Rok szkolny 2017/2018 Z życia klas I Z życia klas II Z życia klas III Z życia klas IV- VII Rok szkolny 2016/2017 Rok szkolny 2015/2016 Rok szkolny 2014/2015

Z życia szkoły

Zajęcia pt. "Wielkanocne zwyczaje na Mazowszu"

27 marca uczniowie z klasy 3ai zaprosili uczniów z klasy 3di na zajęcia dotyczące wielkanocnych zwyczajów na Mazowszu.

Więcej zdjęć w Galerii.   

Klasa 3e w Multicentrum

    

12 marca 2018r. uczniowie z klasy 3e byli w Multicentrum. Dzieci brały udział w zajęciach przyrodniczych oraz w zajęciach z grafiki komputerowej. Podczas zajęć przyrodniczych uczniowie poznawali zwierzęta, które chroniąc się przed zagrożeniem używają kamuflażu. Każde dziecko miało możliwość wzięcia na rękę patyczaka. Uczniowie poznali najważniejsze informacje o tych zwierzętach:, co jedzą, jak się rozmnażają oraz ile czasu żyją. Na zajęciach z grafiki komputerowej dzieci w parach tworzyły film animowany korzystając z różnych narzędzi programu graficznego.

Więcej zdjęć w Galerii. 

Zaczytany warszawiak

    

7 marca 2018r. uczniowie z klasy 3d i 3e spotkali się, aby poszerzyć wiedzę o Warszawie w ramach programu Varsavianistyczna szkoła. Tym razem prezentowali  Zabytki Warszawy. Dzieci bardzo się postarały, gdyż prace były bardzo ciekawe i różnorodne.

Więcej zdjęć w Galerii

Zaczytany warszawiak

   

Klasy 3d i 3e spotkały się po raz kolejny  na wspólnym czytaniu w ramach akcji Zaczytany warszawiak.

Tym razem dzieci wysłuchały Legendy o Wiśle.

Więcej zdjęć w Galerii.

Zajęcia ,,Kraina Eksperymentów" w klasie 3e

       

14 lutego klasa 3e wzięła udział w zajęciach ,,Kraina Eksperymentów". Dzieci mogły bacznie obserwować doświadczenia i brać w nich udział np. doświadczenia z suchym lodem: smakowanie, strzelanie z korka jak przy otwieraniu szampana, wulkan z baniek, mgła i inne, a także doświadczenia z ciśnieniem oraz ciepłem. Uczniowie wykonali 2 doświadczenia z pomocą instruktora, których efektem były zrobienie polimerowego glutka oraz nurka kartezjusza.

Więcej zdjęć w Galerii.

Zaczytany warszawiak

   

10 stycznia  klasy 3d i 3e po raz kolejny spotkały się na wspólnym czytaniu w związku z realizacją programu Varsavianistyczna szkoła. Dzieci czytały i słuchały Legendy o Złotej Kaczce. Spotkanie zakończyło się wykonaniem kolejnej karty do Pamiętnika Małego Przyjaciela Warszawy.

Więcej zdjeć w Galerii. 

 

Klasa 3e w Multicentrum

    

3 stycznia 2018 r. klasa 3 e z p. Hanną Kordalską i p. Ewą Bielik uczestniczyła w zajęciach w Multicentrum. 

Więcej zdjęć w Galerii.

Świąteczna FOTO-BUDKA

  

22 grudnia w szkole pojawiła się świąteczna FOTO-BUDCE. Uczniowie z klasy 3e dobrze się bawili robiąc sobie w niej zdjęcia.

Więcej zdjęć w Galerii.

Wigilia w klasie 3 e

      

 

12 grudnia 2017 r. w klasie 3e  odbyła się Wigilia.  Dzieci razem z rodzicami wykonały kartkę świąteczną. Było wspólne kolędowanie i łamanie się opłatkiem.

Więcej zdjęć w Galerii.

Klasa 3 e w Multicentrum

       

11 grudnia 2017 r.  klasa 3e  z p. Hanną Kordalską i p. Ewą Bielik uczestniczyła w zajęciach w Multicentrum.

Więcej zdjęć w Galerii.

Mikołaj w klasie 3 di

             

6 grudnia dzieci z klasy 3di odwiedził Mikołaj i wręczył prezenty. Niespodzianka sprawiła im dużo radości.

Więcej zdjęć w Galerii.

Klasa 3is w stadninie koni w Skierdach

      

6 grudnia uczniowie z klasy 3iz p. Agnieszką Czyżewską byli na wycieczce w stadninie koni w Skierdach. Dzieci miały okazję posłuchać bardzo ciekawych informacji o hodowli koni oraz obejrzeć stajnię. Olbrzymią przyjemnością była przejażdżka na koniu. Niespodzianką dla uczniów było pojawienie się Mikołaja, który przybył konno i przywiózł im prezenty. Dzieci podczas pobytu wykonały choinki z siana i upiekły ciasteczka.

Więcej zdjęć w Galerii.

Klasa 3 c w Stajni na Kępie

6 grudnia uczniowie z klasy 3c z p. Małgorzatą Pecyną wybrali się na wycieczkę do Stajni na Kępie w Skierdach. W trakcie wycieczki dzieci zwiedziły stajnię, dowiedziały się jak należy hodować konie oraz wykonały przepiękne choinki z siana. Każde dziecko miało również okazję przejechać się na koniu. Niespodziewanie w stajni pojawił się Mikołaj, który wręczył dzieciom prezenty.  

 

Klasy 3a, 3d i 3e na wycieczce w Fabryce Bombek Silverado

      

6 grudnia 2017 r. klasy 3a, 3d i 3e były na wycieczce w Fabryce Bombek Silverado. Dzieci mogły zobaczyć proces produkcji szklanych bombek choinkowych oraz wykonały własną bombkę pod kierunkiem dekoratorek. W czasie zwiedzania fabryki dzieci zobaczyły wzorcownie z ok. 6000 szt. unikatowych bombek choinkowych.

Więcej zdjęć w Galerii.

Andrzejkowe zabawy w klasie 3 e

          

30 listopada 2017 r. w klasie 3e odbyły się Andrzejki. Dzieci brały udział w różnych grach i zabawach. To był dzień pełen wrażeń i dobrej zabawy. 

Więcej zdjęć w Galerii.

Święto Pluszowego Misia w klasie 3 c

      

24.11.2017r. klasa 3 c obchodziła Święto Pluszowego Misia.  Uczniowie tego dnia  zamienili się niedźwiadki i kosztowali pyszny miodek.  Maskotki towarzyszyły dzieciom w czasie zajęć i zabaw, to był bardzo przyjemny dzień.

Więcej zdjęć w Galerii.

Święto Pluszowego Misia w klasie 3 e

      

24.11.2017r. klasa 3e obchodziła Święto Pluszowego Misia. Dzieci w tym dniu przyniosły misie, które towarzyszyły im w czasie zajęć i zabaw. Dzieci wykonały z plasteliny prace plastyczne nt. ,,Mój przyjaciel miś" .

W tym dniu było miło i słodko.

Więcej zdjęć w Galerii.

Klasa 3 e w Centrum Pieniądza NBP

   

23.11.2017r. klasa 3e z  p. Hanną Kordalską i p. Ewą Bielik  była na wycieczce w Centrum Pieniądza NBP. Dzieci brały udział w zajęciach nt. ,,Orzeł, czy reszka, gdzie zwierzak mieszka?". Zajęcia poświęcone były monetom – ich historii, budowie oraz rodzajom. Rozwiązując zagadki podążaliśmy tropem zwierząt ukrytych na monetach z całego świata. Dowiedzieliśmy się także, dlaczego niektóre państwa umieszczają na swoich monetach wizerunki zwierząt. Poznaliśmy proces projektowania i produkcji monet oraz ich budowę. Największe wrażenie zrobiły na nas: deszcz monet i 12 kilogramowa sztabka złota, którą nie wszystkim udało się podnieść.

Więcej zdjęć w Galerii.

,, Cała Polska czyta dzieciom" w klasie 3d i 3e

Uczniowie z klasy 3d i 3e już po raz trzeci przyłaczyli sie do  akcji ,, Cała Polska czyta dzieciom" . W tym roku szkolnym dzieci z tych klas raz w miesiącu spotykają się na wspólnym czytaniu. Za każdym razem czyta dwoje dzieci z klas 3d i dwoje z 3e. W tym roku akcja nosi tytuł ,,Zaczytany Warszawiak". W związku z realizacją programu Varsavianistyczna Szkoła dzieci pogłębiają wiedzę o Warszawie poprzez czytanie legend o Warszawie, o zabytkach Warszawy, a także Warszawa w twórczości dla dzieci. W ten sposób dzieci przypominają, że warto czytać.

Więcej zdjęc w Galerii. 

Klasa 3 di w Muzeum Powstania Warszawskiego

19 i 26 października klasa 3 di z p. Anną Nowicką i p. Agnieszką Bodzak  brała udział w warsztatach "Zeszyt konspiratora" prowadzonych przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Podczas pierwszego spotkania rozmawialiśmy o tym, co to jest okupacja, wykonywaliśmy papier ozdobny i pisaliśmy stalówką. Drugie spotkanie rozpoczęło się od rozmowy o tym, co robili zwykli ludzie w czasie wojny. Potem szyfrowaliśmy swoje imię. Okładaliśmy "zeszyt konspiratora" i wykonywaliśmy pieczątki. To były bardzo ciekawe warsztaty.

Więcej zdjęć w Galerii.

Klasa 3a, 3d i 3e na spotkaniu z kombatantem

25.10. 2017r. klasy 3a, 3d i 3e brały udział w spotkaniu z uczestnikiem Powstania Warszawskiego Panem Tadeuszem Różyckim ps. ,,Dudek". Tematem spotkania były ,,Powstańcze wspomnienia". Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowiadań Pana Różyckiego. W dowód wdzięczności podarowały Panu piękną laurkę. Mogły też kupić książkę pt. ,, O sobie i nie tylko" z dedykacją autora.
 
Więcej zdjęć w Galerii.
 

Klasa 3 is na jesiennym spacerze

 

23.10.2017r. uczniowie z klasy 3is  z p. Agnieszką Czyżewską wybrali się na jesienny spacer . Dzieci zbierały liście, z których zrobiły piękne bukiety. 

Więcej zdjęć w Galerii. 

Klasa 3 ai na Spotkaniu z Historią

20.10.2017r. uczniowie z klasy 3 ai z p. Martą Kochman-Celińską wybrali się na Spotkanie z Historią. W czasie wycieczki zwiedzili Twierdzę Modlin oraz forty w Zakroczymiu.

Więcej zdjęć w Galerii.

Jesienne prace plastyczne w klasie 3 is

Uczniowie z klasy 3is zafascynowani barwami jesieni wykonali kolorowe prace plastyczne. 

Więcej zdjęć w Galerii. 

Klasa 3 ai na spacerze uliczkami Starego Miasta

Ostatnie promienie październikowego słońca, uczniowie z klasy 3a z p. Martą Kochman-Celińską i p. Sylwią Wieczyńską  wykorzystali na spacer uliczkami Starego Miasta, poznając legendy i historie związane z Warszawą. Dzieci nie zapomniały o zapaleniu zniczy w pamiętnych miejscach Warszawy tj. Pomnik Małego Powstańca i  Pomnik Powstania Warszawskiego. Był czas na przyjemności tj. śniadanie na murach obronnych przy Barbakanie,a potem delektowanie się  pysznymi lodami przy pomniku Syrenki.

 

Więcej zdjęć w Galerii.

Klasa 3 e na jesiennym spacerze

12. 10.2017r. dzieci z klasy 3e z p. Hanną Kordalską i p. Ewą Bielik wybrały się na jesienny spacer. Obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie. Zbierały liście, z których robiły piękne jesienne bukiety. Wykonały również prace plastyczne               pt. Jesienny pejzaż. 

Więcej zdjęć w Galerii. 

Klasa 3k na wycieczce w Pałacu w Wilanowie

 4 października klasa 3k z p. J. Bosiacką była na wycieczce w Pałacu w Wilanowie. Uczniowie wzięli udział w dwóch lekcjach.

 Pierwsza z nich odbyła się w królewskim ogrodzie i poruszała temat właśnie ogrodów królewskich. Poznawaliśmy gatunki roślin, które te ogrody tworzą. Oglądaliśmy również owady żyjące w ogrodach, szukaliśmy ssaków i ryb, które upodobały sobie królewskie stawy, oraz ptaków żyjących w koronach drzew.

Druga lekcja odbyła się w pałacu na „zaproszenie” króla Jana III Sobieskiego. Obejrzeliśmy komnaty króla i królowej. Podziwialiśmy wystroje wnętrz tak różne od dzisiejszych, a także mieliśmy okazję poczuć się jak polski szlachcic ubierając szlachecki strój. Poznaliśmy królową Marysieńkę i dzieci królewskiej pary.

Był to dzień obcowania z polską historią, sztuką, a także z przyrodą.

Więcej zdjęć w Galerii.

Klasa 3 ai na " Lekcji w Kinie" w Kinotece PKiN

9.10.2017r. uczniowie z klasy 3 ai z p. Martą Kochman-Celińską wybrali się do Kinoteki PKiN  i tam uczestniczyli w niezwykłej ,, Lekcji w Kinie" Zajęcia były poświęcone dubbingowi. Dzieci  obejrzały również film Epoka lodowcowa - Mocne uderzenie . W drodze powrotnej cieszyły się przejażdżką metrem.

Więcej zdjęć w Galerii.

Klasa 3 di na " Lekcji w Kinie" w Kinotece PKiN

 

9.10.2017r. klasa 3di z p. Anną Nowicką i p. Agnieszką Bodzak była na ,, Lekcji w Kinie" w Kinotece PKiN. Zajęcia w Kinotece były poświęcone dubbingowi. Dzieci  obejrzały również film Epoka lodowcowa - Mocne uderzenie . W drodze powrotnej cieszyły się przejażdżką metrem.

Klasa 3 e na " Lekcji w Kinie" w Kinotece PKiN

9.10.2017r. klasa 3e z p. Hanną Kordalską  i p. Ewą  Bielik była na ,, Lekcji w Kinie" w Kinotece PKiN. Tematem był dubbing. Dzieci mogły obejrzeć również film  Epoka lodowcowa - Mocne uderzenie.W drodze powrotnej cieszyły się przejażdżką metrem.

Więcej zdjęć w Galerii. 

Powstańcza Poczta 3is

Klasa 3is z p. Agnieszką Czyżewską włączyła się w akcję  "Wyślij kartkę do Powstańca - pokaż, że pamiętasz!".         

  25 września uczniowie wypisali kartki do Powstańców i wrzucili je do Powstańczej skrzynki.

Poczta Powstańcza 3e

                       

Klasa 3e z p.Hanną Kordalską włączyła się w akcję  "Wyślij kartkę do Powstańca - pokaż, że pamiętasz!". 25. 09. 2017r. uczniowie wypisali kartki do Powstańców i wrzucili je do Powstańczej skrzynki.

Więcej zdjęć w Galerii. 

Sprzątanie Świata 3e

15 września klasa 3e z p. Hanną Kordalską brała udział w akcji Sprzątanie Świata.

Więcej zdjęć w Galerii. 

Placówka uczestniczy w projektach współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 344 im. Powstania Warszawskiego w Warszawie

ul. Erazma z Zakroczymia 15

03-185 Warszawa

tel. (+22) 614 90 30

fax. (+22) 676 64 05

sekretariat@sp344.edu.pl