Nawigacja

Sukcesy chóru Informacje, teksty Wycieczki i koncerty Edukacja Kulturalna Sala muzyczna I FESTIWAL CHÓRALNY "Just Sing"

Strefa muzyki

Wycieczki i koncerty


WYCIECZKI EDUKACYJNE

W ramach Szkolnego Programu Edukacji Kulturalnej realizowany jest projekt "Opera w oczach dziecka - cykl wycieczek edukacyjnych przybliżających dzieciom świat opery i baletu". W związku z tym na rok szkolny 2018/19 w szkole zaplanowano wyjazdy z uczniami na następujące przedstawienia do Teatru Wielkiego:

15.12.2018r.  "Czarodziejski flet".

15.02.2019r. "Cud albo Krakowiaki i Górale".

10.03.2019r. "Nabucco".

12.05.2019r. "Straszny dwór".

31.05.2019r. "Śpiąca Królewna".

 

Informacje na temat wycieczek u p. Małgorzaty Czajki i p. Marty Gębury.

 


WARSZTATY I SPEKTAKLE MUZYCZNO-TEATRALNE

W ramach projektu edukacyjnego "Opera Enter" realizowanego przez Warszawską Operę Kameralną, w którym uczestniczy nasza szkoła, odbędą się dla uczniów wyjazdowe warsztaty i spektakle muzyczno-teatralne.

85-minutowe zajęcia to: warsztaty prowadzone przez pedagogów teatru i skrócone spektakle operowe w kostiumach, dekoracjach opracowanych specjalnie dla młodej widowni.

Podczas warsztatów uczniowie będą mogli porozmawiać z postaciami, zadać pytania. Spektaklom towarzyszy zespół kameralny.

Termin: 16.10.2018, opera komiczna "Zamek na Czorsztynie" K. Kurpiński.

14.02.2019 "Uprowadzenie z seraju", W. A. Mozart

Szczegółowe informacje u nauczyciela muzyki p. Małgorzaty Czajki. 

 


KONCERTY FILHARMONICZNE

dla uczniów klas I - VIII w roku szkolnym 2018/2019.

    W ramach Szkolnego Programu Edukacji Kulturalnej nasza placówka uczestniczy w projekcie Filharmoniii Narodowej pt. "Spotkania z Muzyką". W związku z tym na terenie naszej placówki odbywają się koncerty edukacyjne dla dzieci z klas I, II, III, IV, V, VI, VII i VIII. Koncerty prowadzą muzycy z Filharmonii Narodowej. Spotkania te są różnorodne,  bardzo wartościowe i cieszą się wśród uczniów ogromną popularnością.

     Każde spotkanie ma inny temat, program i wykonawców. Koncerty prezentują muzykę polską oraz muzykę innych regionów świata, przekazują słuchaczom wiadomości z zakresu historii muzyki, biografii wybitnych kompozytorów, form muzycznych, budowy i techniki gry na instrumentach muzycznych. Koncerty odbywają się cyklicznie raz w miesiącu w wyznaczonych terminach, od września do czerwca. Jeden koncert trwa 45 minut.

Termin koncertów (piątki) : 28 września, 19 października, 23 listopada, 21 grudnia, 11 stycznia, 22 lutego, 15 marca, 12 kwietnia, 31 maja i 14 czerwca.

lub

(środy): 26 września, 17 października, 21 listopada, 19 grudnia, 9 stycznia, 20 lutego, 13 marca, 10 kwietnia, 29 maja, 12 czerwca.

Szczegółowy harmonogram koncertów dla klas z podziałem na dni i godziny znajduje się w szkole.

Koordynatorem szkolnym w sprawie koncertów filharmonicznych jest nauczyciel muzyki p. Małgorzata Czajka.

 


Nasz szkolny chór wraz z dyrygentem uczestniczył w Programie Edukacyjnym Teatru Wielkiego "JUTRoPERA". Nasi chórzyści w ramach tego Programu wzięli udział w próbie generalnej przedstawienia baletowego pt. "Don Kichot" w Teatrze Wielkim.

     

Chórzyści zwiedzili również kulisy Opery Narodowej i całe zaplecze Teatru Wielkiego.

 


Uczniowie naszej szkoły mają możliwość regularnego kontaktu z najwyższą kulturą.  Pod kierunkiem nauczycieli cyklicznie uczestniczą w spektaklach baletowych i operowych w Teatrze Wielkim. Dzięki tym wycieczkom edukacyjnym uczniowie naszej szkoły czują się jak elita. Oprócz udziału w spektaklu, każda z wycieczek jest związana tematycznie z jakimś ciekawym miejscem w Warszawie lub okolicy.

 

Placówka uczestniczy w projektach współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 344 im. Powstania Warszawskiego w Warszawie

ul. Erazma z Zakroczymia 15

03-185 Warszawa

tel. (+22) 614 90 30

fax. (+22) 676 64 05

sekretariat@sp344.edu.pl