Nawigacja

Z życia klas I Z życia klas II Z życia klas III Z życia klas IV- VIII Rok szkolny 2014/2015 Rok szkolny 2015/2016 Rok szkolny 2016/2017 Rok szkolny 2018/2019

Z życia szkoły

Bezpieczne wakacje

W dniach 22 - 23 czerwca uczniowie z klas I - III uczestniczyli w apelach na temat zasad bezpieczeństwa w czasie wakacji. Wakacyjny kodeks postępowania przybliżyły koleżankom i kolegom: klasa 1f z p. Aleksandrą Grad i 2f z p. Małgorzatą Pecyną.

Wszystkim życzymy bezpiecznych, spokojnych i udanych wakacji.

Więcej zdjęć w Galerii.

Koncert muzyczny

15 i 17 czerwca uczniowie klas czwartych i piątych oraz drugich i trzecich uczestniczyli w kolejnym koncercie muzycznym w wykonaniu muzyków związanych z Filharmonią Narodową. Tym razem pod hasłem "Viva Espana" poznawali piękno utworów i tańców hiszpańskich.

Więcej zdjęć w Galerii.

Jesteśmy "Varsavianistyczną szkołą"

13 czerwca nasza szkoła otrzymała certyfikat "Varsavianistycznej szkoły" przyznawany przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy". Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom, którzy z radością i zaangażowaniem włączyli się w proponowane przez nas działania.

Gratulujemy uczniom, którzy po roku twórczej pracy zdobyli niebieską odznakę Młodego Przyjaciela Warszawy. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach będziecie kontynuowali przygodę z poznawaniem stolicy, zdobywając kolejne kolory.

Mangowe rysunki Agaty Kondraciuk (kl. VIe)

          

Więcej rysunków Agaty możecie Państwo obejrzeć w naszej galerii.

Zapraszamy :)

Dzień sportu

4 czerwca uczniowie klas I - III wzięli udział w zespołowych zabawach ruchowych, zorganizowanych w ramach Dnia Sportu.

Więcej zdjęć w Galerii.

"Białołęka - moja mała ojczyzna"

 

3 czerwca reprezentacja uczniów klas trzecich w składzie: Agata Brzusko 3e, Joanna Pindel 3f, Filip Sowiński 3e wzięła udział w konkursie wiedzy "Białołęka - moja mała ojczyzna" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 110 przy ul. Bohaterów 41. Po wyrównanej rozgrywce ostatecznie nasi reprezentanci zajęli IV miejsce. Od zwycięskiej drużyny dzieliło ich 4 punkty. Uczniowie klasy 2b: Franciszek Głowacki i Mateusz Wierzchołowski odebrali nagrody za zajęcie III miejsca w konkursie plastycznym.

Więcej zdjęć w Galerii.

Światowy Dzień Książki

 

30 maja i 2 czerwca klasy 3g z p. Sylwią Parandyk i 3a z p. Katarzyną Dobrosz zaprosiły kolegów i koleżanki na spotkanie z książką, przybliżając wszystkim korzyści płynące z czytania.

Więcej zdjęć w Galerii.

Dzielnicowy konkurs z języka angielskiego

30 maja uczniowie naszej szkoły przystąpili do dzielnicowego etapu Konkursu Języka Angielskiego "English is Easy" dla klas 2 i 3. Konkurs ten odbył się  w Szkole Podstawowej nr 154. W kategorii klas trzecich I miejsce zdobył Jakub Haponiuk z 3b, w kategorii klas drugich I miejsce przypadło Michałowi Huszałowi z 2g, a II miejsce Mateuszowi Wierzchołowskiemu z 2c.
Serdecznie gratulujemy!

Więcej zdjęć w Galerii.

IX Mistrzostwa Białołęki w Tabliczce Mnożenia

20 maja 2016 r. reprezentacja klas trzecich wzięła udział w IX Mistrzostwach Białołęki w Tabliczce Mnożenia, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 112 z Oddziałami Integracyjnymi im. M. Kownackiej w Warszawie. Uczniowie znajdowali się pod opieką p. Katarzyny Dobrosz. Start w Mistrzostwach poprzedzony był wieloma treningami przy użyciu kart matematycznych ,,Tabliczka mnożenia” Andrzeja Grabowskiego. Uczniowie startowali w 3 konkurencjach indywidualnych –  grach: ,,Olimpijczycy”, ,,Krzyżak” i ,,Szeryf”  i 1 zespołowej.  Reprezentanci szkoły w składzie: Jakub Haponiuk III b, Dominik Zawiślak III d, Feliks Kamionka III e, Filip Sowiński III e osiągnęli znakomity czas w konkurencji zespołowej ,,Ekspres” i zajęli I miejsce. W konkurencji ,,Olimpijczycy”  Feliks Kamionka zajął I miejsce, a Dominik Zawiślak II miejsce.

Więcej zdjęć w Galerii.

"Psotna Anka Jagodzianka"

 

 W dniach 16 - 18 maja uczniowie klas 0-3 uczestniczyli w przedstawieniu teatrzyku kukiełkowego pt."Psotna Anka Jagodzianka".

Więcej zdjęć w Galerii.

"Mali sportowcy na start"

13 maja reprezentanci klas pierwszych i drugich wzięli udział w dzielnicowym konkursie sportowym "Mali sportowcy na start", organizowanym przez Niepubliczną Szkołę Podstawową INSPIRACJA. Nasze drużyny w składzie: pierwszoklasiści: Julia Jóźwiak, Anastazja Roszkowska, Joanna Czerwińska, Aleksander Donder, Krzysztof Szostakowski, Blanka Karpińska, Damian Dubowski, drugoklasiści:  Szymon Czeczotka , Diana Lis, Jakub Jabłoński, Liliana Wójcik-Młochowska, Tadeusz Jaremek ,Dominika Konstrat, Michał Prędki, Julia Dejniak, zajęli 5 i 6 miejsce. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale. Zabawa była wspaniała. Opiekunami grupy były: p. Agnieszka Czyżewska i p. Beata Witkowska

Więcej zdjęć w Galerii.

"Piękna nasza Polska cała" konkurs dzielnicowy

 

 

 

5 maja  w Szkole Podstawowej nr 355 odbył się konkurs dzielnicowy "Piękna nasza Polska cała". Nasza reprezentacja klas trzecich w składzie: Jakub Haponiuk 3b, Feliks Kamionka 3e i Filip Sowiński 3e zajęła I miejsce. Odbyło się także wręczenie nagród za konkurs plastyczny i fotograficzny dla uczniów klas pierwszych i drugich. Tu także odnieśliśmy sukcesy: II miejsce zdobył Piotr Paczóski z 1e, a I miejsce Maksymilian Trzoch z 2d. Opiekunem grupy była p. Katarzyna Kiryluk.

Gratulujemy!

 

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

29 kwietnia klasa 3c z p. Krystyną Kurowską i 3d z p. Barbarą Mazurek zaprosiły kolegów i koleżanki z klas drugich i trzecich na wspaniałą lekcję historii, przypominającą o ważnym wydarzeniu w dziejach naszego kraju, jakim było uchwalenie 3 maja 1791r. konstytucji.

Więcej zdjęć w Galerii.

"Rowerowy maj"

 

W dniach 28 - 29 kwietnia uczniowie klas I - III uczestniczyli w warszatach promujących kampanię "Rowerowy maj". Mieli okazję przypomnienia sobie o zasadach bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

 

 

Mała olimpiada matematyczna

27 kwietnia odbył się III etap dzielnicowego konkursu matematycznego: "Mała olimpiada matematyczna" dla uczniów klas trzecich.
Naszą szkołę reprezentowali: Alicja Sitarska kl. 3d, Jakub Haponiuk kl. 3b i Kamil Szostak kl. 3c. III miejsce zdobył Jakub Haponiuk,
który uzyskał 23/26 pkt., natomiast Ala i Kamil zdobyli po 18/26 pkt. Jakub Haponiuk będzie reprezentował naszą szkołę w kolejnym etapie miejskim. Gratulujemy. Opiekunami grupy były p. Jadwiga Parkot i p. Barbara Mazurek.

Więcej zdjęć w Galerii. 

"Zabawka lub gra z surowców wtórnych" konkurs dzielnicowy

W ramach programu "Wspieranie edukacji ekologicznej w placówkach oświatowych m. st. Warszawy", Szkoła Podstawowa nr 314 zorganizowała dzielnicowy konkurs plastyczny "Zabawka lub gra z surowców wtórnych". 25 kwietnia nasi uczniowie pod opieką p. Joanny Depczyńskiej, odebrali nagrody w każdej kategorii. Na poziomie klas "0" I miejsce zdobyła Karolina Samiec z 0c, na poziomie klas pierwszych, II miejsce przypadło Alicji Szaudel z 1c, na poziomie klas drugich II miejsce zdobyła Alicja Herner z 2h, na poziomie klas trzecich, II miejsce zajął Mateusz Bagiński z 3e.

Gratulujemy!

Dzień Ziemi

22 kwietnia z okazji Dnia Ziemi uczniowie klas 2e z p. Katarzyną Kiryluk i 2h z p. Joanną Depczyńską zaprosiły kolegów i koleżanki z klas I - III na apel poświęcony naszej wspaniałej planecie i jej różnorodności przyrodniczej.

Więcej zdjęć w Galerii.

Bieg po zieloną gałązkę, konkurs dzielnicowy

21 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 314 odbył się konkurs dzielnicowy "Bieg po zieloną gałązkę". Naszą szkołę reprezentowali: Alicja Sitarska i Dominik Zawiślak z klasy 3D oraz Michał Bielenda z klasy 3F. Drużyna przygotowana przez p. Barbarę Mazurek zajęła II miejsce.

Gratulujemy uczniom!

Pierwsza pomoc przedmedyczna

19 i 20 kwietnia uczniowie klas I - III uczestniczyli w warsztatach na temat pierwszej pomocy przedmedycznej. Pod czujnym okiem instruktora uczyli się sposobów zachować w sytuacjach, które mogą zagrażać zdrowiu i życiu ludzi, ćwiczyli układanie człowieka w pozycji bocznej bezpiecznej.

Więcej zdjęć w Galerii.

Koncert muzyczny

13 i 15 kwietnia uczniowie klas czwartych i piątych oraz drugich i trzecich uczestniczyli w kolejnym koncercie w wykonaniu muzyków z Filharmonii Narodowej. Tym razem wraz z sopranistką, skrzypaczką i pianistą szukali odpowiedzi na pytanie "Czy mogą być pieśni bez słów?".

Więcej zdjęć w Galerii.

"Ortografia do głowy trafia" konkurs dzielnicowy

 

 

8 kwietnia przedstawiciele klas drugich i trzecich wyłonieni w szkolnych eliminacjach wzięli udział w dzielnicowym konkursie ortograficznym "Ortografia do głowy trafia", organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 112. Nasi trzecioklasiści mogą pochwalić się sukcesami, Nikola Marszał z 3c zajęła II miejsce, a Jakub Haponiuk z 3b zdobył wyróżnienie. Gratulujemy!

Przed nimi udział w XIII Międzyszkolnym Konkursie ortograficznym. Trzymamy kciuki za dalsze osiągnięcia!

"Zdrowe nawyki żywieniowe"

8 kwietnia uczniowie klas trzecich uczestniczyli w warsztatach na temat zdrowiego żywienia pod hasłem "Zdrowe nawyki żywieniowe". Podczas spotkania dowiedzieli się o zmianach wprowadzonych do piramidy żywieniowej, jak skomponować zdrowy i smaczny posiłek oraz poszerzyli swoją wiedzę na temat produktów cennych dla zdrowia człowieka.

Więcej zdjęć w Galerii. 

Varsavianistyczna szkoła

 

W tym roku szkolnym zdobywamy certyfikat "Varsavianistyczna szkoła" przyznawany przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy. Przez cały rok wszyscy uczniowie uczestniczą w lekcjach o Warszawie, poznają jej zabytki, muzea, historię, legendy, przygotowują gazetki na temat stolicy. Biorą udział w konkursach szkolnych i dzielnicowych. Zdobywają odznaki Małego Przyjaciela Warszawy. W tym celu prowadzą Pamiętniki. Troje uczniów z klasy 3e zdobyło odznakę "Małego Powstańca", odwiedzając wraz z rodzicami miejsca związane z Powstaniem Warszawskim. Rodzice i nauczyciele uczestniczą w inicjatywach Towarzystwa Przyjaciół Warszawy. Zachęcamy do dalszego włączania się w nasze działania.

Szczegóły na stronie www.tpw.org.pl

Informacje na temat odznak, które dzieci mogą zdobywać wraz z rodzicami na stronie http://mlodziez.pttk.pl/dla-was/odznaki

Więcej zdjęć w Galerii. 

Wielkanoc

 

22 - 23 marca z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy klasy 1a z p. Martą Kochman - Celińską, 1k z p. Joanną Bosiacką, 2c z p. Małgorzatą Szostak, przygotowały dla kolegów i koleżanek apel przybliżający święteczne zwyczaje i tradycje.

Z okazji Wielkanocy życzymy wszystkim wesołych, pogodnych i rodzinnych świąt.

Więcej zdjęć w Galerii.

"Wiosna - cieplejszy wieje wiatr...."

 

21 marca klasy 1-3 świętowały pierwszy dzień wiosny. Z tej okazji wszyscy ubrali się na zielono. W czasie przerw organozowno wiosenne zabawy, podczas, których uczniowie mieli możliwość prezetacji swoich talentów.

Samorząd uczniowski pod kieunkiem p. Aleksandry Grad, p. Barbary Mazurek i p. Małgorzaty Pecyny zorganizował konkurs na wiosenny wystrój sali.

Zapraszamy do Galerii.

 

Koncert muzyczny

9 i 21 marca uczniowie klas czwartych, piątych, drugich i trzecich uczestniczyli w koncercie muzycznym w wykonaniu muzyków Filharminii Narodowej. Tym razem przenieśli się w dawne czasy za sprawą konceru "Klezmafour - sztukmistrze z Lublina" (skrzypce, klarnet, akordeon, kontrabas, perkusja).

Więcej zdjęć w Galerii.

Tydzień Życzliwości

 

W dniach 14 - 18 marca klasy I-III obchodziły Tydzień Życzliwości. W poniedziałek wszyscy uczniowie rozmawiali o przyjaźni, miłości i życzliwości. We wtorek zastawiali się czy warto na co dzień używać słów proszę, przepraszam i dziękuję. W środę szukali sposobów raczenia sobie ze złością i zdenerwowaniem.  Czwartek przebiegał pod hasłem wolontariatu jako sposobu na uczynienie świata lepszym. W piątek klasy: 1c z p. Sylwią Parandyk, 2f z p. Małgorzatą Pecyną i 3e z p. Iwoną Ostrowską zaprosiły kolegów i koleżanki na przedstawienie pt."Jak być dobrze wychowanym?".

Więcej zdjęć w Galerii.

Sukces naszych trzecioklasistów

 

15 marca przedstawiciele klas trzecich, wyłonieni w czasie szkolnych eliminacji, wzięli udział w Dzielnicowym Konkursie Kulinarnym dla klas trzecich. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 257. Nasza trzyosobowa drużyna zajęła II miejsce.

Serdecznie gratulujemy!!!

Konkurs plastyczny dla uczniów klas trzecich

 

 

Na przełomie lutego i marca uczniowie klas trzecich brali udział w konkursie plastycznym na projekt okładki ulubionej książki.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy. Zachęcamy do obejrzenia prac konkursowych w Galerii.

 

"Wiem, co jem"

 

1 marca klasy drugie zakończyły udział w projekcie "Wiem, co jem". Podczas jego realizacji uczniowie  poznali zasady zdrowego odżywiania, piramidę żywienia,  przygotowali pyszne i zdrowe śniadanie,  rozmawiali o znaczeniu ruchu dla zdrowia, wykonywali  ćwiczenia gimnastyczne i opowiadali o tym, co lobią robić w czasie wolnym.

Więcej zdjęć w Galerii.

Koncert muzyczny

24 i 26 lutego po raz kolejny uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych oraz drugich i trzecich uczestniczyli w koncercie muzycznym w wykonaniu muzyków Filharmonii Narodowej, tym razem pod hasłem "Koty, ślimaki i inne historie". Również tym razem muzyka dostarczyła słuchaczom mnóstwo radości, wywyołując uśmiechy na twarzach.

Więcej zdjęć w Galerii.

Bezpieczne ferie

 

27 stycznia klasy 2b z p. Janiną Konofalską i 2j z p. Anną Bubak zaprosiły kolegów i koleżanki z klas I - III na przedstawienie przypominające o pięknie zimy, ale i o niebezpieczeństwach z nią związanych. Uczniowie mieli możliwość przypomnieć sobie zimowy kodeks bezpiecznego zachowania.

Wszystkim życzymy miłych, pełnych radości i bezpiecznych ferii.

Więcej zdjęć w Galerii.

"Anioły"

27 stycznia został rozstrzygnięty konkurs plastyczno - techniczny dla uczniów klas I - III "Anioł 2016". Jury miało bardzo trudne zadanie. Wszystkim laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wszystkich prac biorących udział w konkursie.

 

W karnawale same bale...

20 stycznia uczniowie klas 0 - III  uczestniczyli w kostiumowym balu karnawałowym.

Więcej zdjęć w Galerii. 

Jasełka

22 grudnia klasy 1c z p. Martyną Jakubowską - Bohowicz, 2g z p. Magdą Dragan i 3e z p. Iwoną Ostrowską przygotowały dla kolegów i koleżanek z klas I - III przedstawienia bożonarodzeniowe, wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój.

Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru
przyniesie wszystkim spokój i radość.
Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia

żyje własnym pięknem,
a Nowy Rok obdaruje Was
pomyślnością i szczęściem.
Wesołych i Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia.

Więcej zdjęć w Galerii.

Koncert muzyczny

 

16 i 18 grudnia uczniowie  klas drugich, trzecich, czwartych i piątych uczestniczyli w koljenym koncercie w wykonaniu muzyków z Filharmonii Narodowej.  Tym razem  muzyka zabrała wszystkich w "Podróż za jedną nutę".

Więcej zdjęć w Galerii.

Jasełka, spotkania wigilijne w klasach 0 - III

W dniach 15 -21 grudnia w klasach 0 - III odbyły się spotkania wigilijne z udziałaem Rodziców. Świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim obecnym dzięki zaprezentowanym przez uczniów przedstawieniom. Na zakończenie dzieci składały życzenia gościom i wręczyły własnoręcznie przygotowane kartki z życzeniami. 

Więcej zdjęć w Galerii. 

Mikołajki w szkole

         

Odwiedziny Świętego Mikołaja

 

7 grudnia odwiedził nas Święty Mikołaj.

Więcej zdjęć w Galerii.

Więcej informacji w zakładce Rada Rodziców.

"Czytam i rozumiem" dzielnicowy konkurs czytania ze zrozumieniem

                                                              

4 grudnia uczniowie klas trzecich wyłonieni w klasowych i szkolnych eliminacjach rezperentowali naszą szkołę w dzielnicowym konkursie cichego czytania ze zrozumiemiem "Czytam i rozumiem". Uczenica klasy 3c Nikola Marszał zdobyła wyróżnienie. Poziom był bardzo wysoki. Gratulujemy!

"Psia Gwiazdka"

Nasza szkoła uczestniczyła w akcji "Psia Gwiazdka". W dniach 23 listopada -  4 grudnia zbierane były produkty dla zwierząt ze schroniska na Paluchu. Wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę serdecznie dziękujemy.

"Dlaczego Marta jest brzydka?" - teatrzyk kukiełkowy

3 grudnia uczniowie klas integracyjnych  uczestniczyli w teatrzyku kukiełkowym przygotowanym  przez fundację L'ARCHE Warszawa "Zmieniamy świat serce po sercu" pt."Dlaczego Marta jest brzydka?". Uczniowie poznali problemy dzieci z zespołem Downa i osób niewidomych. Po przedstawieniu mieli okazję porozmawiać z lalką Martą oraz poznać przedmioty ułatwiające funkcjonowanie niewidomych w życiu codziennym (laskę, zegarek, karty, maszynę do pisania).

Więcej zdjęć w Galerii. 

"Zimowa opowieść" teatrzyk z okazji Mikołajek w klasach zerowych

2 grudnia klasy zerowe miały okazję uczestniczyć w teatrzyku pt. "Zimowa opowieść" wystawionym przez Teatr Kufer. Po spektaklu dzieci spotkały się z Mikołajem, który wręczył wszystkim klasom worek z prezentami oraz nowe zabawki do sal. 

Więcej zdjęć w Galerii. 

Zabawy andrzejkowe

30 listopada to czas popularnych andrzejek. Wielu uczniów z tej okazji uczestniczyło w  wesołych zabawach.

Więcej zdjęć w Galerii.

Alfik Matematyczny

 

25 listopada uczniowie klas trzecich, czwartych, piątych i szóstych wyłonieni w szkolnych eliminacjach  przystąpili do "Alfika Matematycznego" Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na wyniki, które otrzymamy najwcześniej za 6 tygodni.

"Mój ulubiony bajkowy miś"

 

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia uczniowie klas 0 - III uczestniczyli w konkursie pod hasłem "Mój ulubiony bajkowy miś". Dla najmłodszych uczestników był to konkurs plastyczny, uczniowie klas drugich i trzecich pisali wiersze.

Wszystkim laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Więcej zdjęć w Galerii.

Koncerty muzyczne

 

18 listopada uczniowie klas czwartych i piątych, a dwa dni później drugich i trzecich uczestniczyli w kolejnej odsłonie koncertów muzycznych w wykonaniu artystów z Filharmonii Narodowej. Tym razem oglądali przedstawienie operowe "La serva padrona" Giovaniego Paisiello.

Więcej informacji w Strefie muzyki.

Więcej zdjęć w Galerii.

Niezwykła lekcja w 5g

 

 

Dnia 15 października gościła u nas (w klasie 5g) absolwentka Iwona Bąbiak. Nasza dawna uczennica przybyła do nas z opowieścią o dalekich egzotycznych Indiach. Wizyta była owocna, gdyż uczniowie nie tylko mogli poznać  hinduskie zwyczaje, ale także doświadczyć jak ważne jest, aby łączyć zamiłowania z pasją.

 

"Wrażliwość " spektakl bez słów

 

W dniach 13 i 16 listopada uczniowie klas I - III uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym w wykonaniu teatru "CoNieco".  Marionetkowa pantomima "Wrażliwość" inspirowana baśnią Andersena "Stokrotka" pomaga dostrzec potrzebę pomocy słabszym. Spektakl  zdobył  główną nagrodę "Złotej ręki" na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalkowych w Imatrze (Finalndia 2006).

Więcej zdjęć w Galerii.

Święto Niepodległości w klasach 4-6

10 listopada uczniowie klas 4 - 6 uczestniczyli w apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość została przygotowana przez 4e i 5f pod kierunkiem p. Katarzyny Szyk i p. Beaty Szumowskiej. Chór szkolny pod dyrekcją p. Małgorzaty Czajki śpiewał patriotyczne pieśni i piosenki.

Więcej zdjęć w Galerii.

Narodowe Święto Niepodległości

 

9 listopada uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w apelu z okazji kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 11 listopada 1918r.  Klasy 3b  z  p. Jadwigą  Parkot  i  3h  z  p. Izabelą Filipczak  przygotowały  dla  kolegów  i koleżanek wspaniałą lekcję historii.

Więcej zdjęć w Galerii.

"Śniadanie Daje Moc"

 

6 listopada uczniowie klas I - III uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji "Śniadanie Daje Moc".

Więcej zdjęć w Galerii.

3E w poszukiwaniu ducha Cmentarza Tarchomińskiego

23 listopada uczniowie klasy 3e rozpoczęli cykl zajęć "Z Kleksem przez Białołękę". Tym razem wraz z p. Bartłomiejem Włodkowskim z Fundacji AVE "Szukali ducha Cmentarza Tarchomińskiego".

Więcej zdjęć w Galerii.

" Z borsukiem bezpieczniej"

 

 

Dnia 22 października uczniowie klas zerowych uczestniczyli w spotkaniu z policjantami z Komisariatu Policji Warszawa Białołęka. Uczniowie dowiedzilei się jak należy bezpiecznie poruszać się po drogach i na przejściu dla pieszych, jak bezpiecznie podróżować w samochodzie, jak zachować się gdy zaczepia nas  ktoś nieznajomy. Poznali pozycje obronne                                w przypadku kontaktu ze zwierzętami (psem).

Więcej zdjęć w Galerii. 

Koncerty muzyczne

 

7 i 9 października odbyły się październikowe koncerty dla klas drugich, trzecich, czwartych i piątych. Tym razem uczniowie wysłuchali "Przepisu na muzykę" zagranego na fortepianie, skrzypcach, klarnecie i perkusji.

Więcej zdjęć w Galerii.

Święto szkoły

 

 

Każdego roku 2 października nasza szkoła obchodzi swoje święto, zwiazane z dumnym imieniem, które nosi.

2 października 1944 r. był dniem upadku powstania warszawskiego.

"Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że przypadł nam w udziale fakt,

iż nasza szkoła nosi imię szczytnych wadarzeń tamtych lat".

Więcej zdjęć w Galerii.

"Fajna ferajna"

 

2 października z okazji święta szkoły uczniowie klas 1 - 2 uczestniczyli w spotkaniu z autorką książki "Fajna ferajna czyli powstanie oczami dziecka", p. Moniką Kowaleczko - Szumowską oraz z uczestniczką tamtych wydarzeń. Dzieci miały niecodzienną okazję uczestniczyć w lekcji historii z jej naocznym świadkiem.

Więcej zdjęć w Galerii.

Malujemy, rysujemy ...

 

  

Więcej zdjęć w Galerii.

"Warszawa - miasto z historią"

 

 

30 września w naszej szkole odbył się konkurs dzielnicowy "Warszawa - miasto z historią" dla klas I - III.  Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach: klasy pierwsze w konkursie plastycznym "Parki Warszawy", klasy drugie w konkursie plastyczno - technicznym "Warszawskie pomniki", klasy trzecie w konkusie wiedzy o Warszawie ze szczególnym uwzględnieniem powstania warszawskiego.

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Więcej zdjęć w Galerii.

Koncerty muzyczne

 

Uczniowie klas drugich, trzecich, czwartych i piątych uczestniczą w cyklicznych koncertach muzycznych prowadzonych przez muzyków Filharmonii Narodowej. Wrześniowy koncert nosił tytuł "Planeta pełna piosenek".

Więcej informacji w zakładce Strefa muzyki.

Więcej zdjęć w Galerii.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

 

1 września rozpoczęliśmy  nowy rok szkolny. 

Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów.

Placówka uczestniczy w projektach współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 344 im. Powstania Warszawskiego w Warszawie

ul. Erazma z Zakroczymia 15

03-185 Warszawa

tel. (+22) 614 90 30

fax. (+22) 676 64 05

sekretariat@sp344.edu.pl