Nawigacja

O nas Wydarzenia 2016/17 Sukcesy 2016/17 Wydarzenia 2017/18 i projekty eTwinning Sukcesy 2017/18 i projekty eTwinning Wydarzenia 2018/19 i projekty eTwinning

Strefa języków obcych

Wydarzenia 2016/17

Europejski tydzień języków obcych

 

Z okazji Europejskiego Tygodnia Języków Obcych uczniowie klas 4-6 pod kierunkiem nauczycieli uczestniczyli w zajęciach promujących nowoczesne metody uczenia się języków obcych, np. aplikację Duolingo czy kody kreskowe QR. Klasa 4a i 6c sprawdzały efektywność nauki języka hiszpańskiego i francuskiego przy zastosowaniu wspomnianych narzędzi.

                                         Lekcja języka hiszpańskiego (kl. 4a)               

  

                                          Lekcja języka francuskiego (kl. 6c)

                                                                   

        

Konkurs na Halloween

 

Prace wykonane przez uczniów klas 1-3                                  Prace wykonane przez uczniów klas 4-6

 

W październiku tego roku w szkole został zorganizowany coroczny konkurs plastyczny z okazji celtyckiego święta duchów Halloween. Nauczyciele języka angielskiego zachęcili do wzięcia udziału w tej konkurencji uczniów z klas 1-6. Na zdjęciach możemy podziwiać barwne prace naszych młodych artystów. Niektóre dzieła ozdobiły szkolne pracownie języków obcych. Zwycięzcom konkursu strasznie gratulujemy!

 

 


 

 

 

Festiwal Języków Obcych

 

W czerwcu nauczyciele języka angielskiego przygotowali mnóstwo atrakcji dla społeczności szkolnej. Dla klas 1-3 został po raz kolejny zorganizowany przegląd wierszy i piosenek w języku angielskim "Act and sing." Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci. Nagrodzonym uczestnikom serdecznie gratulujemy!

 


 

Dzień otwarty szkoły

 

W czasie Dnia otwartego szkoły nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego zorganizowali mnóstwo ciekawych atrakcji dla klas 4-6 w ramach Festiwalu Języków Obcych. Dla uczniów klas 4 i 6 zorganizowano pokaz filmów nakręconych przez naszych uczniów w języku angielskim, ukazujących ich wiedzę i umiejętności w zakresie komunikacji w języku obcym. Filmy dotyczyły zagadnień kulinarnych i gramatycznych.Ponadto uczniowie zaprezentowali wiersze promujące naszą szkołę w konkursie zatytułowanym "My School Is Cool " oraz plakaty opisujące nadwiślańską faunę i florę. Wszystkie wydarzenia cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów i ich rodziców. Dziękujemy rodzicom za wsparcie i udział w tym uroczystym dniu.


 

 

Placówka uczestniczy w projektach współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 344 im. Powstania Warszawskiego w Warszawie

ul. Erazma z Zakroczymia 15

03-185 Warszawa

tel. (+22) 614 90 30

fax. (+22) 676 64 05

sekretariat@sp344.edu.pl