Rok szkolny 2017/2018 Z życia klas I Z życia klas II Z życia klas III Z życia klas IV- VII Rok szkolny 2016/2017 Rok szkolny 2015/2016 Rok szkolny 2014/2015

Z życia szkoły

Wycieczka do Wilanowa i Słomczyna

18 maja klasa  1d z p. Sylwią Parandyk wybrała się   na wycieczkę do Wilanowa i do Ośrodka Edukacji Technicznej Pinokio w Słomczynie.

Więcej zdjęć w Galerii.

Klasa 1d w Lego City w Galerii Północnej

15 maja klasa 1d z p. Sylwią Parandyk  uczestniczyła w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy w Lego City w Galerii Północnej. Udział w zajęciach był również okazją do przypomnienia zasad ruchu drogowego.

Więcej zdjęć w Galerii.

Klasa 1ai w Wilanowie

10 maja dzieci z klasy 1ai z p. Katarzyną Dobrosz i p. Katarzyną Wojtasiak - Daniuk były na zajęciach przyrodniczych ,,Zielona wyprawa" w parku Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Dzieci pracowały z mapą i poznały ciekawostki dotyczące roślin i zwierząt.

Klasa 1d w Papugarni

  

27 kwietnia klasa 1d z p. Sylwią Parandyk wybrała się na wycieczkę do Papugarni. Uczniowie poznali różne gatunki papug i mieli okazję trzymać je na własnej ręce.

Więcej zdjęć w Galerii.

Klasa 1 ai w kinie w Galerii Północnej

9 kwietnia klasa 1 ai z p. Katarzyną Dobrosz i p. Katarzyną Wojtasiak-Daniuk wybrała się na niezwykły film poruszający temat przyjaźni i tolerancji pt. „Cudowny chłopak”.

Więcej zdjęć w Galerii.

Klasa 1 ai w Multicentrum

23 marca uczniowie z klasy 1ai z p. Katarzyną Dobrosz i p. Katarzyną Wojtasiak Daniuk uczestniczyli w zajęciach konstrukcyjnych i przyrodniczych w Multicentrum.

Więcej zdjęć w Galerii.

Przedstawienie dla rodziców pt. ,,Witaj, Wiosno!"

22 marca dzieci z klasy 1ai wystąpiły dla rodziców. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie pt. ,,Witaj, Wiosno!".

Więcej zdjęć w Galerii

Powitanie wiosny w klasie 1d

21 marca uczniowie z klasy 1d uczestniczyli w obchodach Pierwszego Dnia Wiosny. To był wspaniały dzień pełen niespodzianek i radości.

Klasa 1 ai w Jaskini Solnej

7 marca dzieci z klasy 1ai z p. Katarzyną Dobrosz i p. Katarzyną Wojtasiak Daniuk wybrały się na wycieczkę do Jaskini Solnej. Uczniowie miło spędzili czas w jaskini bawiąc się solą i  wypoczywając na leżakach.

Więcej zdjęć w Galerii.

Spotkanie z uczestnikiem Powstania Warszawskiego w klasie 1d

2 marca uczniowie z klasy 1d uczestniczyli w spotkaniu z uczestnikiem Powstania Warszawskiego. To była niezwykła lekcja historii.

Spotkanie z żołnierzem w klasie 1d

16 lutego uczniowie z klasy 1d uczestniczyli w spotkaniu z żołnierzem zawodowym. Dzieci poznali zawód żołnierza i dowiedzieli się jak ważny jest to zawód dla Naszego Kraju.

Klasa 1 d na wystawie Klocków LEGO

12 stycznia klasa  1d z p. Sylwią Parandyk wybrała się  na wystawę Klocków LEGO na Stadionie Narodowym.

Klasa 1 ai w Multicentrum

   

5 stycznia  dzieci z klasy  1 ai były na zajęciach w Multicentrum. Konstruowały wspaniałe budowle z klocków Knex i tworzyły własne filmy podczas zajęć komputerowych.

Więcej zdjęć w Galerii.

Klasa 1d w Czekoladowym Warsztacie

7 grudnia klasa  1d z p. Sylwią Parandyk wybrała się na wycieczkę do Czekoladowego Warsztatu, uczestniczyli tam w niezwykłych warsztatach.

Mikołajki w klasie 1 ai


6 grudnia do klasy 1 ai przyszedł Mikołaj. Dzieci zaśpiewały gościowi pastorałkę ,,Bosy pastuszek", a później otrzymały wspaniałe prezenty.

Więcej zdjęć w Galerii.

Klasa 1 ai w Jaskini Solnej

6 grudnia uczniowie z klasy 1 ai z p. Kasią Dobrosz i p. Kasią Wojtasiak - Daniuk byli w Jaskini Solnej. Dzieci bawiły się w solnej piaskownicy w otoczeniu bogatym w pierwiastki życia: jod, magnez, żelazo, wapń, miedź, selen, potas, sód i krzem.  45 minut w Jaskini Solnej odpowiada kilku dniom spędzonym nad morzem.

Klasa 1 ai w Multicentrum

1 grudnia uczniowie z klasy 1 ai z p. Kasią Dobrosz i p. Kasią Wojtasiak - Daniuk byli na zajęciach w Multicentrum. Wykonali wspaniałe konstrukcje z klocków i uczestniczyli w  zajęciach w trakcie, których  korzystali z komputerów i interaktywnej maty.

Więcej  zdjęć w Galerii. 

Andrzejki w klasie 1 ai

        

30 listopada w kl. 1 ai odbył się wieczór andrzejkowy. Uczniowie wzięli udział we wróżbach z butów, serc, kolorów, liczb i kubeczków. Andrzejkowa zabawa dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń.

Więcej zdjęć w Galerii. 

Drewniane kukiełki w klasie 1 d

28.11.2017r. uczniowie z klasy 1 d z p. Sylwią Parandyk wykonali kukiełki z drewnianych łyżek, które następnie posłużyły do stworzenia mini teatrzyku.

Więcej zdjęć z Galerii.

Klasa 1 ai w kinie Cinema City

24 listopada 2017 r. uczniowie z klasy 1 ai z p. Kasią Dobrosz i p. Kasią Wojtasiak - Daniuk byli w kinie Cinema City na polskiej premierze filmu ,,Coco". Przed seansem dzieci podziwiały świąteczne dekoracje przy Galerii Północnej.

Święto Pluszowego Misia w klasie 1 d

24.11.2017r. uczniowie z klasy 1 d z p. Sylwią Parandyk obchodzili Święto Pluszowego Misia. Pluszowe maskotki towarzyszyły swoim opiekunom w czasie przerw i na lekcjach oraz uczestniczyły wraz z dziećmi w „misiowej gimnastyce”.

Więcej zdjęć w Galerii.

Dzień Postaci z Bajek

7.11.2017r. szkolna biblioteka zamieniła się w bajkową krainę, można było tam spotkać m.in. księżniczkę, wilka, Myszkę Mickey, pirata, wróżkę i rycerza.  Aby uczcić ten dzień panie z biblioteki zorganizowały bajkowe spotkanie, w którym udział wzięli uczniowie z klas pierwszych. To było niezwykłe spotkanie.

Więcej zdjęć w Galerii.

Klasa 1 d na spotkaniu z policjantem

24.10.2017r. klasa 1 d uczestniczyła w spotkaniu z policjantem Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w szkole i w domu.

Klasa 1 d na jesiennym spacerze

Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków. 19.10.2017r. uczniowie z klasy 1 d wybrały się na jesienny spacer w trakcie, którego podziwiały drzewa w jesiennej szacie, otaczającą przyrodę oraz rozpoznawały gatunki drzew.

Klasa 1 ai na jesiennym spacerze

5.10.2017r. uczniowie z klasy1 ai z p. Katarzyną Dobrosz i p. Katarzyną Wojtasiak - Daniuk wybrali się na jesienny spacer . Dzieci zbierały liście, z których zrobiły piękne bukiety. 

Więcej zdjęć w Galerii. 

Klasa 1 ai w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr LVI "Nautilus"

2.10.2017 r. uczniowie z  klasy 1ai  z  p. Katarzyną Dobrosz i p. Katarzyną Wojtasiak - Daniuk byli w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr LVI "Nautilus" na spotkaniu z pisarką - p. Renatą Piątkowską. Dzieci wysłuchały ciekawych opowieści i fragmentów książek autorki. W podziękowaniu wręczyły własnoręcznie wykonany album z ilustracjami do opowiadań pisarki.

Więcej zdjęć w Galerii.

Ale draka! " Dzień Chłopaka" w klasie 1c

29.09. 2017r. radośnie obchodziliśmy " Dzień Chłopca ", który urozmaicany był różnymi konkursami. Uczniowie klasy 1c z p. Jadwigą Parkot czerpali wiele radości ze wspólnej zabawy, integrowali się w zabawie i cieszyli się ze wspólnie spędzonego czasu na klasowym spotkaniu.

Powstańcza Poczta 1c

25.09. 2017r. uczniowie klasy 1c z p. Jadwigą Parkot wzięli udział w akcji " Wyślij kartkę do Powstańca - pokaż, że pamiętasz". Dzieci na kartkach własnoręcznie wykonały rysunki i napisały kilka słów do Powstańca.

Placówka uczestniczy w projektach współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 344 im. Powstania Warszawskiego w Warszawie

ul. Erazma z Zakroczymia 15

03-185 Warszawa

tel. (+22) 614 90 30

fax. (+22) 676 64 05

sekretariat@sp344.edu.pl