Nawigacja

Z życia klas I Z życia klas II Z życia klas III Z życia klas IV- VIII Rok szkolny 2014/2015 Rok szkolny 2015/2016 Rok szkolny 2016/2017 Rok szkolny 2018/2019

Z życia szkoły

Kotyliony na 100-lecie odzyskania niepodległości w klasie 1d i 1 f

Kotyliony na 100-lecie odz

8 listopada w ramach koła varsavianistycznego dzieci z klasy 1d i 1f razem z rodzicami wykonywały kotyliony. To było bardzo udane spotkanie. W ten sposób uczciliśmy setną rocznicę odzyskania niepodległości.

skania niepodległości w klasie 

Kotyliony na 100-lecie odzyskania niepodległości w klasie 1e i 1 c

7 listopada uczniowie z klasy 1e i czworo uczniów z klasy 1c wraz z rodzicami spotkali się w klasie w ramach kółka varsavianistycznego, aby wykonać kokardy narodowe. W ten sposób wszyscy razem uczcili setną rocznicę odzyskania prze Polskę niepodległości.

Więcej zdjec w Galerii. 

Dzień postaci z bajek w 1 d

6 listopada klasa 1d została zaproszona do biblioteki szkolnej na Dzień postaci z bajek. Najpierw były  skojarzenia, zagadki i odgadywanie postaci po rekwizytach. Po ćwiczeniach i quizie uczniowie dostali zakładki i sami je ,,projektowali". Na koniec zrobili pamiątkowe zdjęcie i "małe co nieco".

Więcej zdjęć w Galerii.

Spotkanie autorskie w klasie 1d

5 listopada klasa 1 d uczestniczyła w spotkaniu autorskim z panią Anną Ziarkowską, która napisała książkę., Historyjki o niepodległej Warszawie 1918 - 1939''. Pani Ania opowiadała o dawnej Warszawie, a potem każdy uczeń dostał książkę. To była ciekawa lekcja historii o naszym mieście.

Więcej zdjęć w Galerii. 

Klasa 1d w Multicentrum

25 października klasa 1d z p. Anną Nowicką wybrała się  do Multicentrum.  Uczniowie budowali wiatraki z silniczkami i poznawali gospodarstwo wiejskie.

Więcej zdjęć w Galerii.

Klasa 1e w Multicentrum

22 października uczniowie klasy 1ez p. Hanna Kordalską  byli na zajęciach w Multicentrum. Były to już drugie zajęcia dzieci. Tym razem budowały karuzele z klocków K"Nex i poznawały sposoby opieki nad zwierzętami. Oglądały film o zwierzętach wiejskich i pracowały przy komputerach.

Więcej zdjęć w Galerii.

Akcja" BohaterOn" w klasie 1d

Uczniowie z klasy 1d włączyli się w akcję ,,BohaterOn w Twojej szkole''. W ten symboliczny sposób uczcili pamięć o Powstańcach.

Więcej zdjęć w Galerii.

Klasa 1 e na jesiennym spacerze

11 października uczniowie klasy 1e byli na jesiennym spacerze. Dzieci cieszyły się piękną jesienią pogodą i zbierały liście do pracy plastycznej. W trakcie spaceru dzieci poznały najbliższa okolicę szkoły.

Więcej zdjęć w Galerii.

Święto Szkoły w klasie 1 d

2 października uczniowie z klasy 1d obchodzili Święto Szkoły. Z tej okazji  wykonywali prace plastyczne, słuchali pieśni powstańczych i uczestniczyli w uroczystości, podczas której poznawali fakty związane z powstaniem. To była ciekawa lekcja historii.

Więcej zdjęć w Galerii.

 

Akcja "Cała Polska czyta dzieciom" w klasie 1e

Klasa 1e od września włączyła się w akcję "Cała Polska czyta dzieciom". Rodzice przychodzą do klasy i czytają dzieciom. Dzieci z radością witają kolejnych gości i zachęcają rodziców, aby czytali.

Więcej zdjęć w Galerii. 

Akcja" BohaterOn" w klasie 1 e

Uczniowie z klasy 1e włączyli się w akcję ,,BohaterOn w Twojej szkole''. Ozdobili kartki dla Powstańców, a następnie wrzucili do „skrzynki powstańczej”.  Dzieci bardzo się ucieszyły, że mogły w taki sposób okazać pamięć Powstańcom.

Więcej zdjęć w Galerii.

Klasa 1d w Multicentrum

27 września klasa 1d z p. Anną Nowicką wybrała się  do Multicentrum. Uczniowie poznali klocki K'Nex, tworzyli ścieżkę dźwiękową i poznawali świat zwierząt.

Więcej zdjęć w Galerii.

Klasa 1e w Multicentrum

   

21 września uczniowie z klasy 1e byli na zajęciach w Multicentrum. W czasie spotkania dzieci budowały ciekawe budowle z klocków K"Nex i brały udział w zajęciach przyrodniczych.

Więcej zdjęć w Galerii.

Klasa 1e na wycieczce na skrzyżowaniu

    

13 września dzieci z 1e wybrały się na wycieczkę na skrzyżowanie, aby porozmawiać o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Po powrocie wykonały pracę plastyczną - sygnalizator świetlny.

Więcej zdjęć w Galerii.

Placówka uczestniczy w projektach współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 344 im. Powstania Warszawskiego w Warszawie

ul. Erazma z Zakroczymia 15

03-185 Warszawa

tel. (+22) 614 90 30

fax. (+22) 676 64 05

sekretariat@sp344.edu.pl