Informacje ogólne Świetlica Klas 0 i 1 Świetlica Klas 1, 2, 3 Świetlica Klas 3 i 4 Aktualne Konkursy

Świetlica

Wesołych Świąt

Kochani 

Życzymy Wam i Waszym Rodzinkom

zdrowych radosnych i spokojnych Świąt Wielkanocnych w gronie rodzinnym

oraz mokrego Dyngusa

Dzień Rodzinki

W poniedziałek spotkaliśmy się wieczorem z naszymi świetliczakami i Rodzicami na wspólnej zabawie związanej ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. Po złożeniu sobie życzeń i podzieleniu się jajkiem obejrzeliśmy krótkie przedstawienie, które przygotowały dzieci a następnie zbraliśmy się do lepienia z gliny baranków:)

Chwalimy się:)

W marcu nasza świetlica wzięła udział w midzyszkolnym konkursie Varsavianistyczno - kulinarnym na plakat pt: „Smaki Dawnej Warszawy - ocalmy od zapomnienia”.
Celem konkursu by
ła promocja sztuki kulinarnej dawnej Warszawy, ocalenie od zapomnienia wspaniałych smaków i miejsc pełnych tradycji i uroku. Pracę wykonały Julia Jóźwiak i Paulina Głaz z klasy 3a

Nasza praca przedstawiała wuzetkjako najbardziej warszawskie ciastko, wraz z jej historii przepisem. Zajlimy 3 miejsce!

Dzień Rodzinki

Szanowni Państwo

z okazji Dnia Rodzinki serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału, wraz z dziećmi, w zajęciach, które odbędą się 19 marca (poniedziałek) o godz. 18.00

Sławne kobiety

Dzieci doskonale wiedzą jak silne i niezwykłe są kobiety. Rozmawialiśmy o odkrywczyniach, podróżniczkach, nauczycielkach, sportsmenkach, królowych i prezydentkach a także laureatkach Nagrody Nobla.

Dziergamy:)

W naszej świetlicy królują robótki ręczne. Wyszywamy, tkamy, szydełkujemy i robimy przepiękne prace zapominanymi powoli technikami

       

Ostatki

We wtorek świętowaliśmy ostatki - wspólną zabawą żegnaliśmy karnawał. Rozmawialiśmy również o tradycjach karnawału w Polsce i na świecie: w Wenecji i w Rio de Janeiro.

         

Czekamy na zimę

Po feriach wypoczęci ale stęsknieni śniegu przywołujemy zimę naszymi pracami. Opowiadamy o zimowych krajobrazach i zimowych zmianach w przyrodzie. Poza tym ciągle dokarmiamy nasze białołęckie ptaki.

  

FERIE!

Kochane Świetliczaki! Życzymy Wam niezapomnianych wrażeń w czasie feriii i uważajcie na siebie żebyście do nas wrócili cali, zdrowi i wypoczęci! I pamiętajcie o wszystkich zasadach bezpiecznej zabawy na śniegu i lodzie, o których mówiliśmy w ostatnim tygodniu.

 

Świetliczaki charytatywnie!

Nasze świetliczaki jak zawsze niezawodne! Bierzemy nadal udział w wielu akcjach charytatywnych i właśnie otrzymaliście podziękowania:)  Pamiętacie 80 zakładek, które zrobiliśmy dla dzieci z hospicjum? Brawo Wy!

A w niedzielę gramy z Orkiestrą! :)

 

Styczeń

Przez te krótkie dwa tygodnie dzieciaki wykazywały się swoją nieprzeciętną kreatywnością. Po niesamowitych grudniowych budowlach, zbudowały teatr! A do tego wystawiły swoją własną sztukę!

Poza tym, jak przystało na początek nowego roku rozmawialiśmy o czasie, poznawaliśmy historię kalendarza i bawiliśmy się śniegowymi gwiazdkami z papieru.

Nowy Rok

Nowy Rok rozpoczęliśmy przede wszystkim od niezwykłych konstrukcji. W świetlicy powstają bardzo rozbudowanie dworce kolejowe, lotniska, wierzowce oraz centra handlowe :)

   

 

Kochane Świetliczaki

Kochani Rodzice,

z okazji Świąt Bożego Narodzenia, życzymy Wam wiele radości, spokoju, zdrowia i wypoczynku, żeby ten szczególny czas upłynął Wam w miłej, rodzinnej atmosferze,

a w Nowym Roku 2018 samych sukcesóww szkole i w pracy oraz spełnienia wszystkich marzeń :)

Wychowawcy Świetlicy

Wigilia

W czwartek 21 grudnia w naszej świetlicy odbyła się świetlicowa wigilia. Rozmawialiśmy o tradycjach świątecznych, śpiewaliśmy kolędy i składaliśmy sobie życzenia. Na zakończenie był słodki poczęstunek. Było bardzo miło i świątecznie :)

   

Grudzień

Grudzień to przede wszystkim czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Na naszych zajęciach rozmawiamy o tradycjach świątecznych w Polsce i na świecie, wykonujemy ozdoby świąteczne i dekorujemy naszą salę.

W ramach niespodzianki świątecznej nasze świetliczaki obejrzały przedstawienie "Dziadek do orzechów" w wykonaniu teatru "Wariacje"

 

Małe rękodzieło

Małe rękodzieło to zajęcia prowadzone przez panią Elizę. Dzieci uczą się  robienia na drutach, na szydełku, z masy solnej, ozdób z filcu. Oto ostatnie nasze dzieła:)

   

Barbórka

  Zanim wejdziemy w okres świąteczny, na początku grudnia mamy Barbórkę. Z tej okazji poznajemy ciężką pracę górników, hutników, geologów, a także mamy możliwość obejrzenia niezwykle interesujących minerałów ze szkolnej pracowni przyrodniczej.

 

Akcje charytatywne

Nasze Świetliczaki bardzo angażują się w różnego rodzaju akcje charytatywne, zarówno w pomoc dzieciom, samotnym matkom, seniorom jak i zwierzakom w schronisku.

W ostatnim czasie zrobiliśmy zakładki do książek dla dzieci z hospicjum. Aż 70!. Paczka gotowa do wysłania :)

Andrzejki

Koniec października to tradycje andrzejkowe. Przypominaliśmy sobie różne wróżby, śmialiśmy się z przesądów i zrobiliśmy czarownice na miotłach.  

   

Podróże po Polsce

W tym tygodniu zapoznawaliśmy się z mapą Polski. Rozmawialiśmy o kolorach na mapie, o rzekach, miastach, górach. Planowaliśmy podróże małe i duże i wykonywaliśmy własnoręcznie mapy :)

  

Święto Niepodległości

Ważny tydzień - trudne pytania: co to znaczy niepodległość, wolność, prawa człowieka, kim był Józef Piłsudski, co to są rozbiory, jak to się stało że zniknęliśmy z mapy Europy i jak to się stało, że się na niej pojawiliśmy. Czytaliśmy i omawialiśmy legendy o powstaniu Polski, oraz czytaliśmy o symbolach naszego Państwa w Konstytucji. Wykonaliśmy również wspaniałą zbiorową pracę plastyczną.

 

Nasz plakat zyskał duże uznanie i zawisł na apelu szkolnym z okazji Święta Niepodległości :)

Jesień w pełni

Jesień daje na mnóstwo inspiracji do prac plastycznych: eksperymentujemy z kolorami, malujemy kawą a także szukamy jesiennych kontrastów między Złotą Polską Jesienią a jesienną szarugą.

   

Nowości!

Dzięki składkom Rodziców nasza świetlica jest "odświeżana" ku radości naszych podopiecznych:) W tym tygodniu otrzymaliśmy nowe gry, klocki, skakanki oraz piłeczki do ping ponga, które cieszą się ogromną popularnością:)

 

Dołączamy do projektu Varsavianistyczna Szkoła

Na podstawie obserwacji jesiennych zmian w przyrodzie rozmawiamy o tym jak wyglądają warszawskie parki o tej porze roku - Łazienki i Saski Ogród - parki zaplanowane przez człowieka w porównaniu do Lasku Bielańskiego, Lasu Młocińskiego - naturalnych miejsc spacerowych. A w temacie "Poznajemy naszą okolicę" - Kępa Tarchomińska - ulubione miejsce naszych spacerów.

Jesienna kawa :)

Jesień upływa nam bardzo artystycznie:) Prace plastyczne, które wykonujemy są na prawdę wyjątkowe! W tym tygodniu malujemy kawą:)

     

 

Od smoków do dinozaurów

Czy smoki istniały? Co więcej - czy smoki istnieją?! Skąd się wzięły legendy o smokach? Gdy odpowiedzieliśmy sobie na te pytania dzieciaki zachwyciły nas swoją wiedzą na temat dinozaurów! :) Temat zakończyliśmy pracą zespołową:

Warszawa moje miasto

Z okazji zbliżającegpo się Święta Szkoły, której imię jest bardzo mocno związane z naszym miastem, realizujemy temat "Warszawa moje miasto". Rozmawiamy o najbardziej charakterystycznych budowlach Warszawy, wykonujemy prace plastyczne, rozwiązujemy quizy i krzyżówki o Warszawie a także słuchamy warszawskich legend. Zapaliliśmy również znicz pod naszym pomnikiem Małych Powstańców.

             

Dary jesieni

Nadeszła jesień a z wraz nią spadające liście, ksztany, żołędzie. Dary jesieni inspirują do tworzenia ciekawych prac plastycznych.

  .   

Mój przyjaciel. Grzeczność na codzień

W tym tygodniu rozmawiamy o przyjaźni: kto to jest dobry przyjaciel, jakie powinien mieć cechy, czy potrafię być dobrym przyjacielem. Zastanawiamy się również co to znaczy "kindersztuba" i "savoir vivre", i czy zawsze należy być grzecznym. 

UWAGA

Od dnia 18.09 klasa 3k będzie przeniesiona do świetlicy klas 2 i 3 (w szatni klas młodszych).

Wrzesień

Wrzesień to czas poznawania nowych kolegów, nauczycieli i zasad jakie obowiązują w naszej świetlicy. Wspominamy wakacje i świętujemy urodziny Stanisława Lema, czytając "Bajki Robotów" i rozwijając wyobraźnię.

     

Witajcie!

Kochani, serdecznie witamy Was w nowym roku szkolnym. Jeżeli lubicie się bawić, grać w planszówki, brać udział w konkursach ze wspaniałymi nagrodami oraz nawiązywać nowe przyjaźnie, znajdziecie to wszystko w naszej świetlicy:)

Zaczynamy 5 września!

Zapraszamy!

 

O nas

Świetlica klas 3 i 4 to ta po prawej stronie w szatni klas starszych, tuż za bufetem.:)  W naszej sali są klasy 3a, 3b, 3d, 3e, 3g, 3h, 3j  oraz wszystkie klasy 4.

Naszymi wychowawcami są nauczyciele kontraktowi, mianowani i dyplomowani, terapeuci pedagogiczni i nauczyciele przedmiotowi (plastyka, wf).

Realizujemy program wg planu rocznego, który tworzymy w sierpniu. Uwzględnia on, oprócz wydarzeń wynikających z kalendarza, również zainteresowania dzieci:). Poza tym, ile się da, wychodzimy na boisko:)

Placówka uczestniczy w projektach współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 344 im. Powstania Warszawskiego w Warszawie

ul. Erazma z Zakroczymia 15

03-185 Warszawa

tel. (+22) 614 90 30

fax. (+22) 676 64 05

sekretariat@sp344.edu.pl