Nawigacja

Z życia klas I Z życia klas II Z życia klas III Z życia klas IV- VIII Rok szkolny 2014/2015 Rok szkolny 2015/2016 Rok szkolny 2016/2017 Rok szkolny 2018/2019

Z życia szkoły

Pierwszy dzień wiosny w klasie 1 e

21 marca uczniowie klasy 1e wyszli na spacer w poszukiwaniu oznak wiosny. Cieszyli się piękną pogodą. W tym dniu uczniowie ubrali się na zielono. Po powrocie namalowali farbami piękne krokusy.

Więcej zdjęć w Galerii. 

Spotkanie z Panią pielęgniarką w klasie 1e

7 marca klasa 1e uczestniczyła w spotkaniu z Panią pielęgniarką nt. ,,Higiena jamy ustnej". Podczas tego spotkania dzieci utrwaliły wiedzę na temat dbania o zęby. Ćwiczyły też prawidłowe czyszczenie zębów na dużym modelu.

Więcej zdjęć w Galerii.

"Cała Polska czyta dzieciom- Rodzice czytają dzieciom" w klasie 1e

Rodzice uczniów z  klasy 1e w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom - Rodzice czytają dzieciom" w lutym spotkali się z uczniami, wspólnie czytali książki . W ten sposób pokazują, że książka jest najlepszym przyjacielem. Każda opowieść niesie dzieciom myśl przewodnią, która towarzyszy im przez cały tydzień.

Więcej zdjęć w Galerii.

,,Cała Polska czyta dzieciom- Rodzice czytają dzieciom" w klasie 1e

 

Rodzice uczniów klasy 1e w dalszym ciągu kontynuują akcję ,, Cała Polska czyta dzieciom- Rodzice czytają dzieciom".

W styczniu po raz kolejny przyszli do klasy i czytali dzieciom ich ulubione bajki.  

Więcej zdjęć w Galerii. 

Wigilia w klasie 1e

18 grudnia  odbyła się wigilia uczniów i rodziców klasy 1e. W czasie spotkania rodzice razem z dziećmi wykonali Kartkę świąteczną dla Powstańca. Wspólnie śpiewano również kolędy i pastorałkę. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek, co umiliło dzieciom spotkanie.

Więcej zdjęć w Galerii.

Kartka dla Powstańca w klasie 1e

18 grudnia podczas spotkania świątecznego uczniowie klasy 1e wraz z rodzicami wykonali kartki świąteczne dla Powstańców. Kartki te zostały dostarczone do Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich przy ul. Nowolipie 22. Sprawiły Powstańcom ogromną radość.

Więcej zdjęć w Galerii. 

Mikołajki w klasie 1e

6 grudnia Mikołaj odwiedził uczniów z klasy 1e. Dzieci otrzymały prezenty i chętnie fotografowały się z Mikołajem.

Więcej zdjęć w Galerii.

Mikołajki w klasie 1a

6 grudnia w klasie 1a odbyła się zabawa pt. "W poszukiwaniu Św. Mikołaja". Dzieci rozwiązywały różne zagadki związane ze świętami. Dużym zaangażowaniem wykazali się również rodzice, którzy aktywnie uczestniczyli w zabawie. Finałem  był słodki poczęstunek i prezenty od Mikołaja.

Więcej zdjęć w Galerii.

Gry planszowe w klasie 1a

 

W sobotę  1 grudnia klasa 1a wybrała się  na festiwal gier paszowych ,,Planszówki na Narodowym,, . Uczniowie odebrali prezenty dla klasy , które sprawiły im wiele radości.  

Więcej zdjęć w Galerii.

Mikołajki w klasie 1e i 1f

3 grudnia dzieci z klasy 1e i 1f wspólnie obejrzały teatrzyk pt.,, Przygody Kuleczki, czyli o wielkiej sile wyobraźni". Brały też udział w zabawach tanecznych. Był to prezent mikołajkowy od rodziców. Spotkanie umilił gość honorowy, czyli Mikołaj.

Więcej zdjęć w Galerii. 

Andrzejki w klasie 1e

29 listopada dzieci z 1e bawiły się w różne zabawy i wróżby andrzejkowe. Było też słodko. Żartom i śmiechom nie było końca. Wykonały też piękne klucze andrzejkowe z papieru.

Więcej zdjęć w Galerii.

Akcja "Cała Polska czyta dzieciom" w klasie 1e

27 listopada odbyło się kolejne spotkania w klasie 1e w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom". Rodzice chętnie czytają, a dzieci są zadowolone, że wspólnie spędzamy miło czas.

Więcej zdjęć w Galerii.

Dzień Pluszowego Misia w klasie 1f

26 listopada dzieci z klasy 1f włączyły się w obchody Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu przyniosły misie, które towarzyszyły im w zajęciach.

Więcej zdjęć w Galerii.

Dzień Pluszowego Misia w klasie 1 e

26 listopada dzieci z klasy 1e włączyły się w obchody Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu przyniosły misie, które towarzyszyły im w zajęciach, a także słuchaniu baśni czytanych przez Rodziców. Dzieci rozmawiały o ulubionych misiach, kolorowały misie, w czasie zajęć komputerowych rysowały misie w programie PAINT, a na koniec wykonały wspólny plakat Misia  i powiesiły go w swojej sali.

Więcej zdjęć w Galerii.

Lalki teatralne w klasie 1f

23 listopada uczniowie  z klasy 1f samodzielnie podjęli się zadania wykonania lalek teatralnych, stworzyli pacynki i kukiełki. W pracę byli bardzo zaangażowani, powstały piękne lalki.

 Więcej zdjęć w Galerii.

Klasa 1 e w Multicentrum

19 listopada  uczniowie kl.1e  uczestniczyli w trzecich już zajęciach w Multicentrum. Podczas zajęć dzieci mogły poszerzyć umiejętności ze znajomości programów graficznych, a także brali udział w zajęciach Mali naukowcy.

Więcej zdjęć w Galerii.

Dzień dobrego jedzenia w klasie 1 d

15 listopada uczniowie z klasy 1 d rozmawiali na temat zdrowego odżywiania. Wspólne wykonali zdrowe i pyszne kanapki, które zjedli na drugie  śniadania.

Więcej zdjęć w Galerii.

Klasa 1 e na wycieczce w Muzeum Warszawskiej Pragi

14 listopada uczniowie z klasy 1e byli na wycieczce w Muzeum Warszawskiej Pragi. Dzieci brały udział w zajęciach ,, Praskie zawody" i ,, Praga na choinkę". Wykonały piękne zabawki na choinkę.

Więcej zdjęć w Galerii.

Klasa 1 d na wycieczce w Muzeum Warszawskiej Pragi

14 listopada klasa 1d wybrała się do Muzeum Warszawskiej Pragi. Pani przewodnik opowiadała o dawnych zawodach. Ich prace dzieci oglądały na wystawie. Następnie dzieci wyczarowały kolorowego krokodyla, ślicznego aniołka i pociąg z wagonikami.

Więcej zdjęć w Galerii.

,,Dzień Dobrego Jedzenia" w klasie 1 e

Uczniowie klasy 1e wzięli udział w akcji ,,Dzień Dobrego Jedzenia".  13 listopada odbyła się pogadanka na temat właściwego odżywiania i znaczenia picia wody. Następnie dzieci wykonały pożywne i zdrowe kanapki. Dzieci cieszyły się z własnoręcznie zrobionych kanapek. Wykonały też plakat na temat znaczenia soków warzywnych i owocowych.

Klasa 1 d i 1 e na wycieczce zabytkowym autobusem po Białołęce

8 listopada uczniowie z klasy 1d z p. Anną Nowicką i 1e z p. Hanną Kordalską uczestniczyli w wycieczce zabytkowym autobusem po Białołęce. Podczas tej wycieczki odwiedzili wiele zabytkowych miejsc na Białołęce.

Więcej zdjęć w Galerii.

Kotyliony na 100-lecie odzyskania niepodległości w klasie 1d i 1 f

Kotyliony na 100-lecie odz

skania niepodle

8 listopada w ramach koła varsavianistycznego dzieci z klasy 1d i 1f razem z rodzicami wykonywały kotyliony. To było bardzo udane spotkanie. W ten sposób uczcili setną rocznicę odzyskania niepodległości.

Więcej zdjęć  w Galerii. 

głości w klasie 

Kotyliony na 100-lecie odzyskania niepodległości w klasie 1e i 1 c

7 listopada uczniowie z klasy 1e i czworo uczniów z klasy 1c wraz z rodzicami spotkali się w klasie w ramach kółka varsavianistycznego, aby wykonać kokardy narodowe. W ten sposób wszyscy razem uczcili setną rocznicę odzyskania prze Polskę niepodległości.

Więcej zdjęć  w Galerii. 

Spotkanie autorskie w klasie 1e

6 listopada klasa 1 e uczestniczyła w spotkaniu autorskim z panią Anną Ziarkowską, autorką książki., Historyjki o niepodległej Warszawie 1918 - 1939''. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści Pani Ani o dawnej Warszawie. Ponadto każdy uczeń otrzymał książkę. To była ciekawa lekcja historii o naszej stolicy.

Więcej zdjęć  w Galerii. 

,,Dzień Postaci z Bajek" w klasie 1e

 6 listopada uczniowie klasy 1e uczestniczyli w spotkaniu w bibliotece szkolnej. Był to ,,Dzień Postaci z Bajek". Dzieci mogły przypomnieć sobie bajki i wykazać się ich znajomością. Spotkanie bardzo podobało się dzieciom. Na koniec wykonały zakładki do książek.

Więcej zdjęć w Galerii.

Dzień postaci z bajek w 1 d

6 listopada klasa 1d została zaproszona do biblioteki szkolnej na Dzień postaci z bajek. Najpierw były  skojarzenia, zagadki i odgadywanie postaci po rekwizytach. Po ćwiczeniach i quizie uczniowie dostali zakładki i sami je ,,projektowali". Na koniec zrobili pamiątkowe zdjęcie i "małe co nieco".

Więcej zdjęć w Galerii.

Akcja "Cała Polska czyta dzieciom" w klasie 1e

6 listopada  rodzice uczniów z klasy 1e odwiedzili naszą szkołę, aby po raz kolejny spędzić wspólne chwile na czytaniu książek w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”

Więcej zdjęć w Galerii.

Spotkanie autorskie w klasie 1d

5 listopada klasa 1 d uczestniczyła w spotkaniu autorskim z panią Anną Ziarkowską, która napisała książkę., Historyjki o niepodległej Warszawie 1918 - 1939''. Pani Ania opowiadała o dawnej Warszawie, a potem każdy uczeń dostał książkę. To była ciekawa lekcja historii o naszym mieście.

Więcej zdjęć w Galerii. 

Klasa 1d w Multicentrum

25 października klasa 1d z p. Anną Nowicką wybrała się  do Multicentrum.  Uczniowie budowali wiatraki z silniczkami i poznawali gospodarstwo wiejskie.

Więcej zdjęć w Galerii.

Klasa 1e w Multicentrum

22 października uczniowie klasy 1ez p. Hanna Kordalską  byli na zajęciach w Multicentrum. Były to już drugie zajęcia dzieci. Tym razem budowały karuzele z klocków K"Nex i poznawały sposoby opieki nad zwierzętami. Oglądały film o zwierzętach wiejskich i pracowały przy komputerach.

Więcej zdjęć w Galerii.

Akcja" BohaterOn" w klasie 1d

Uczniowie z klasy 1d włączyli się w akcję ,,BohaterOn w Twojej szkole''. W ten symboliczny sposób uczcili pamięć o Powstańcach.

Więcej zdjęć w Galerii.

Klasa 1 e na jesiennym spacerze

11 października uczniowie klasy 1e byli na jesiennym spacerze. Dzieci cieszyły się piękną jesienią pogodą i zbierały liście do pracy plastycznej. W trakcie spaceru dzieci poznały najbliższa okolicę szkoły.

Więcej zdjęć w Galerii.

Święto Szkoły w klasie 1 d

2 października uczniowie z klasy 1d obchodzili Święto Szkoły. Z tej okazji  wykonywali prace plastyczne, słuchali pieśni powstańczych i uczestniczyli w uroczystości, podczas której poznawali fakty związane z powstaniem. To była ciekawa lekcja historii.

Więcej zdjęć w Galerii.

 

Akcja "Cała Polska czyta dzieciom" w klasie 1e

Klasa 1e od września włączyła się w akcję "Cała Polska czyta dzieciom". Rodzice przychodzą do klasy i czytają dzieciom. Dzieci z radością witają kolejnych gości i zachęcają rodziców, aby czytali.

Więcej zdjęć w Galerii. 

Akcja" BohaterOn" w klasie 1 e

Uczniowie z klasy 1e włączyli się w akcję ,,BohaterOn w Twojej szkole''. Ozdobili kartki dla Powstańców, a następnie wrzucili do „skrzynki powstańczej”.  Dzieci bardzo się ucieszyły, że mogły w taki sposób okazać pamięć Powstańcom.

Więcej zdjęć w Galerii.

Klasa 1d w Multicentrum

27 września klasa 1d z p. Anną Nowicką wybrała się  do Multicentrum. Uczniowie poznali klocki K'Nex, tworzyli ścieżkę dźwiękową i poznawali świat zwierząt.

Więcej zdjęć w Galerii.

Klasa 1e w Multicentrum

   

21 września uczniowie z klasy 1e byli na zajęciach w Multicentrum. W czasie spotkania dzieci budowały ciekawe budowle z klocków K"Nex i brały udział w zajęciach przyrodniczych.

Więcej zdjęć w Galerii.

Klasa 1e na wycieczce na skrzyżowaniu

    

13 września dzieci z 1e wybrały się na wycieczkę na skrzyżowanie, aby porozmawiać o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Po powrocie wykonały pracę plastyczną - sygnalizator świetlny.

Więcej zdjęć w Galerii.

Placówka uczestniczy w projektach współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 344 im. Powstania Warszawskiego w Warszawie

ul. Erazma z Zakroczymia 15

03-185 Warszawa

tel. (+22) 614 90 30

fax. (+22) 676 64 05

sekretariat@sp344.edu.pl