Nawigacja

Sukcesy chóru Informacje, teksty Wycieczki i koncerty Edukacja Kulturalna Sala muzyczna I FESTIWAL CHÓRALNY "Just Sing"

Strefa muzyki

Informacje, teksty

Próby chóru:          W roku szkolnym 2018/2019  

                                          Wtorki 16:25 - 17:55

                               Środy 16:25 - 17:55

                                  Sala 131. Zajęcia są dla uczniów bezpłatne.

 

Chór "Warszawskie Grzmoty" uczestniczy w Ogólnopolskim Programie Rozwoju Chórów Szkolnych "Akademia Chóralna. Śpiewająca Polska".

Prowadzenie: mgr Małgorzata Czajka

Chór Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 344 w Warszawie powstał w 2003 roku. Członkami chóru są uczniowie z klas 1-8, dla których śpiewanie to wielka radość. Od początku działalności chóru w zajęciach bierze udział bardzo duża liczba dzieci i młodzieży.

Dyrygentem i założycielem chóru jest Małgorzata Czajka – absolwentka Wychowania Muzycznego na Uniwersytecie Śląskim, Logopedii na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz Podyplomowych Studiów Chórmistrzostwa i Emisji Głosu na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Wielokrotna laureatka Nagrody Dyrektora, Nagrody Burmistrza i Nagrody Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy za wybitne osiągnięcia na rzecz oświaty warszawskiej. Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu „Nauczyciel Muzyki 2017” oraz nominowana w 2018 roku przez rodziców uczniów do tytułu „Nauczyciel na Medal”.

Chór SP 344 szczególnie dobrze czuje się w repertuarze rozrywkowym, często aranżowanym i opracowywanym przez dyrygentkę na głosy równe. Wykonuje wiele pieśni patriotycznych ze względu na imię szkoły: Powstania Warszawskiego, które było również inspiracją do nadania zespołowi nazwy „Warszawskie Grzmoty”.

Od 2014 roku chór bierze udział w Ogólnopolskim Programie Rozwoju Chórów Szkolnych „Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska”, którego organizatorem jest Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu przy współudziale Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Chór ma na koncie wiele prestiżowych nagród i wyróżnień w konkursach muzycznych, także o zasięgu ogólnopolskim.


Z wielką przyjemnością informujemy, że Pani Małgorzata Czajka została Laureatką Ogólnopolskiego Konkursu "Nauczycel Muzyki 2017"!!!

26 maja 2018 roku w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie podczas Gali Finałowej nauczycielka naszej szkoły Pani Małgorzata Czajka odebrała

Nagrodę Towarzystwa im. Witolda Lutosławskiego oraz Nagrodę Fundacji Wszystkie Mazurki Świata.

Gratulujemy !!!

  


Pragniemy poinformować, że 14 października 2017 roku z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej Pani Małgorzata Czajka - nauczyciel muzyki SP 344 i dyrygent chóru szkolnego "Warszawskie Grzmoty", otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej na rzecz oświaty warszawskiej. 

      


   


Teksty do pobrania:

Bebenek.docx

Zimowy_song_tekst.docx

Miroslaw_Galeski_tekst_Hymnu.docx

Placówka uczestniczy w projektach współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 344 im. Powstania Warszawskiego w Warszawie

ul. Erazma z Zakroczymia 15

03-185 Warszawa

tel. (+22) 614 90 30

fax. (+22) 676 64 05

sekretariat@sp344.edu.pl