Z życia klas I Z życia klas II Z życia klas III Z życia klas IV- VII Rok szkolny 2014/2015 Rok szkolny 2015/2016 Rok szkolny 2016/2017 Rok szkolny 2018/2019

Z życia szkoły

Warsztaty komunikacyjne ZTM

4 października klasy trzecie uczestniczyły w warsztatach komunikacyjnych zorganizowanych przez ZTM. Warsztaty podzielone były na dwie części. W pierwszej części dzieci dowiedziały się m.in. co to jest komunikacja miejska, co oznacza skrót ZTM, w jaki sposób korzystanie z komunikacji miejskiej wpływa na poprawę jakości powietrza. Uczniowie obejrzeli filmy na temat bezpiecznych i pożądanych zachowań w środkach transportu miejskiego, na przystankach, czy w metrze. Druga część warsztatów odbyła się w hybrydowym autobusie. Dzieci poznały najważniejsze mechanizmy autobusu. Dowiedziały się, w jaki sposób i gdzie można kupić bilet autobusowy. Uczyły się poprawnie korzystać z kasownika. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik otrzymał pamiątkową książeczkę.

Więcej zdjęć w Galerii.

Klasa 3a w Kazimierzu

18 września klasa IIIa z p. Katarzyną Czyżyk udała się na wycieczkę do Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Uczniowie mieli okazję wzięcia udziału w nietypowej lekcji historii, przyrody oraz plastyki, poznali historię narodowego bohatera Tadeusza Kościuszki oraz zobaczyli jego pomnik w Maciejowicach. Wysłuchali historii Kazimierza Dolnego, zwiedzali liczne zabytki m.in. wnętrze Fary - kościoła z czasów Kazimierza Wielkiego, odrestaurowane ruiny zamku z czasów wspomnianego bohatera, dawną latarnię rzeczną. Weszli na górę Trzech Krzyży oraz odbyli rejs statkiem po Wiśle. Wzięli też udział w plenerze malarskim podczas, którego uwieczniali tutejszą przyrodę i  zabytki.

Więcej zdjęć w Galerii.

Klasa 3 a w siedzibie Symfonii Varsovia

12 września klasa IIIa  udała się na pierwszą w nowym roku szkolnym wycieczkę. Uczniowie wraz z nauczycielami wybrali się  do siedziby Symfonia Varsovia, aby wziąć udział w warsztatach muzycznych  - "Akcja Labirynt". Warsztaty prowadzone były przez artystów animatorów i dotyczyły: tworzenia dźwięków, gry na instrumentach, improwizacji perkusyjnej, beatboxu, ekspresji ruchu.  Uczniowie uczestniczyli w nietypowej, kilkugodzinnej lekcji z zakresu edukacji muzycznej. Świetnie spędzili czas, wzbogacili wiedzę i zdobyli nowe umiejętności.

Więcej zdjęć w Galerii.

Placówka uczestniczy w projektach współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 344 im. Powstania Warszawskiego w Warszawie

ul. Erazma z Zakroczymia 15

03-185 Warszawa

tel. (+22) 614 90 30

fax. (+22) 676 64 05

sekretariat@sp344.edu.pl