Nawigacja

Z życia klas I Z życia klas II Z życia klas III Z życia klas IV- VIII Rok szkolny 2014/2015 Rok szkolny 2015/2016 Rok szkolny 2016/2017 Rok szkolny 2018/2019

Z życia szkoły

Klasa 5a w Teatrze Rampa

 

18 stycznia uczniowie z klasy 5a z p. Magdą Milewską wybrali się na wycieczkę do Teatru Rampa. Obejrzeli musical familijny na podstawie znanej powieści Carlo Collodiego o niezwykłych przygodach drewnianego pajacyka Pinokia. Po spektaklu uczniowie mieli okazję porozmawiać z aktorem i poznać teatr od kulis.

Klasy 4d i 4h poznają teatralną Warszawę

8 stycznia uczniowie z klas 4di oraz 4h poznali historię teatralnej Warszawy. Podczas wycieczki dzieci zwiedzały  Teatr Wielki od kulis  oraz Teatr Królewski w Starej Pomarańczarni. 

Więcej zdjęć w Galerii. 

 

Warsztaty historyczne w klasie 5c

4 stycznia klasa 5c miała okazję uczestniczyć w warsztatach historycznych, które zostały przeprowadzone w naszej szkole przez pracownika Instytutu Pamięci Narodowej. Na wstępie  uczniowie poznali historię Baśki Murmańskiej- wyjątkowej niedźwiedzicy, która skradła serca polskim żołnierzom. Głównym celem zajęć było przybliżenie uczniom życia dziesięcioletniego Bartka w 1918 roku. W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się o sytuacji Polaków przez I wojną światową i powstaniu Legionów oraz poznali sylwetki najważniejszych postaci: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego.

„Wolna niepodległa”- to hasło z pewnością znaczy teraz więcej. Serdecznie dziękujemy Pani Ewie oraz organizatorom warsztatów IPN za możliwość uczestniczenia w zajęciach! – wychowawca klasy 5c p. Małgorzata Rzeźnik wraz z uczniami.

Więcej zdjęć w Galerii.

Świąteczne spotkanie w klasie 5a

   

21 grudni uczniowie z klasy  5 a spotkali się przy wigilijnym stole, aby wspólnie pokolędować i spożyć świąteczny poczęstunek.

Więcej zdjęć w Galerii.

Kartka dla Powstańca w klasie 5a

 

  

Uczniowie  z klasy 5a wykonali kartki świąteczne dla Powstańców. Kartki te zostały dostarczone do Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich przy ul. Nowolipie 22.

Więcej zdjęć w Galerii.

Plakaty na temat Warszawy w klasie 4e

Dzieci z klasy 4e przygotowały kolejne plakaty o naszej stolicy . Tym razem dzięki ich pracy pt.:”Świąteczny blask w Warszawie”, możemy zobaczyć Warszawę w świątecznej oprawie.

Więcej zdjęć w Galerii.

Mikołajki w klasie 5a

    

7 grudnia uczniowie z klasy 5a obchodzili mikołajki. Dzieci wręczył sobie prezenty i wspólnie spęczyli czas w świątecznej atmosferze ciesząc się z otrzymanych podarków.

Więcej zdjęć w Galerii.

Klasa 5a na wycieczce do TVN

     

5 grudnia uczniowie z klasy 5a z  p. Magdą Milewską pojechali do studia telewizji TVN. Wycieczka po gmachu telewizji była pełna wrażeń i niezapomnianych emocji.

Więcej zdjęć w Galerii.

Zajęcia na temat historii Białołęki w klasie 5a

   

30 listopada w klasie 5a odbyły się drugie zajęcia w ramach programów” Kleks, Piłsudska, Jakubowa Straż Obywatelska, czyli Fajerka Pradziadka Franciszka 2” oraz „Jakubowe Dzieciaki.  Uczniowie  uczestniczyli w zajęciach na temat  Ciuchci Jabłonowskiej. Zajęcia prowadził Pan Bartłomiej Włodkowski z Fundacji AVE.

            Więcej zdjęć w Galerii.

Plakaty na temat Warszawy w klasie 4e

    

Uczniowie klasy 4 e w ramach projektu „ Varsavianistyczna Szkoła” wykonali kolejne plakaty pt.: „ Warszawa Stolica Wolności” . Dzieci przedstawiły  na nich jak Warszawa świętowała  11 listopada 1918 r. oraz jak obchodzono 100- lecie odzyskanie niepodległości 11 listopada 2018. Prace można zobaczyć w sali 216.

Więcej zdjęć w Galerii.

Zajęcia wychowawcze w klasie 5 c na temat patriotyzmu

   

Ojczyzna, naród, patriotyzm- to pojęcia, nad którymi w szczególności pochylamy się w tym roku. Klasa 5c zrealizowała pierwszą część zajęć z wychowawcą poświęconych tej tematyce. Zadaniem uczniów było porozmawiać z bliskimi o życiu w Polsce dawniej i uzyskać odpowiedź na pytanie: „Co oznaczało być patriotą kiedyś?’. Dzieci przygotowały opisy niepowtarzalnych historii swoich krewnych. Wielu uczniów przyniosło także rodzinne pamiątki. Największą niespodzianką była wizyta dziadka jednej z uczennic, emerytowanego żołnierza, który opowiedział uczniom o pracy w wojsku. Składamy serdecznie podziękowania gościowi za wzbogacenie zajęć niepowtarzalnymi historiami o służbie ojczyźnie.

Więcej zdjęć w Galerii.

Klasa 4 d na wycieczce w Muzeum Warszawskiej Pragi

      

21 listopada klasa 4 d z p. Patrycją Nowicką i p. Agnieszką Bodzak odwiedzili Muzeum Warszawskiej Pragi. W muzeum odbyły się 2 lekcje, podczas których dzieci dowiedziały się kim jest rzemieślnik, poznały praskie zawody oraz wykonywały ozdoby choinkowe. 

Więcej zdjęć w Galerii.

Warsztaty literackie w klasie 4b i 4 h

       

14 listopada klasy 4b i 4h wzięły udział w warsztatach organizowanych przez fundację "Kultura legalnie". Uczniowie słuchali fragmentów książki pt. "Opowieści na dobranoc młodych buntowniczek" czytanych przez p. Elizę Rycembel. Dowiedzieli się czym są prawa autorskie i jakie strony strony internetowe gwarantują legalny dostęp do dóbr kultury. Zajęcia zakończyły się konkursem na temat "Mój bohater".

Więcej zdjęć w Galerii.

Klasa 4d na wycieczce zabytkowym autobusem po Białołęce

         

8 listopada klasa 4d z p. Patrycją Nowicką i p. Agnieszką Bodzak wybrała się na wycieczkę zabytkowym autobusem po Białołęce. W czasie wycieczki uczniowie odwiedzili wiele zabytkowych miejsca na Białołęce.

Więcej zdjęć w Galerii.

Wycieczka zabytkowym autobusem po Białołęce w klasie 5a

8 listopada klasa 5a z p. Magdą Milewską wybrała się na wycieczkę zabytkowym autobusem po Białołęce. W czasie wycieczki uczniowie zwiedzili cmentarz na Tarchominie i poznali historię ludzi, którzy wiele lat temu odgrywali ważną rolę na Białołęce.  Uczniowie odwiedzili również wiele zabytkowych miejsca na Białołęce.

Więcej zdjęć w Galerii. 

Plakaty na temat Warszawy w klasie 4e

Uczniowie klasy 4 e w ramach projektu „ Varsavianistyczna Szkoła” raz w miesiącu w dwóch grupach tworzą plakaty na temat Warszawy. Prace uczniów można oglądać na tablicach przy salach: 217 i 216 orasz w sali 216. Pierwsze plakaty przedstawiają: Warszawę 11 listopada 1918r., a drugie Warszawę w XX- leciu  międzywojennym.

Więcej zdjęć w Galerii.

Klasa 5a w Wilanowie

   

22 października uczniowie z klasy 5 a z p. Magdą Milewską wybrali się na wycieczkę do Wilanowa. Uczestniczyli tam w lekcji na temat obyczajów w dawnej Polsce, zwiedzili pałac w Wilanowie i poznali jego budowę. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach podczas, których samodzielnie budowali pałac z klocków.

Więcej zdjęć w Galerii.

 

Zajęcia na temat historii Białołęki w klasie 5a

19 października w klasie 5a  ruszyły  zajęcia realizowane na godzinach wychowawczy w ramach programów” Kleks, Piłsudska, Jakubowa Straż Obywatelska, czyli Fajerka Pradziadka Franciszka 2” oraz „Jakubowe Dzieciaki”. Programy mają na celu przybliżenie historii lokalnej, zwłaszcza Białołęki i Targówka, uwzględniają też 500-lecie oryginalnego gotyckiego kościoła św. Jakuba na Tarchominie oraz 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie  uczestniczyli w pierwszych zajęciach na temat 500-lecie oryginalnego gotyckiego kościoła św. Jakuba na Tarchominie. Zajęcia prowadził Pan Bartłomiej Włodkowski z  Fundacji AVE.

Więcej zdjęć w Galerii.

 

Akcja" BohaterOn" w klasie 5a

Uczniowie z klasy 5a włączyli się w akcję ,,BohaterOn w Twojej szkole''. W ten symboliczny sposób uczcili pamięć o Powstańcach. 

Więcej zdjęć w Galerii.

Placówka uczestniczy w projektach współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 344 im. Powstania Warszawskiego w Warszawie

ul. Erazma z Zakroczymia 15

03-185 Warszawa

tel. (+22) 614 90 30

fax. (+22) 676 64 05

sekretariat@sp344.edu.pl