Rok szkolny 2017/2018 Z życia klas I Z życia klas II Z życia klas III Z życia klas IV- VII Rok szkolny 2016/2017 Rok szkolny 2015/2016 Rok szkolny 2014/2015

Z życia szkoły

Rok szkolny 2017/2018

Bezpieczne wakacje

   m                                Bezpieczne wakacjeBez

W dniach 20 - 21 czerwca uczniowie z klas I - III uczestniczyli w apelach na temat zasad bezpieczeństwa w czasie wakacji. Wakacyjny kodeks postępowania przybliżyli koleżankom i kolegom dzieci z Samorządu Uczniowskiego. 

Wszystkim życzymy bezpiecznych, spokojnych i udanych wakacji.

Więcej zdjęć w Galerii.

pieczne wakacje

Dzień Sportu w klasach 1-3

18 czerwca uczniowie klas 1- 3 wzięli udział w zespołowych zabawach ruchowych, zorganizowanych w ramach Dnia Sportu.

Dzieci wspaniale się bawiły.

Dzielnicowy konkurs kaligraficzny dla klas pierwszych „Mistrz kaligrafii”

Miło nam poinformować, że Magdalena Dudko uczennica z klasy 1c zajęła I miejsce w Dzielnicowym konkursie kaligraficznym dla klas pierwszych  „Mistrz kaligrafii”. Konkurs odbył się 6 czerwca w Szkole Podstawowej nr 355.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej zdjęć w Galerii.

Dzień Otwarty Szkoły

   

  

9 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. W tym roku przebiegał pod hasłem "Będę kim zechcę. Marzenia się spełniają!" Rodzice, dzieci i nauczyciele prezentowali różne zawody  m.in. zawód strażaka, policjanta, stomatologa ratownika medycznego. Nie zabrakło również takich atrakcji jak: występy naszych uczniów, w tym występ szkolnego chóru, ciekawe zabawy i konkursy, Medicover - nauka udzielania pierwszej pomocy i nie tylko. Dzień Otwarty szkoły był również wspaniałą okazją do zawiedzenia szkoły, poznania pracowni, świetlicy, gabinetów specjalistów, biblioteki i wielu innych pomieszczeń szkoły. Nasi Goście mogli się skonsultować ze specjalistami: logopedą, pedagogiem, psychologiem, terapeutą oraz zjeść pyszności w kawiarence zorganizowanej przez Samorząd.

Więcej zdjęć w Galerii

„Z półki na półkę”

W czasie Dnia Otwartego Szkoły uczniowie i goście, którzy odwiedzili bibliotekę oraz czytelnię mogli podzielić się książkami z domowych bibliotek i wymienić je na inne.  Dziękujemy za udział w akcji i  zaangażowanie oraz za książkowe dary dla biblioteki.

Nauczyciele biblioteki

I dzielnicowego konkursu informatyczno-literackiego „Moja mama w wierszu opisana”

W maju uczniowie klas trzecich wzięli udział w I dzielnicowym konkursie informatyczno-literackim „Moja mama w wierszu opisana” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 231 im. gen. Mariusza Zaruskiego.

 

Julia Jóźwiak uczennica klasy 3ai zajęła I miejsce.

Klaudia Gardyszewska uczennica klasy 3g zajęła III miejsce.

Gabriela Laba uczennica klasy 3ai została wyróżniona.

 

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.

Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"

Miło nam poinformować, że Aleksandra Żminkowska uczennica klasy 4ai została laureatką Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny". Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej zdjęć w Galerii.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z POETKĄ HANNĄ NIEWIADOMSKĄ

24 maja odbyło się w czytelni spotkanie autorskie ze znaną poetką dziecięcą Hanną Niewiadomską. Nasi mali czytelnicy zapoznali się z twórczością poetki, wysłuchali jej wierszy oraz zakupili tomik poezji autorki.

Dzieci miały okazję zaprezentować własne wierszyki, włączając się do zaproponowanych przez poetkę zabaw językowych.

Więcej zdjęć w Galerii.

II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. ,,Dzieła Aleksandra Fredry w malarstwie i rysunku"

Miło nam poinformować, że dwóch uczniów naszej szkoły zostało nagrodzonych w II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. ,,Dzieła Aleksandra Fredry w malarstwie i rysunku". Jakub Kisiel z kl. Ia zajął III miejsce, a Dawid Halat z kl. III d został wyróżniony. 21.05.2018 r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury w Nowym Dworze Mazowieckim odbyło się uroczyste wręczenie wspaniałych nagród.

Więcej zdjęć w Galerii.

TYDZIEŃ CZYTANIA W SZKOLE

W dniach 21 – 25 maja odbyła się w naszej szkole akcja „Tydzień Czytania w Szkole”. Przez cały ten tydzień uczniowie wraz  z nauczycielami czytali na lekcjach fragmenty książek wybranych przez siebie w naszej bibliotece. Na godzinach wychowawczych dyskutowano na temat znaczenia i ważności książki w naszym życiu, uczniowie prezentowali także swoje ulubione, godne polecenia  książki. W bibliotece odbywało się „Czytanie na dywanie”- starsi uczniowie czytali książki swoim młodszym koleżankom i kolegom. Podczas przerw nasi czytelnicy rozwiązywali zagadki dotyczące znanych lektur i literatury popularnej. Ogłoszony został również konkurs plastyczno – techniczny dla klas I – VII     pt. „Niespodzianka między regałami czyli jakiego bohatera książkowego chciałbym / chciałabym spotkać w bibliotece”. W bibliotece można było  podziwiać także wystawkę książek pt. „ Co czytali nasi rodzice, gdy byli w naszym wieku…”                                    

Więcej zdjęć w Galerii.

Turniej Wiedzy o Białołęce ,,Białołęka- moja mała Ojczyzna"

15 maja 2018r. troje uczniów z klas trzecich reprezentowało naszą szkołę w VII dzielnicowym Turnieju Wiedzy o Białołęce ,,Białołęka- moja mała Ojczyzna" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 110.  Uczniowie naszej szkoły zajęli

I miejsce w tym turnieju.

Reprezentantami byli:

Magdalena Staśkiewicz kl.3e

Piotr Paczóski 3e

Olgierd Rudny 3i

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!

Więcej zdjęć w Galerii.

„Mali sportowcy na start"

11 maja 2018r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w dzielnicowym konkursie „Mali sportowcy na start"  organizowanym przez Niepubliczną Szkołę Podstawową Inspiracja - uczniowie z klasy pierwszej zajęli I miejsce, a uczniowie z klasy drugiej - II miejsce.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!

Więcej zdjęć w Galerii.   

Apel z okazji kolejnej rocznicy Konstytucji 3 maja w klasach I-III

W piątek 11 maja i poniedziałek 14 maja w szkole odbyły się apele dla klas trzecich w związku z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Klasa 3B zaprezentowała inscenizację związaną z tą tematyką. W zabawny i zrozumiały dla dzieci sposób wyjaśniono czym jest konstytucja i dlaczego jest tak ważna dla naszego kraju. Uczniowie zaśpiewali również piosenki o tematyce patriotycznej.

Więcej zdjęć w Galerii. 

Maj miesiącem książek

    

 Maj to miesiąc poświęcony książce i czytelnictwu. Z tej okazji uczniowie klas 1-3 przygotowali kącik wymiany książek. Dzieci mogą wymienić książki, które już przeczytały na inne.  Celem akcji jest zachęcenie uczniów do czytania różnorodnych książek. Przy okazji książki już przeczytane znajdą nowych właścicieli i nie będą bezużytecznie leżeć na półce w domu. 
Życzymy miłej zabawy. 

Więcej zdjec w Galerii. 

Rozdanie nagród za udział w konkursie ,,Mały ekolog"

17 kwietnia uczniowie klas trzecich w ramach realizacji programu Tydzień z ekologią  brali udział w szkolnym konkursie ekologicznym.

11 maja odbyło się podsumowanie konkursu  ,,Mały ekolog "  i rozdanie nagród.

Wyniki konkursu: 

I miejsce     Karolina Pawłowska kl. III c 

II miejsce    Joanna  Dorosz kl. III b

II miejsce    Piotr Hall  kl. III h

III miejsce Kryspin Grygowski kl. III c

III miejsce Maciej Betlejewski kl. III h

Wyróżnienie:

Roger Kuźmiński kl. III a

Jan Sokołowski kl. III d

Grzegorz Górecki kl. III e

Nikola Rodak kl. III e

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!

 

Apel z okazji kolejnej rocznicy Konstytucji 3 maja w klasach IV-VII

8 maja klasa 7 d z p. Katarzyną Szyk zaprosiła kolegów i koleżanki z klas IV-VII na wspaniałą lekcję historii z okazji kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Więcej zdjęć w Galerii.

 

Kwiecień Światowym Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony sześć lat temu przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Dzień ten rozpoczyna Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu, który ma zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy i potrzeby osób z autyzmem. Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w obchody Światowego Miesiąca Świadomości  Autyzmu. Przez cały miesiąc na korytarzu szkolnym można było  oglądać gazetkę na temat autyzmu przygotowaną przez p. Katarzynę Wojtasiak-Daniuk. W klasach odbyły się zajęcia na temat autyzmu.

Więcej zdjęć w Galerii.

Prelekcja ekologiczna pt. "Dzieci i Elektrośmieci"

19 i 20 kwietnia w ramach realizacji projektu Tydzień z Ekologią uczniowie klas I-III uczestniczyli w prelekcjach pt. "Dzieci i Elektrośmieci" zorganizowanej przez Fundację Czysta Ziemia z Warszawy. Dzieci uczestniczyły w ciekawych zajęciach m.in. słuchały odpowiadania, segregowały śmieci i kolorowały obrazki.  Na zakończenie zajęć, każdy uczestnik otrzymał Dyplom Małego Ekologa i drobny upominek.

Więcej zdjęć w Galerii.


 

Koncert muzyczny pt. „Piosenka jest dobra na wszystko”

11 i 13 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli kolejnym koncercie  pt. „Piosenka jest dobra na wszystko” z cyklu koncertów muzycznych w wykonaniu muzyków z Filharmonii Narodowej.

Dzień Ziemi - przedstawienie pt." Ratujmy Ziemię"

W związku z przypadającym 22 kwietnia Dniem Ziemi i prowadzonym w szkole projektem ekologicznym klasa 1e z p. Janiną Konofalską i 2ai z p. Katarzyną Czyżyk 20 i 23 kwietnia przygotowały przedstawienie pt. "Ratujmy Ziemię".  Uczniowie poprzez wiersze, odgrywane scenki i śpiewane piosenki pokazywali w jakiej "kondycji" jest obecnie Ziemia oraz zwracali uwagę,  na to co należy zrobić, aby Ziemia była czystsza i zdrowsza.  

Więcej zdjęć w Galerii.

Tydzień z ekologią

W dniach 16 - 20 kwietnia uczniowie klas I - III realizowali projekt "Tydzień z ekologią", w ramach którego podejmują różnorodne działania poszerzające świadomość ekologiczną oraz rozwijające wrażliwość na los roślin, zwierząt i nas, ludzi.

W poniedziałek dzieci uczestniczyły w grze edukacyjnej  „Quiz ekologiczny” .

We wtorek odbył się konkurs ekologiczny dla klas trzecich ,, Mały ekolog”.  

W środę na zajęciach komputerowych  uczniowie wykonali  ekologiczny quiz.

W czwartek  odbyła się  prelekcja o tematyce ekologicznej ,, Dzieci i Elektrośmieci”.

W piątek na zakończenie projektu dzieci wzięły udział w przedstawieniu przygotowanym przez uczniów naszej szkoły ,,Ratujmy Ziemię”.

Dzielnicowy konkurs plastyczny dla klas I-II "Białołęka moja mała Ojczyzna"

17 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 110 w Warszawie odbył się dzielnicowy etap konkursu plastycznego dla klas I-II  "Białołęka moja mała Ojczyzna".

Tematem tegorocznego konkursu były domy i osiedla Białołęki. Dzieci w dwuosobowych zespołach wykonywały pracę plastyczną wykorzystując przygotowane przez organizatorów materiały.

Szkołę Podstawową nr 344 reprezentowali:

Natalia Selenta z klasy 1a,

 Bartosz Włodkowski z klasy 1e

Olga Szczepkowska z klasy 2b

 Aleksandra Matuszewska z klasy 2c

Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły.  Olga Szczepkowska  i Aleksandra Matuszewska zajęły 1 miejsce w kategorii klas drugich.  Wręczenie nagród odbędzie się 15.05 w SP nr 110.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.

Więcej zdjęć w Galerii.

Tydzień Życzliwości

Tydz

W dniach 9 - 13 kwietnia klasy I - III obchodziły Tydzień Życzliwości. W poniedziałek uczniowie zastanawiali się, co dobrego może zrobić każdy z nas,  aby świat był lepszy, na koniec dzieci wykonały plakaty promujące kulturalne i grzeczne zachowania.  We wtorek dzieci rozmawiały o życzliwości i zrobiły „ Kwiaty Życzliwości”. Środa była dniem, w którym w każdej klasie odbył się klasowy plebiscyt życzliwości. W czwartek uczniowie robili „ Ordery życzliwości” , a w piątek klasy 2ai oraz 3 c zaprosiły uczniów na przedstawienie pt. „Córka Gburka". To był niesamowity tydzień pełen życzliwości i grzecznych słówek.

Więcej zdjęć w Galerii.

ień Życzliw

Konkurs „Warszawa dama w biało-czerwonej sukni”

W marcu 2018r. uczniowie z klas 1-6 wzięli udział w międzyszkolnym konkursie  „WARSZAWA DAMA W BIAŁO-CZERWONEJ SUKNI”. Organizatorem konkursu było Towarzystwo Przyjaciół Warszawy oraz Szkoła Podstawowa nr 322 im. Jana Brzechwy w Warszawie, przy ul. Dembowskiego 9. Koordynatorami  konkursu w naszej szkole były: pani Magda Milewska, pani Hanna Kordalska i pani Anna Nowicka.

12 kwietnia odbyło się podsumowanie konkursu i rozdanie nagród w Szkole Podstawowej nr 322 im. Jana Brzechwy w Warszawie.

W konkursie wzięło udział 32 uczniów z naszej szkoły. Szkolna komisja konkursowa wyłoniła:

•5 prac plastycznych w kategorii klas 1-3. Szkołę reprezentowali: Nel Radosz z klasy 1c, Helena Mantur z klasy 1ai, Alicja Kasiak z klasy 3b, Dawid Halat z klasy 3di, Anastazja Roszkowska z klasy 3c

•5 prac plastycznych w kategorii klas 4-6. Szkołę reprezentowali: Magdalena Niedbałko z klasy 6 d, Hanna Gębicz z klasy 4ai, Julia Jastrzębska z klasy 4b, Dorota Stachowicz z klasy 4ai, Ignacy Adamowski z klasy 4ai

•5 prac literackich w kategorii klas 4-6. Szkołę reprezentowali: Michał Huszał z klasy 4g, Aleksandra Żminkowska 4ai, Zofia Dudek z klasy 6 ai, Ignacy Adamowski z klasy 4ai, Dorota Stachowicz z klasy 4ai

•5 fotografii w kategorii klas 4-6. Szkołę reprezentowali: Hanna Gębicz z klasy 4ai, Oskar Mieszkowski  z klasy 4ai, Julia Jastrzębska z klasy 4b, Maciej Sykut z klasy 4ai, Dorota Stachowicz z klasy 4ai

Mantur Helena zajęła  III miejsce w konkursie plastycznym w kategorii klas 1-3

Niedbałko Magdalena zajęła III miejsce w konkursie plastycznym w kategorii klas 4-6

Stachowicz Dorota  zajęła  III miejsce w konkursie fotograficznym w kategorii klas 4-6

 Huszał Michał zajął I miejsce w konkursie literackim w kategorii klas 4-6

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.

Więcej zdjęć w Galerii.

Mała Olimpiada Matematyczna

11 kwietnia trzech uczniów reprezentowało naszą szkołę w dzielnicowym konkursie "Mała Olimpiada Matematyczna". Wszyscy chłopcy odnieśli ogromny sukces. Dawid Halat z IIId zajął I miejsce, Piotr Paczóski z III e zajął III miejsce i Szymon Malicki z kl. III i zajął III miejsce. Wszystkim gratulujemy!!!

Więcej zdjęć w Galerii.

Wiosenno - wielkanocny występ dla klas 1-3 pt. " Wesołe Święta"

28 marca klasa 3j wraz z p. Anną Kołecką przygotowała wiosenno - wielkanocny występ dla klas 1-3 pt.  " Wesołe Święta". Po występie był słodki poczęstunek.

Więcej zdjęć w Galerii. 

Pokaz ,,Happy Capoeira Ficag

26 marca z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa w naszej szkole odbył się pokaz ,,Happy Capoeira Ficag" - jedynej w Europie grupy Capoeira osób niepełnosprawnych. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach dotyczących tej sztuki walki. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły gościom słodycze i własnoręcznie wykonane plakaty. Organizatorem spotkania była p. Katarzyna Wojtasiak - Daniuk.

 

Więcej zdjęć w Galerii.

Światowy Dzień Zespołu Downa w Naszej Szkole

2

21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Data święta, nie jest przypadkowa, nawiązuje do obecności dodatkowego (trzeciego) chromosomu w 21 parze chromosomów, która jest przyczyną Zespołu Downa.  Nasza szkoła w tym roku po raz kolejny włączyła się w obchody tego dnia. Pani Magda Milewska nawiązała współpracę ze stowarzyszeniem Bardziej Kochani działającym na rzecz osób z Zespołem Dawna. Stowarzyszenie wypożyczyło szkole wystawę zdjęć dotyczących życia dzieci z Zespołem Dawna oraz działalności stowarzyszenia Bardziej Kochani.  Wystawa została wyeksponowana na pierwszym piętrze na korytarzu szkoły. 21 marca pani Magda Milewska razem z uczniami z klasy 4ai zorganizowała kiermasz, w trakcie którego uczniowie mogli otrzymać gadżety za rozwiązanie zagadek lub krzyżówek.  Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli. Gadżety ufundowało stowarzyszenie Bardziej Kochani.

Więcej zdjęc  w Galerii.

Konkurs czytelniczy dla klas III „ Pięknie czytam”

W marcu biblioteka szkolna zorganizowała konkurs czytelniczy dla klas III „ Pięknie czytam” Zadaniem czytelników było przeczytanie dwóch tekstów, jednego przygotowanego przez siebie oraz drugiego wybranego przez bibliotekarzy. Czytanie oceniane było pod względem płynności, intonacji i interpunkcji.

Oto zwycięscy oraz osoby wyróżnione :

I miejsce: Maja Cieślik III d

II miejsce: Katarzyna Stratyj III d

III miejsce: Adam Ćwiąkała III a  

Wyróżnienia:    

Franciszek Piguła III i, Marta Kamut III h, Adam  Murawski III h,

Magdalena Staśkiewicz III e, Emilia Klonowska III k.

Światowy Dzień Czytania Tolkiena

     

23 marca w bibliotece szkolnej odbyły się obchody Światowego Dnia Czytania Tolkiena. W czytelni uczniowie mogli obejrzeć prezentację multimedialną o Tolkienie oraz posłuchać fragmentu lektury „Hobbit” czytanej przez uczennicę z klasy V d Alicję Sitarską.  Chętni uczniowie mieli także okazję sprawdzić swoją wiedzę o „Hobbicie” rozwiązując krzyżówkę o świecie krasnoludów, trolli i elfów. 

Więcej zdjęć w Galerii.

Powitanie wiosny w klasach 4-7

  

21 marca rozpoczęła się wiosna. Klasy 4-7 pierwszy dzień wiosny obchodziły wyjątkowo 23 marca. Z tej okazji p. Beata Szumowska ze Szkolnym Kołem Teatralnym przygotowała przedstawienie pt. „Szkoła na wesoło”.  Samorząd uczniowski zorganizował randkę w ciemno, a nauczyciele wychowania fizycznego zaprosili uczniów  na międzyklasowe zawody sportowe. To był niesamowity dzień pełen śmiechu i niespodzianek.

Więcej zdjęć w Galerii.

,,Witaj Wiosno!"

21 marca klasy 0-3 świętowały pierwszy dzień wiosny. Z tej okazji wszyscy ubrali się na zielono. Uczniowie klasy 1ai zaprezentowali przedstawienie pt. ,,Witaj Wiosno!" przygotowane pod kierunkiem p. Katarzyny Dobrosz.

Więcej zdjęć w Galerii.

Konkurs dzielnicowy ”ENGLISH IS EASY” dla klas II i III

   

20 marca w Szkole Podstawowej nr 154 odbył się dzielnicowy konkurs  z języka angielskiego dla klas II i III ”ENGLISH  IS  EASY”. Naszą szkołę reprezentowała Marta Kamut z klasy 3h, która zajęła I miejsce, Olga Szczepkowska z klasy 2 b, która zajęła II miejsce oraz Marcin Krysiak z klasy 3b, który zajął III miejsce. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.

Więcej zdjęć w Galerii.

"Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny - wyprawka dla pierwszoklasistów"

       

19 marca uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach w ramach kampanii społecznej "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny - wyprawka dla pierwszoklasistów" prowadzonej przez Samorząd Województwa Mazowieckiego w porozumieniu z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu drogowego. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się, dlaczego ważne jest noszenie znaczków odblaskowych, zwłaszcza jesienią i zimą.  Każde otrzymało zestaw znaczków odblaskowych.

Więcej zdjeć w Galerii

Podziękowania dla klasy 3h za przesłane życzeń w ramach „Akcji BohaterOn”

     

Uczniowie z klasy 3h dostali kartkę z podziękowaniami za przesłane życzenia w ramach „Akcji BohaterOn” do Pani „Irki” uczestniczki Powstania Warszawskiego.

Koncert muzyczny

7 i 9 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnym koncercie muzycznym w  wykonaniu muzyków  z Filharmonii Narodowej pt. „Kalejdoskop rytmów i melodii”

Więcej zdjęć w Galerii.

Warszawski Konkurs Czytelniczy „Magia lektur”.

2 marca 2018 roku uczennica klasy 6a Julia Molenda wzięła udział w półfinale  Warszawskiego Konkursu Czytelniczego „Magia lektur”.  Julia reprezentowała naszą szkołę wykazując się największą wiedzą na temat książki J.R.R. Tolkiena „Hobbit” w  szkolnym etapie konkursu. Etap międzyszkolny odbył się w Urzędzie Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, a honorowy patronat nad nim objął Mazowiecki Kurator Oświaty. Zakres materiału II etapu stanowiła ponownie książka Tolkiena „Hobbit” a także cechy literatury fantasy, znajomość środków stylistycznych oraz biografia autora. Spośród ponad 60 półfinalistów jury wyłoniło do finału 10 uczniów, którzy uzyskali najwyższą ilość punktów . Nasza uczennica uzyskała w teście wysoki wynik, bo 16 na 20 punktów i choć nie przeszła do ścisłego finału jesteśmy bardzo dumni z jej osiągnięcia. Gratulujemy serdecznie Julii oraz jej konkursowej opiekunce Pani Ilonie Kotrasińskiej

Zajęcia komunikacyjne dla klas 3

    

1 marca uczniowie klas 3c, 3d,3e, 3h i 3i uczestniczyli w zajęciach komunikacyjnych w ramach projektu ,,Nasza wspólna sprawa, ekologiczna Warszawa". Podczas zajęć dzieci poszerzyły wiedzę o transporcie publicznym, poznały główne zasady bezpiecznego podróżowania komunikacją miejską oraz dowiedziały się jak ona wpływa na środowisko naturalne. Uczniowie mogli się też przekonać o ekologicznych zaletach pojazdów elektrycznych.

Więcej zdjęć w Galerii.

"Kaleka czy COOL-awy"

 

  

W lutym w naszej szkole odbyły się warsztaty "Kaleka czy COOL-awy" dla  klas czwartych. Prowadził je Pan Marek Sołtys, prezes Fundacji Towarzystwa Przyjaciół Szalonego Wózkowicza. Warsztaty dotyczyły  wspólnego funkcjonowania w społeczeństwie osób zdrowych i niepełnosprawnych .

 

Więcej zdjęć w Galerii.

Konkurs plastyczny „ Kot pocztowy”

    

W lutym biblioteka szkolna zorganizowała konkurs plastyczny „ Kot pocztowy” dla klas 0-VII.

Laureaci konkursu:

KLASY 0 - III

I MIEJSCE -  Gabriela Przesmycka     kl. 0 b

II MIEJSCE -  Oliwier Pęszyńskikl. III d

III MIEJSCE -  Amelia Głowacka kl. 0 b,   Iga  Głowacka kl. 0 b

WYRÓŻNIENIA - Helena Sałaszewska kl. II b,   Wiktoria Grochowska kl. III a,

Zofia  Grochocka kl. III e,

 

KLASY IV - VII

I MIEJSCE - Oliwia Izdebska kl. VII b

II MIEJSCE - Tomasz Wałejko kl. IV a, Donata Kotłowska kl. V a

III MIEJSCE - Oliwier Dzik kl. VII e

WYRÓŻNIENIA - Aleksandra Niedbałko kl. IV g, Piotr Jackiewicz kl. IV i,

Mateusz Szymborski kl. V e, Magdalena Niedbałko kl. VI d

 

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!

Więcej zdjęć w Galerii.

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

     

W lutym w bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika uczniów z klas pierwszych. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim uczniowie zostali pasowani , musieli wykazać się wiedzą na temat książek rozwiązując kilka zagadek. Po rozwiązaniu zagadek i zapoznaniu się z zasadami korzystania z biblioteki szklonej uczniowie wzięli udział w uroczystym pasowaniu.

Więcej zdjęć w Galerii.

Przedstawienie walentynkowe pt." Miłość niejedno ma imię"

   

14 lutego p. Beata Szumowska wspólnie z uczniami ze Szkolnego Koła Teatralnego zaprosiła uczniów z klas 4-7 na przedstawienie walentynkowe pt. „Miłość niejedno ma imię”.

Więcej zdjęć w Galerii.

Bal karnawałowy

     

7 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, księżniczek, strażaków, piratów, motylków i innych postaci z bajek i baśni. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi kompanami, a także rodzicami i nauczycielami.

Więcej zdjęć w Galerii.

Koncert muzyczny

   

7 i 9 lutego uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w koncercie  muzycznym  pt. "Sacrum i profanum - Od baśni do baśni". Swoją obecnością zaszczycili nas muzycy z Filharmonii Narodowej.

Więcej zdjęć w Galerii.

Bezpieczne ferie

       

11 stycznia klasy 1 fs z p. Anną Bubak   i 1 b z p. Ewą Zawadzką –Siess  zaprosiły kolegów i koleżanki z klas I - III na przedstawienie  na temat  zimowego  kodeksu bezpiecznego zachowania.

Wszystkim życzymy miłych, pełnych radości i bezpiecznych ferii.

Więcej zdjęć w Galerii.

Koncert muzyczny

  

10 i 12 stycznia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnym koncercie w wykonaniu muzyków Filharmonii Narodowej, tym razem był to koncert muzyczno-taneczny pt. „Szalone lata dwudzieste. To był Bal”

Więcej zdjęć w Galerii.

Dziewczynka z zapałkami

    

10 stycznia uczniowie z klasy 3c  z p. Małgorzatą Pecyną zaprosili kolegów i koleżanki z klas I - III na przedstawienie na podstawie  baśni  H. Ch. Andersena "Dziewczynka z zapałkami".

Więcej zdjęć w Galerii.

Nowy Rok

Wszystkim życzymy szczęścia, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku!

Hej kolęda, kolęda..." - wspólne kolędowanie w klasach 0-3

    

22 grudnia uczniowie z klas 0-3 oraz nauczyciele spotkali się razem, aby wspólnie kolędować. Uczestnicy spotkania zaprezentowali specjalnie na tę okazję przygotowane kolędy i pastorałki.

Wszystkim życzymy zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.

Więcej zdjęć w Galerii.

Jasełka w klasach 4-5

   

22 grudnia p. Beata Szumowska wspólnie z uczniami ze Szkolnego Koła Teatralnego zaprosiła uczniów z klas czwartych i piątych na przedstawienie bożonarodzeniowe.

Wszystkim życzymy wesołych, spokojnych i rodzinnych świąt!

Więcej zdjęć w Galerii.

Koncert muzyczny

   

13 i 15 grudnia  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnym koncercie w wykonaniu muzyków Filharmonii Narodowej, tym razem wysłuchali koncertu pt.” Ludwig Van Beethoven-Portret kompozytora-Głowa pełna dźwięków”.

Więcej zdjęć w Galerii.

Wiem co jem

        

W listopadzie uczniowie z klas drugich wzięli udział w warsztatach "Wiem, co jem". Warsztaty podzielone były na trzy etapy. Podczas pierwszych zajęć dzieci dowiadywały się, jakie jedzenie nazywamy zdrowym, poznały najnowszy model piramidy zdrowia, wspólnie budowały wspomnianą piramidę. Drugie etap warsztatów to zajęcia praktyczne. Na których dzieci przygotowywały smaczne i zdrowe przekąski, uczyły się komponować zdrowe menu. Trzecie zajęcia zachęcały dzieci do aktywności fizycznej i ruchu. Dzieci ćwiczyły, wykonywały zadania i w ten sposób zdobywały przydatną wiedzę. Uczniowie aktywnie i chętnie uczestniczyli w warsztatach.

Więcej zdjęć w Galerii.

Przedstawienie " Kolorowa jesień"

    

W listopadzie uczniowie z klasy 3is z p. Agnieszką Czyżewską zaprosili uczniów z klas I-III na przedstawienie pt. „ Kolorowa jesień” .

Więcej zdjęć w Galerii.

Paczka dla Kombatanta

Nasza szkoła włączyła się w akcję charytatywną „Paczka dla Kombatanta” zorganizowaną przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy.

Więcej zdjęć w Galerii. 

Konkurs plastyczny dla klas pierwszych, drugich i trzecich pt. „Ja i tolerancja”

W listopadzie Zespół do Spraw Integracji z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji zorganizował konkurs plastyczny dla klas pierwszych, drugich i trzecich  pt. „Ja i tolerancja”.

I miejsce w klasach pierwszych: Oliwia Mróz  z 1ai

 II miejsce: Zofia Michalska z 1 ai

 III miejsce Helena Mantur z 1 ai

Wyróżnienie: Natalia Mróz  z 1ai

 

I miejsce w klasach drugich: Lena Szajko z 2a

 II miejsce: Natalia Miechowska z 2c

III miejsce: Karla Litwin z 2b

Wyróżnienie: Olga Szczepkowska z 2b

 

I miejsce w klasach trzecich: Nikola Rodak z 3e

 II miejsce: Inga Żelazna z 3e

III miejsce: Zofia Szerypo z 3 di

Wyróżnienie: Dominika Subda z 3 di

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.

                                           Koordynatorzy konkursu: Magda Milewska, Małgorzata Szostak

 

Więcej zdjęć w Galerii.

 

Teatr Conieco

28 .11.2017r. w naszej szkole gościł Teatr Conieco z Białegostoku. Uczniowie klas I - III obejrzeli "Pluszową opowieść o przyjaźni". Jej głównym bohaterem jest Bałwanek, który zaprzyjaźnia się z zajączkiem. Zmęczony zajączek po zabawie wybiera się do swojej norki. Bałwanek prosi, żeby został z nim, ale on nie może, bo musi mieć ciepło kiedy śpi i lubi słuchać jak bije gorące serce jego mamy. Zimny Bałwanek postanawia, że zrobi wszystko, by być cieplejszym dla swojego przyjaciela. Poświęcenie i upór sprawiają, że spotyka wielu przyjaciół. Bywa, że znajduje się w różnych sytuacjach, czasami śmiesznych albo zagrożenia. Wszystko jednak dobrze się kończy, a dzieci dowiadują się, że prawdziwa przyjaźń to oddanie i poświęcenie dla innych.

Teatrzyk sfinansowała Rada Rodziców.

 

Więcej zdjec w Galerii.

Święto Pluszowego Misia

24.11.2017r. klasy I-III obchodziły Święto Pluszowego Misia. Pluszaki towarzyszyły dzieciom w czasie zajęć i przerw. Święto Pluszowego Misia w klasach VI-VII obchodzone było 28.11.2017r. , misie towarzyszyły uczniom na przerwach i w czasie lekcji.

Gra miejska „Warszawa – dama w biało-czerwonej sukni”

24.11.2017r. uczniowie z klasy 4ai :  Karol Pokrzywnicki, Andrzej Popławski, Tomasz Wołejko oraz Aleksandra Żminkowska  uczestniczyli w grze miejskiej na Starym Mieście  „ Warszawa – dama w biało-czerwonej sukni „ zorganizowanej w ramach  Varsavianistycznej  Szkoły przez  Towarzystwo Przyjaciół Warszawy.

Więcej zdjęć w Galerii.

Konkurs recytatorski “Poezja Doroty Gellner”

23.11.2017r. w Szkole Podstawowej Inspiracja odbył się dzielnicowy etap konkursu recytatorskiego                      “Poezja Doroty Gellner”. Naszą szkołę reprezentowali:

Kacper Oke - klasa 1 c

Pola Makarewicz  - klasa 1 d

Iga Dombrowska - klasa 2 a

Natalia Miechowska - klasa 2 c

Olgierd Rudny - klasa 3 i

Katarzyna Krasoń - klasa 3 k 

Wszystkim dzieciom gratulujemy przejścia do kolejnego etapu i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.

Wkrótce zdjęcia z inauguracji wręczenia nagród.

Więcej zdjęć w Galerii.

Pierwsza pomoc przedmedyczna w klasach I-III

W dniach 21-23 listopada uczniowie z klas I- III uczestniczyli w zajęciach promujących pierwszą pomoc przedmedyczną.

Więcej zdjęć w Galerii.

Wiem co jem

16.11.2017r. klasy II rozpoczęły realizację programu edukacyjnego „ Wiem co jem”. Warsztaty, będą obejmowały cykl trzech 45-minutowych zajęć na następujące tematy:

Dobre śniadanie w domu i szkole.

Warsztaty kulinarne (przygotowanie prostych potraw śniadaniowych).

Aktywność fizyczna to podstawa zdrowia.

 

Więcej zdjęć w Galerii. 

"Piękna nasza Polska cała"

16.11.2017 uczniowie z klas trzecich: Maja Cieślik 3di, Piotr Paczóski 3e, Igor Trojanowski 3k pod opieką p. Małgorzaty Pecyny reprezentowali naszą szkołę w konkursie dzielnicowym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 355  "Piękna nasza Polska cała".

Nasi uczniowie zajęli IV miejsce.

 

Serdecznie gratulujemy!

Koncert muzyczny

15 i 17 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnym koncercie w wykonaniu muzyków Filharmonii Narodowej, tym razem oglądali przedstawienie teatralne pt.  "Wielki teatr świata - Zaczarowany kociołek"

Więcej zdjęć w Galerii. 

Narodowe Święto Niepodległości w klasach IV- VII

14 listopada uczniowie klas IV - VII uczestniczyli w apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

 Więcej zdjęć w Galerii.

Narodowe Święto Niepodległości w klasach I-III

Klasa 3g z p. Krystyną Kurowską  przygotowała dla kolegów i koleżanek z klas I - III lekcję historii związaną 99 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Więcej zdjęć w Galerii.

„LALECZKA - POSTAĆ ZE ZNANEJ BAJKI” - konkurs dla klas I

W listopadzie  ogłoszono w naszej bibliotece konkurs dla klas pierwszych „Laleczka-postać ze znanej bajki”. Nasi pierwszoklasiści zgłosili do konkursu między innymi takie bajkowe postaci jak Kopciuszek, Wilk z Czerwonego Kapturka, Pinokio czy Roszpunka.

Mali artyści wykonali swoich bajkowych bohaterów z dużą pomysłowością, używając przy tym ciekawych materiałów.

A oto nasi zwycięzcy :

I miejsce - Lena Głodek, klasa 1 B

II miejsce - Zofia Michalska,  klasa 1 A

III miejsce - Marcjanna Bielicka, klasa 1 E

„Lekkoatletyka dla każdego”

10.11.2017r. klasy 3f, 3c, 1 d oraz 1 b uczestniczyły w zajęciach „Lekkoatletyka dla każdego”. Gry i zabawy zorganizowane dla dzieci przeplatane były elementami gimnastyki, wprowadzone zostały także ćwiczenia zespołowe. Dzięki zajęciom dzieci miały możliwość poprawy szybkości, siły, wytrzymałości, koordynacji ruchowej, skoczności oraz gibkości.

Więcej zdjęć w Galerii.

Konkurs ekologiczno-plastyczny dla klas 1-3 pt. ,,Wisła inspiruje”.

W październiku odbył się konkurs ekologiczno-plastyczny dla klas 1-3 pt. ,,Wisła inspiruje”. Organizatorkami były p. Marta Kochman-Celińska, p. Hanna Kordalska i p. Anna Nowicka. Nagrody zostały rozdane na apelu.  Prace można było oglądać na holu.

Klasy pierwsze:

1miejsce - Amelia Romanik 1e, 2 miejsce – Natalia Mróz 1a, 3 miejsce – Oliwia Mróz 1a

Klasy drugie:

1 miejsce – Julia Kasiak 2a, 2 miejsce – Małgorzata Kosanowska 2c

Klasy trzecie:

1 miejsce – Julia Jóźwiak 3a, 2 miejsce – Piotr Paczóski 3e, 3 miejsce – Gabriela Laba 3a i Natalia Kostrzanowska 3b

Wszystkim uczniom  serdecznie gratulujemy.

Więcej zdjęć w Galerii.

 

Wyślij kartkę dla Polski

Uczniowie z klas I-III chcąc uhonorować 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości włączali się w akcję „Wyślij kartkę dla Polski” zorganizowaną przez Samorząd Uczniowski. Dzieci wypisały kartki z życzeniami dla Naszej Ojczyzny.

Więcej zdjęć w Galerii.

Śniadania Daje Moc

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej się koncentrują i mają siłę do zabawy. Zdrowe śniadanie to najlepszy start w nowy dzień. Już po raz siódmy, 8 listopada uczniowie z klas I - III  wzięli udział w Ogólnopolskim Programie "Śniadanie Daje Moc". Podczas warsztatów kulinarnych najmłodsi uczyli się, jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie. Następnie dzieci samodzielnie przygotowywały urozmaicone śniadanie, które później wspólnie spożywały.  Udział w programie sprawił dzieciom wiele radości.

Więcej zdjęć w Galerii.

Wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

31 października w naszej szkole odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego na poszczególnych poziomach edukacyjnych. 

Więcej zdjęć w Galerii.

Koncert muzyczny

20 i 31 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnym koncercie w wykonaniu muzyków Filharmonii Narodowej, tym razem oglądali przedstawienie operowe „Piotr Wróbel Król Midas w rękach Bogów”.

Więcej zdjęć w Galerii. 

Ślubowanie klas pierwszych

Przyrzekam uczyć się pilnie, szanować wszystkich, być dobrym kolegą i koleżanką. Będę przyjacielem zwierząt i roślin. Chcę swoją nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom oraz mojej Ojczyźnie - Polsce.Tak ślubowali uczniowie klas pierwszych 13 października 2017 roku. Tego dnia zostali uroczyście wpisani w poczet uczniów naszej szkoły. Gratulujemy!

Więcej zdjęć w Galerii. 

Konkurs plastyczny dla klas pierwszych i drugich  pt. „Sławni dyslektycy”

W październiku Zespół do Spraw Integracji zorganizował konkurs plastyczny dla klas pierwszych i drugich                                         pt. „Sławni dyslektycy”, I miejsce w klasach pierwszych zajął Wojciech Chełstowski z 1ai, II miejsce Katarzyna Godlewska z 1 ai, III miejsce Natalia Mróz z 1 ai, I miejsce w klasach drugich zajęła Julia Kasiak z 2a, II miejsce Lena Szajko z 2a, III miejsce Michał Wojnar z 2a. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy. 

Koordynatorzy konkursu: Magda Milewska, Małgorzata Szostak, Urszula Malewicka.

 

Więcej zdjęć w Galerii.

Konkurs literacki dla klas trzecich i czwartych  " Ortografia na wesoło"

W październiku Zespół do Spraw Integracji zorganizował konkurs literacki dla klas trzecich i czwartych                                               pt. „ Ortografia na wesoło”, I miejsce w klasach trzecich zajęła Dorota Cegłowska z 3e, II miejsce Zofia Grochocka z 3e, III miejsce Piotr Paczóski z 3e, I miejsce w klasach czwartych zajął Michał Huszał z 4 g, II miejsce Aleksandra Żminkowska z 4a, III miejsce Aleksandra Niedbałko z 4 g. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.  

Koordynatorzy konkursu: Magda Milewska, Małgorzata Szostak, Urszula Malewicka.

 

 

Święto Szkoły


Jak co roku 2 października nasza szkoła obchodziła swoje święto, związane z dumnym imieniem, które nosi.

W ramach obchodów Święta Szkoły uczniowie z klasy  4e   p. Anną Wojtczak oraz z 4 h z p. Ewą Zbucką przygotowali program artystyczny na temat Powstania Warszawskiego, który przybliżył uczniom chwile z życia mieszkańców naszego miasta i jego ówczesnych wydarzeń. Podczas spektaklu wystąpił szkolny chór „Warszawskie grzmoty” pod batutą nauczyciela muzyki p. Małgorzaty Czajki.

2 października 1944 r. był dniem upadku Powstania Warszawskiego.

"Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że przypadł nam w udziale fakt, iż nasza szkoła nosi imię szczytnych wydarzeń tamtych lat".

Więcej zdjęć w Galerii.

Święto Szkoły w klasa młodszych

2 października uczniowie z klas pierwszych oraz drugich w ramach obchodów Święta Szkoły uczestniczyli w uroczystym apelu dotyczącym Powstania Warszawskiego, który przygotowali uczniowie z klasy 2c z p. Basią Mazurek. Program artystyczny przybliżył uczniom chwile z życia mieszkańców naszego miasta i jego ówczesnych wydarzeń. Całość przeplatana była piosenkami powstańczymi przygotowanymi przez pozostałych uczestników apelu, uczniów z klasy 2a oraz 2b. Dzieci miały również niecodzienną okazję uczestniczyć w lekcji historii z p. Anną Bubak, która  opowiadała i prezentowała dzieciom symbole powstańcze. 

Koncert muzyczny pt. "Trzej muszkieterowie"

 

27 i 29 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pierwszym koncercie pt. „ Trzej muszkieterowie” z cyklu koncertów muzycznych w wykonaniu muzyków z Filharmonii Narodowej. Uczniowie spotkali się z Trzema muszkieterami a w ich rolę wcielił się klarnet, fagot i fortepian.

Więcej zdjęć w Galerii.

Poczta Powstańcza

                  

Chcąc uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Wyślij kartkę do Powstańca - pokaż, że pamiętasz!"  W dniach 18 - 27 września mieli możliwość wysłania przez Powstańczą Pocztę pocztówki z podziękowaniem do walczących w Powstaniu Warszawskim.

Więcej zdjęć w Galerii. 

Sprzątanie Świata

                          

15 września uczniowie naszej szkoły zaopatrzeni w worki na zbiórkę śmieci oraz rękawice, już po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej „Sprzątanie Świata”. Dzięki pięknej pogodzie akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie, a efekty pracy wszystkich uczniów były zadowalające.

Więcej zdjęć w Galerii. 

Moje miasto bez elektrośmieci

Zapraszamy do włączenia się w akcję MOJE MIASTO BEZ ELEKTROŚMIECI, jeśli macie Państwo, elektrośmieci, można je wymienić  w punkcie przy Urzędzie Dzielnicy  na Kupon Oświatowy, jeśli zbierzemy ich wystarczająco dużo, szkoła może je wymienić na atrakcyjne pomoce dydaktyczne dla uczniów.

 Kupon należy dostarczyć do wychowawcy. Więcej szczegółów na stronie www.moje-miasto-bez-elektrosmieci.pl

Warszawa, Białołęka

Modlińska 197 parking przy Urzędzie Gminy

Każda sobota miesiąca: 10:00-14:00

Varsavianistyczna szkoła

W czerwcu tego roku nasza szkoła po raz drugi zdobyła certyfikat "Varsavianistyczej szkoły" przyznawany przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy, uzyskując także pozycję lidera. Od września rozpoczynamy kolejny etap działań z tym związanych. Zachęcamy wszystkich uczniów i Rodziców do włączenia się w nasze działania.

Szczegóły na stronie www.tpw.org.pl.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

4 września uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uroczyście rozpoczęli nowy rok szkolny 2017/18.

Wszystkim życzymy samych sukcesów.

Placówka uczestniczy w projektach współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 344 im. Powstania Warszawskiego w Warszawie

ul. Erazma z Zakroczymia 15

03-185 Warszawa

tel. (+22) 614 90 30

fax. (+22) 676 64 05

sekretariat@sp344.edu.pl