatu, rozwijali umiejętność krytycznego myślenia, trenowali kompetencje społeczne.  Wybrani uczniowie na ręce Pani Dyrektor złożyli spisane postanowienia. 

   Więcej zdjęć w Galerii.

  • Klasa 25d na warsztatach w Zachęcie

   Klasa 25d na warsztatach w Zachęcie

   03.06.2019 13:20
     

   Uczniowie  z klasy 2d 14 maja wybrali się na warsztaty do Zachęty.

   Więcej zdjęć w Galerii.

  • Uniwersytet Warszawski - Wydział Fizyki

   Uniwersytet Warszawski - Wydział Fizyki

   10.05.2019 14:13
   „Zabawy z fizyką” wykład dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów
   LINK: Patryk_Halat_Zabawy_z_fizyka_Uniwersytet_Warszawski.docx
  • II Białołęcki Turniej Gier Stolikowych

   II Białołęcki Turniej Gier Stolikowych

   16.05.2019 10:59

   2 kwietnia sześcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w II Białołęckim Turnieju Gier Stolikowych, który odbył się w Szkole Podstawowej Nr 366 im. Jana Pawła II przy ul. Strumykowej 21. Naszą szkołę reprezentowali: Szymon Konieczny z kl. I f, Magdalena Czesak z kl. II a, Amelia Konstrat z kl. II b, Karol Skrajnowski z kl. II d, Wiktor Szczuka z kl. II e i  Zuzanna Marchel z kl. IIIa.

   Uczniowie naszej szkoły okazali się być wspaniałymi graczami. Karol Skrajnowski zajął I miejsce, Wiktor Szczuka - II miejsce, a Szymon Konieczny - III miejsce.

   Więcej zdjęć w Galerii.

  • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

   Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

   05.04.2019 14:39

   2 kwietnia wypada  Światowy Dzień Świadomości  Autyzmu. W naszej szkole tego dnia uczniowie podczas przerw śródlekcyjnych oglądali filmiki o autyzmie. Wielu informacji o autyzmie mogli  dowiedzieć się z wystawy przygotowanej przez nauczycieli wspomagających. Jej  częścią są plakaty wykonane przez uczniów. Mamy nadzieję, że w temacie autyzmu" nie jesteśmy zieloni ".

   Więcej zdjęć w Galerii.

  • Konkurs "Pięknie czytam"

   Konkurs "Pięknie czytam"

   16.05.2019 11:16

   W marcu w bibliotece odbył się konkurs czytelniczy dla klas III.

   Mistrzyniami czytania zostały:

   Zuzanna Marchel i Dominika Rogalska

   Wyróżnienia otrzymały:

   Iga Dombrowska, Sylwia Masłowska, Zuzanna Chomicz

    

   GRATULUJEMY ! 
    

   Więcej zdjęć w Galerii.

  • IX Edycja Dzielnicowego Konkursu Języka Angielskiego „ENGLISH IS EASY” dla klas II i III

   IX Edycja Dzielnicowego Konkursu Języka Angielskiego „ENGLISH IS EASY” dla klas II i III

   05.04.2019 14:36

   28 marca odbyła się IX Edycja Dzielnicowego Konkursu Języka Angielskiego „ENGLISH IS EASY” dla klas II i III, zorganizowanego w budynku Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 154, przy ulicy Sprawnej 28. Naszą szkołę reprezentowali : Patrycja Iwaszko z klasy 2E i Małgorzata Kosanowska z klasy 3C oraz Michał Soliwodzki z klasy 2D, który zajął pierwsze miejsce w kategorii klas drugich  i Iga Dombrowska z klasy 3A, która zajęła pierwsze miejsce w kategorii klas trzecich.

   Więcej zdjęć w Galerii.