Nawigacja

Z życia klas I Z życia klas II Z życia klas III Z życia klas IV- VIII Rok szkolny 2014/2015 Rok szkolny 2015/2016 Rok szkolny 2016/2017 Rok szkolny 2018/2019

Z życia szkoły

Raz na ludowo w klasie 3a

28 listopada klasa 3a wzięła udział w szkolnym przeglądzie pieśni i przyśpiewek ludowych "Raz na ludowo".

Klasa przygotowała utwór zespołu Rokiczanka - "W moim ogródecku".

Więcej zdjęć w Galerii. 

"Żyj zdrowo, jedz kolorowo" w klasie 3a

W ramach realizowanego projektu edukacyjnego "Żyj zdrowo, jedz kolorowo" klasa 3a uczestniczyła w prelekcji i warsztatach kulinarnych. 15 listopada na zaproszenie wychowawczyni Katarzyny Czyżyk, do klasy przybył znany i ceniony kucharz pan Jakub Steuermark. Na początku uczniowie wspólnie z kolegami z innych klas wysłuchali tego co na temat odżywiania mówił zaproszony gość. Następnie odbyły się warsztaty, na których dzieci wspólnie z kucharzem przygotowywały smaczne dania. Pan opowiadał o zawodzie kucharza, o pracy w restauracji, zdradzał też tajniki pracy w telewizji. Wszyscy uczniowie byli bardzo zainteresowani i zaangażowani. Na koniec wspólnie delektowali się, tym co udało im się przyrządzić:: zupa - krem z dyni, sałatka z rukoli i czerwonych buraków podawana z grzankami, z pieczywa pełnoziarnistego.

Więcej zdjęć w Galerii.

"Żyj zdrowo i wesoło" w klasie 3c

W ramach tygodniowego projektu realizowanego w naszej szkole pt. "Żyj zdrowo i wesoło" uczniowie klasy 3c dowiedzieli się co oznacza zdrowe odżywianie. W tym celu wspólnie przygotowaliśmy zdrowe przekąski, soki, sałatkę, poznaliśmy podstawowe rodzaje pieczywa. V Wszystkim towarzyszyła dobra zabawa.

 

Więcej zdjęć w Galerii. 

Światowy Dzień Tolerancji w klasie 3c

W ramach Światowego Dnia Tolerancji uczniowie klasy 3c ubrali się na żółto. Wspólnie obejrzeliśmy film edukacyjny, a następnie przygotowaliśmy plakat, który usystematyzował wiedzę o tolerancji. 

Więcej zdjęć w Galerii. 

Klasa 3a na lotnisku Chopina

 

5 października klasa 3a z  p. Katarzyną Czyżyk udała się na lotnisko Chopina w Warszawie celem poznania pracy Izby Celniej. Podczas wycieczki uczniowie poznali nowy zawód. Dowiedzieli się, co należy do obowiązków celnika i innych pracowników Izby Celnej. Zobaczyli i posłuchali opowieści o tym, jak funkcjonuje lotnisko. Dodatkowo uczniowie zwiedzili terminal. Dowiedzieli się na czym polega odprawa bagażowa i celna. Zdobyli wiedzę na temat tego czego nie należy wnosić na pokład samolotu i co zrobić, aby odprawa odbyła się szybko i sprawnie.

Więcej zdjęć w Galerii.

Klasa 3a w Piekarni GRZYBKI

30 października klasa 3a z  p. Katarzyną Czyżyk udała się na wycieczkę do Piekarni GRZYBKI. Uczniowie uczestniczyli tam w warsztatach  „Akademia Piekarza”. Celem wycieczki było zdobycie przez dzieci wiedzy o historii, produkcji i spożyciu pieczywa oraz przybliżenie charakterystyki zawodu piekarza. Dzieci poznały i zobaczyły nie tylko sposób w jaki powstaje pieczywo, ale także dowiedziały się jaki chleb jest zdrowy. Każdy uczestnik wycieczki mógł poczuć się jak prawdziwy piekarz  przygotowując swoje wypieki - bułeczki, ciasteczka i pizzę. Wszystkie wypieki zabraliśmy ze sobą. 

Więcej zdjęć w Galerii.

Warsztaty komunikacyjne ZTM

4 października klasy trzecie uczestniczyły w warsztatach komunikacyjnych zorganizowanych przez ZTM. Warsztaty podzielone były na dwie części. W pierwszej części dzieci dowiedziały się m.in. co to jest komunikacja miejska, co oznacza skrót ZTM, w jaki sposób korzystanie z komunikacji miejskiej wpływa na poprawę jakości powietrza. Uczniowie obejrzeli filmy na temat bezpiecznych i pożądanych zachowań w środkach transportu miejskiego, na przystankach, czy w metrze. Druga część warsztatów odbyła się w hybrydowym autobusie. Dzieci poznały najważniejsze mechanizmy autobusu. Dowiedziały się, w jaki sposób i gdzie można kupić bilet autobusowy. Uczyły się poprawnie korzystać z kasownika. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik otrzymał pamiątkową książeczkę.

Więcej zdjęć w Galerii.

Klasa 3a w Kazimierzu

18 września klasa IIIa z p. Katarzyną Czyżyk udała się na wycieczkę do Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Uczniowie mieli okazję wzięcia udziału w nietypowej lekcji historii, przyrody oraz plastyki, poznali historię narodowego bohatera Tadeusza Kościuszki oraz zobaczyli jego pomnik w Maciejowicach. Wysłuchali historii Kazimierza Dolnego, zwiedzali liczne zabytki m.in. wnętrze Fary - kościoła z czasów Kazimierza Wielkiego, odrestaurowane ruiny zamku z czasów wspomnianego bohatera, dawną latarnię rzeczną. Weszli na górę Trzech Krzyży oraz odbyli rejs statkiem po Wiśle. Wzięli też udział w plenerze malarskim podczas, którego uwieczniali tutejszą przyrodę i  zabytki.

Więcej zdjęć w Galerii.

Klasa 3 a w siedzibie Symfonii Varsovia

12 września klasa IIIa  udała się na pierwszą w nowym roku szkolnym wycieczkę. Uczniowie wraz z nauczycielami wybrali się  do siedziby Symfonia Varsovia, aby wziąć udział w warsztatach muzycznych  - "Akcja Labirynt". Warsztaty prowadzone były przez artystów animatorów i dotyczyły: tworzenia dźwięków, gry na instrumentach, improwizacji perkusyjnej, beatboxu, ekspresji ruchu.  Uczniowie uczestniczyli w nietypowej, kilkugodzinnej lekcji z zakresu edukacji muzycznej. Świetnie spędzili czas, wzbogacili wiedzę i zdobyli nowe umiejętności.

Więcej zdjęć w Galerii.

Placówka uczestniczy w projektach współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 344 im. Powstania Warszawskiego w Warszawie

ul. Erazma z Zakroczymia 15

03-185 Warszawa

tel. (+22) 614 90 30

fax. (+22) 676 64 05

sekretariat@sp344.edu.pl