• "ŚWIATOWY DZIEŃ CZYTANIA TOLKIENA" W BIBLIOTECE

   "ŚWIATOWY DZIEŃ CZYTANIA TOLKIENA" W BIBLIOTECE

   05.04.2019 14:34

   Dla fanów literatury fantasy 25 marca to szczególna data, ponieważ wtedy obchodzony jest  Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Tego dnia w naszej bibliotece można było obejrzeć prezentację o autorze, posłuchać fragmentów "Hobbita" czytanych przez uczniów oraz sprawdzić swoją wiedzę o lekturze rozwiązując krzyżówkę.

   Więcej zdjęć w Galerii.

  • Warszawski Konkurs Czytelniczy "Magia lektur"

   Warszawski Konkurs Czytelniczy "Magia lektur"

   05.04.2019 14:34

   Uczennica Alicja Sitarska została półfinalistką XIII edycji Warszawskiego Konkursu Czytelniczego "Magia lektur" objętego honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

   Więcej zdjęć w Galerii.

  • Klasa 4d na wycieczce w Ośrodku Edukacji Technicznej Pinokio w Słomczynie

   Klasa 4d na wycieczce w Ośrodku Edukacji Technicznej Pinokio w Słomczynie

   31.05.2019 13:48

   6 marca uczniowie z klasy 4d z p. Patrycją Nowicką i p. Agnieszką Bodzak  wybrali się do Ośrodka Edukacji Technicznej w Słomczynie. Dzieci wykonały swoje własne zegary, dowiedziały się, na czym polega praca stolarza oraz spędziły miło czas przy ognisku. Wycieczka zdecydowanie należała do udanych.

   Zdjęcia w galerii.

  • Klasa 5a na wycieczce w Ośrodku Edukacji Technicznej Pinokio w Słomczynie

   Klasa 5a na wycieczce w Ośrodku Edukacji Technicznej Pinokio w Słomczynie

   16.05.2019 11:17

   6 marca uczniowie z klasy 5 a z p. Magda Milewską wybrali się na warsztaty techniczne do Ośrodku Edukacji Technicznej Pinokio. W czasie warsztatów wykonali drewniane zegary. Mieli również niezwykłą okazję przyjrzeć się pracy stolarza oraz zobaczyć sprzęty, na których pracuje. Uczniowie spędzili też miłe chwilę przy ognisku.

   Zdjęcia w galerii

  • Klasa 3a w Teatrze Wielkim

   Klasa 3a w Teatrze Wielkim

   05.04.2019 14:23

   28 marca klasa 3a razem z wychowawcą Katarzyną Czyżyk udała się na kolejny wyjazd. Tym razem była to wycieczka z cyklu  Warszawa Teatralna. Podczas wyjazdu  uczniowie zdobyli wiadomości o Teatrze Wielkim, zapoznali się  z ideą powstania opery "Czarodziejski Flet". Obejrzeli wystawę - "Rok Stanisława Moniuszki" z okazji 200 rocznicy urodzin wielkiego kompozytora.  zapartym tchem wysłuchali i obejrzeli  operę "Czarodziejski Flet".

   Więcej zdjęć w Galerii.

  • Klasa 3a w Centrum Pieniądza NBP

   Klasa 3a w Centrum Pieniądza NBP

   05.04.2019 14:22

   20 marca 2019 r. klasa 3a wraz z wychowawcą udała się na wycieczkę do Centrum Pieniądza NBP.     W siedzibie NBP uczestniczyła w zajęciach pt. „Orzeł czy reszka, gdzie zwierzak mieszka?”. Zajęcia poświęcone były monetom - ich historii, budowie, rodzajom.  Uczniowie zdobyli wiedzę o twórcach pieniądza i produkcji pieniądza. Poznawali proces projektowania i produkcji pieniądza. Zwiedzali następujące sale Antyk- Średniowiecze- Nowożytność, Gabinet numizmatyka, Skarbiec.

   Więcej zdjęć w Galerii.

  • Zajęcia z alpakami w klasie 2a

   Zajęcia z alpakami w klasie 2a

   05.04.2019 14:21

   27 marca uczniowie z klasy 2a uczestniczyli w zajęciach z alpakami. Dzieci poznały zwyczaje tych sympatycznych zwierząt. Spacerowały z nimi, karmiły je marchewkami i głaskały. Kontakt z alpakami przyniósł dzieciom wiele radości.

   Więcej zdjęć w Galerii.

  • Pierwszy dzień wiosny w klasie 1 e

   Pierwszy dzień wiosny w klasie 1 e

   05.04.2019 14:19

   21 marca uczniowie klasy 1e wyszli na spacer w poszukiwaniu oznak wiosny. Cieszyli się piękną pogodą. W tym dniu uczniowie ubrali się na zielono. Po powrocie namalowali farbami piękne krokusy.

   Więcej zdjęć w Galerii. 

  • Spotkanie z Panią pielęgniarką w klasie 1e

   Spotkanie z Panią pielęgniarką w klasie 1e

   13.03.2019 11:21

   7 marca klasa 1e uczestniczyła w spotkaniu z Panią pielęgniarką nt. ,,Higiena jamy ustnej". Podczas tego spotkania dzieci utrwaliły wiedzę na temat dbania o zęby. Ćwiczyły też prawidłowe czyszczenie zębów na dużym modelu.

   Więcej zdjęć w Galerii.

  • Warsztaty dla dzieci prowadzone przez grupę Happy Capoeira FICAG

   Warsztaty dla dzieci prowadzone przez grupę Happy Capoeira FICAG

   13.03.2019 11:11

   5 marca już po raz drugi gościliśmy w naszej szkole młodzież i dzieci z Zespołem Downa, członków grupy Happy Capoeira FICAG.  Wspaniale zaprezentowali nam tą brazylijską sztukę walki. Zarażali pozytywną energią,  optymizmem i uśmiechem.  Już  czekamy na ich kolejną wizytę!! I dziękujemy za dziś. 

   Zespół do spraw Integracj.

   Więcej zdjęć w Galerii. 

  • "Cała Polska czyta dzieciom- Rodzice czytają dzieciom" w klasie 1e

   "Cała Polska czyta dzieciom- Rodzice czytają dzieciom" w klasie 1e

   13.03.2019 11:23

   Rodzice uczniów z  klasy 1e w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom - Rodzice czytają dzieciom" w lutym spotkali się z uczniami, wspólnie czytali książki . W ten sposób pokazują, że książka jest najlepszym przyjacielem. Każda opowieść niesie dzieciom myśl przewodnią, która towarzyszy im przez cały tydzień.

   Więcej zdjęć w Galerii.

  • Klikam z głową

   Klikam z głową

   13.03.2019 11:12

   W dniach 05 - 07 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych ,,Klikam z głową". Zajęcia były zorganizowane przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Dzieci brały udział w pogadance na temat bezpiecznego zachowania w sieci, obejrzały film i otrzymały dyplomy oraz puzzle.

   Więcej zdjęć w Galerii. 

  • Pasowanie na czytelnika

   Pasowanie na czytelnika

   13.03.2019 11:14

   28 lutego uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na czytelnika. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki. Organizowane co roku przez bibliotekarzy weszło na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przyrzeczenia przez pierwszoklasistów i sam fakt pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej.  Od tej pory uczniowie  mogą wypożyczać książki i czytać je z przyjemnością. Wszystkim małym czytelnikom życzymy wspaniałych przygód w świecie książek.

   Więcej zdjęć w Galerii.

  • Dzielnicowy konkurs ,,Omnibus"

   Dzielnicowy konkurs ,,Omnibus"

   13.03.2019 11:15

   28 lutego uczniowie naszej szkoły brali udział w dzielnicowym konkursie ,,Omnibus". Konkurs odbył się w Społecznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy STO. Był to konkurs przeznaczony dla uczniów klas drugich i trzecich.

   Klasy drugie reprezentowali uczniowie z klasy 2a : Katarzyna Godlewska i Kordian Jaszczak, klasy trzecie uczennica z klasy 3a Zuzanna Marchel i uczeń z klasy 3c Piotr Ciecierski. Uczniowie wykazali się rozległą wiedzą i wysokimi umiejętnościami sportowymi. Zajęli pierwsze miejsce, otrzymali wspaniałe nagrody, dyplomy i puchar dla szkoły.

   Gratulujemy serdecznie!

   Więcej zdjęć w Galerii.

  • ,,Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny - Wyprawka dla pierwszoklasistów"

   ,,Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny - Wyprawka dla pierwszoklasistów"

   13.03.2019 11:17

   15 stycznia klasy pierwsze uczestniczyły w spotkaniu ,,Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny - Wyprawka dla pierwszoklasistów" w ramach kampanii społecznej prowadzonej przez Samorząd Województwa Mazowieckiego w porozumieniu z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego.  Każdy pierwszak otrzymał odblaski, aby być w każdej sytuacji widocznym i bezpiecznym na drodze.

   Więcej zdjęć w Galerii.