• Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

   Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

   29.10.2019 19:28

   2 września w naszej szkole zadzwonił pierwszy dzwonek w Nowym roku szkolnym. Życzymy wszystkim dużo siły do nauki i pracy oraz wytrwałości.
    

   Więcej zdjęć w Galerii.

  • 80. ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

   80. ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

   23.09.2019 14:58
         

   1 września 1939 roku atakiem wojsk III Rzeszy na Polskę rozpoczął się największy konflikt zbrojny w historii – II wojna światowa.

   1 wrzenia nasi nauczyciele uczestniczyli w obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, które obywały się na Placu Piłsudskiego.

   Więcej zdjęć w Galerii.

  • Odznaka Szkoła etwinning

   20.09.2019 12:24

   W roku szkolnym 2019/20 nasza placówka otrzymała prestiżową odznakę „ etwinning School” za udział nauczycieli i uczniów w projektach europejskich, rozwijających oraz wykorzystujących umiejętności z zakresu języków obcych i nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Dzięki realizowanym projektom uczniowie kształtowali kompetencje społeczne, uczyli się tolerancji wobec innych kultur i realizowali zagadnienia z podstawy programowej za pomocą nowoczesnych metod, wykraczających poza ściany sali lekcyjnej. Uczniowie klas 3-7 zrealizowali następujące projekty we współpracy z uczniami szkół europejskich: „Taste your region”, „Zaprogramuj się na historię patrona szkoły”, „Christmas card exchange” i „My home/your home-discover your local heritage.” Tabliczka z logo projektu została umieszczona przy wejściu głównym szkoły.

    

   Wszystkim uczniom i ich opiekunom gratulujemy!

     

  • Bezpieczne wakacje

   Bezpieczne wakacje

   09.07.2019 15:51
     

   Klasa 1B przygotowała występ pt.Bezpieczne wakacje. Dzieci śpiewały piosenki i recytowały wiersze o wakacjach.  

   Więcej zdjęć w Galerii.

  • Cała Polska czyta dzieciom

   Cała Polska czyta dzieciom

   14.06.2019 10:10
     

   Rodzice i uczniowie klasy 1e zakończyli akcję ,,Cała Polska czyta dzieciom- Rodzice czytają dzieciom". W przyszłym roku akcja będzie kontynuowana w trochę zmienionej formie.

   Więcej zdjęć w Galerii.

  • Nasi uczniowie laureatami Warszawskiej Olimpiady z Języka Angielskiego

   Nasi uczniowie laureatami Warszawskiej Olimpiady z Języka Angielskiego

   13.06.2019 19:14
     

   8 czerwca odbyła się uroczysta gala w SP 84 wręczenia dyplomów i nagród dla laureatów Warszawskiej Olimpiady z Języka Angielskiego.

   Nasi uczniowie: Jakub z klasy 6 oraz Marta z klasy 4 zdobyli zwycięskie tytuły laureatów w stołecznym konkursie z języka angielskiego podczas finału, który miał miejsce 25 lutego.

   Uczennica z  klasy 4 Marta, przygotowała projekt w języku angielskim na temat Urodzin Królowej Wielkiej Brytanii o tytule „Happy Birthday Your Majesty”. Uczeń klasy 6 Jakub, opowiadał o znanych miejscach w Londynie w swoim wystąpieniu pt.: "Famous places to visit in London". Poza pracą nad tekstem, nauką treści na pamięć, przygotowaniem pod kątem płynności, intonacji oraz wymowy, uczniowie wzbogacili swoje wystąpienia strojami odpowiadającymi tematom prezentacji.

   Gratulujemy uczniom oraz nauczycielom zwycięskich tytułów. Laureatom życzymy dalszej przygody w odkrywaniu talentu do nauki języka angielskiego.

   Więcej zdjęć w Galerii.

  • Klasa 1d w Wiosce Indiańskiej

   Klasa 1d w Wiosce Indiańskiej

   07.06.2019 11:39
       

   3 czerwca klasa 1d z Panią A.Nowicką  była na wycieczce z okazji Dnia Dziecka w Wiosce Indiańskiej w miejscowości Borzychy. Dzieci zwiedziły Wioskę, obejrzały wystawę strojów indiańskich, broni i przedmiotów codziennego użytku, a także tipi. Wesoło bawiły się w różne gry i zabawy, ale mogły też strzelać z łuku.

   Więcej zdjęć w Galerii. 

  • Wycieczka do Wioski Indiańskiej

   Wycieczka do Wioski Indiańskiej

   07.06.2019 11:39
     

   3 czerwca klasa 1e z Panią H. Kordalską  była na wycieczce z okazji Dnia Dziecka w Wiosce Indiańskiej w miejscowości Borzychy. Dzieci zwiedziły Wioskę, obejrzały wystawę strojów indiańskich, broni i przedmiotów codziennego użytku, a także tipi. Wesoło bawiły się w różne gry i zabawy, ale mogły też strzelać z łuku.

   Więcej zdjęć w Galerii. 

  • Uniwersytet Warszawski - Wydział Fizyki

   Uniwersytet Warszawski - Wydział Fizyki

   05.06.2019 10:47
   „Elektryczność wokół nas” wykład dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów
   LINK: Patryk Halat - Elektryczność wokół nas - Uniwersytet Warszawski
  • Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

   Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

   04.06.2019 18:48
     

   Maj był miesiącem, w którym odbyły się kolejne etapy konkursu ortograficznego „Z ortografią za pan brat”. Naszą szkołę w finale Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas 3 szkół podstawowych m.st. Warszawy „Krajobrazy Polski” reprezentowało 2 uczniów z klasy 3c: Natalka Miechowska i Szymon Certa. Natalka zdobyła I miejsce, Szymon II. Gratulujemy!

   Więcej zdjęć w Galerii.

  • Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej w klasie 5a

   Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej w klasie 5a

   28.05.2019 15:32
     

   24 maja uczniowie z klasy 5a uczestniczyli w szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie podczas szkolenia dowiedzieli się na czym polega praca ratownika medycznego oraz nauczyli się wzywania pomocy w sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu. W czasie szkolenia nauczyli się układania poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej oraz przeprowadzania  resuscytacji krążeniowo –oddechowej. Zapoznali się również z obsługą automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED.

   Więcej zdjęć w Galerii.

  • Klasa 4d na warsztatach artystycznych Akcji Labirynt

   Klasa 4d na warsztatach artystycznych Akcji Labirynt

   04.06.2019 18:34
     

   23 maja uczniowie klasy 4Di uczestniczyli w warsztatach artystycznych Akcji Labirynt, które odbywały się w siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia. Na dworze u króla wspólnie tworzyli etiudę, którą zaprezentowali z udziałem muzyka Sinfonii Varsovii. Podczas zajęć dzieci odbyły również odblaskową podróż do świata kosmicznej iluminacji, będąc erytrocytami podróżowały po układzie krwionośnym, tworzyły muzyczną wiadomość przy użyciu przeróżnych instrumentów muzycznych czy własną historię nagraną na kasetę.

   Więcej zdjęć w Galerii.

  • „Mała Olimpiada Matematyczna”

   „Mała Olimpiada Matematyczna”

   28.05.2019 15:14
     

   Uczeń klasy III b Mateusz Niezbecki zajął II miejsce w  „ Małej Olimpiadzie Matematycznej” w etapie dzielnicowym i zakwalifikował się do etapu stołecznego.

   W maju Mateusz przystąpił do konkursu i zajął 3 miejsce.  22 maja odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom warszawskiego konkursu matematycznego „Mała Olimpiada Matematyczna”. Gratulujemy!!!

   Więcej zdjęć w Galerii.

  • Akcja Cała Polska Czyta Dzieciom

   Akcja Cała Polska Czyta Dzieciom

   28.05.2019 15:14
     

   Rodzice dzieci z klasy 1e w dalszym ciągu aktywnie czytają dzieciom w każdy poniedziałek w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom- Rodzice czytają dzieciom".

   Więcej zdjęć w Galerii.

  • Wyniki plebiscytu na książkę roku 2018/2019

   Wyniki plebiscytu na książkę roku 2018/2019

   28.05.2019 15:10
     

   Najchętniej wybieraną książką w szkolnej bibliotece w  roku szkolnym 2018/2019  przez uczniów klas I-III była książka  z serii Magiczny kotek "Kłopoty w szkole" oraz książka  z serii Dziennik Cwaniaczka "Zezowate szczęście" wybierana przez uczniów z klas IV-VIII.

   Więcej zdjęć w Galerii.