Informacje ogólne Świetlica Klas 0 i 1 Świetlica Klas 1, 2, 3 Świetlica Klas 3 i 4 Aktualne Konkursy

Świetlica

Aktualne konkursy.

 

Zachęcamy do oglądania zdjęć w galerii, gdzie zdjęć jest dużo więcej i można je powiększać.smiley

Zwyczaje i tradycje Świąt Wielkanocnych.

W okresie przedświątecznym rozmawialiśmy o naszych rodzinnych zwyczajach związanych ze Świętami Wielkiej Nocy. Poznawaliśmy symbolikę świąt, redagowaliśmy życzenia. Wykonaliśmy szereg prac plastycznych. Były palemki, zajączki, kolorowe pisanki.Odwiedził nas Teatr Wariacja ze świątecznym przedstawieniem "Wielkanocne Pisanki".

 

 

ŻYCZYMY WSZYSTKIM ZDROWYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH!!!

IV Dzielnicowy Turniej Warcabowy

22 marca odbył się IV Dzielnicowy Turniej Warcabowy. Najpierw rozegraliśmy wiele warcabowych pojedynków (do rozgrywek zgłosiło się 42 uczniów), które wyłoniły reprezentantów naszej szkoły w kategoriach klas „0” i klas „1”. Do wielkiego finału przeszli Iga z klasy 0B i Wiktor z klasy 1E.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasi przedstawiciele grając z uczniami z innych warszawskich szkół zdobyli pierwsze miejsca w obydwu kategoriach. BRAWO!!! smiley

Zwiastuny wiosny.

Wszyscy wypatrujemy już wiosny. Rozmawialiśmy na temat zmian zachodzących w przyrodzie wczesną wiosną. Poznawaliśmy pierwsze wiosenne kwiaty. Zapoznawaliśmy się z „marcowymi przysłowiami” i tłumaczyliśmy, co oznaczają – m.in. „Gdy dzika gęś w marcu przybywa, ciepła wiosna bywa”, „Kto w marcu zasieje, ten się na wiosnę śmieje”, „W marcu jak w garncu”. Zrobiliśmy wiele kolorowych prac. Były kwiatki, biedronki, motylki, żabki.

Poznajemy zawody.

Rozmawialiśmy o zawodach, tych znanych i tych mniej znanych. Opowiadaliśmy, czym zajmują się nasi rodzice i kim chcielibyśmy być w przyszłości. Wzięliśmy udział w świetlicowym konkursie „Ulubiony zawód”. Wspólnie czytaliśmy książki z serii „Mam przyjaciela / przyjaciółkę ...” (pielęgniarkę, kierowcę autobusu, piłkarza, kucharza, ...) - poświęcone różnym zawodom.

Zimowe klimaty.

Rozmawialiśmy o tym, jak zwierzęta leśne radzą sobie zimą. Dowiedzieliśmy się o odpowiednim dokarmianiu ptaków. Zrobiliśmy piękne zimowe pejzaże oraz ptaki z papierowych talerzyków.

Poznawaliśmy także zimowe dyscypliny sportowe. Rozmawialiśmy o zimowych igrzyskach olimpijskich. Wykonaliśmy z plasteliny flagę igrzysk i poznaliśmy kilka ciekawostek na jej temat.

Wzięliśmy udział w Międzyświetlicowym Konkursie Recytatorskim „Poezja to My” – wiersze Jana Brzechwy. Najpierw odbyły się nasze wewnętrzne eliminacje, podczas których wyłoniliśmy zwycięzcę – Marysię z klasy 1B. Marysia wspaniale reprezentowała nas podczas finału, który odbył się w Szkole Podstawowej Nr 112 i zajęła III miejsce wśród uczniów klas I. GRATULUJEMY!!!

Walentynki.

W tym tygodniu rozmawialiśmy o uczuciach. Próbowaliśmy nazywać i rozpoznawać uczucia nasze i innych. Uczyliśmy się, jak radzić sobie ze złością i gniewem. Teraz już wiemy, że każdy z nas jest inny i ma prawo do własnych odczuć. Zrobiliśmy Walentynkowe laurki i serduszka.

Karnawał i Bal Maskowy

Rozmawialiśmy o balach i zabawach karnawałowych organizowanych w innych krajach. Przygotowaliśmy karnawałowe maski. Projektowaliśmy balowe stroje.

8 lutego zorganizowaliśmy Świetlicowy Bal Maskowy. Były tańce, konkursy, poczęstunek, wybór królowej i króla balu, czyli zabawa na całego.

Zorganizowaliśmy konkurs „Maska karnawałowa”. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

 

Zima lubi dzieci. Bezpieczne ferie.

Nastał czas przygotowań do ferii zimowych. Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie podczas zimowych zabaw. Wyklejaliśmy papierowe czapki i rękawiczki i przypominaliśmy, aby pamiętać o ciepłym ubraniu w zimowe dni. „Malowaliśmy” pastą do zębów zimowe pejzaże i zrobiliśmy prześmieszne pingwinki.

 

W naszej świetlicy kochamy książki i bardzo dużo czytamy.

Nowy Rok.

Przywitaliśmy nowy rok. Opowiadaliśmy o zabawach sylwestrowych i widowiskowych pokazach fajerwerków. Utrwalaliśmy nazwy miesięcy. Opisywaliśmy zjawiska przyrodnicze charakterystyczne dla każdej pory roku i wykonaliśmy prace plastyczne „Cztery pory roku”.

W oczekiwaniu na święta.

Nastał grudzień, a z nim przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Czekało nas dużo pracy. Wykonaliśmy piękne kartki bożonarodzeniowe na świetlicowy konkurs. Wzięliśmy także udział w innych konkursach świątecznych takich jak „Łańcuch choinkowy”, „Moja choinka” czy „Szopka bożonarodzeniowa”. Nasze prace zostały docenione. Hura!!!

Ubraliśmy pięknie naszą świetlicową choinkę i odwiedził nas Święty Mikołaj.

Gościliśmy Teatr Wariacja ze świątecznym przedstawieniem.

Pięknie śpiewaliśmy kolędy i przygotowywaliśmy występ na Świetlicowy Dzień Rodzinki.

Zorganizowaliśmy nasz świetlicowy konkurs kolęd i pastorałek „Hej Kolęda”. Występy były wspaniałe. Brawo!!!

Robiliśmy wiele prac plastycznych m.in. choinki, Mikołaje i renifery.

 

ŻYCZYMY WSZYSTKIM ZDROWYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT.

ŚWIETLICOWY DZIEŃ RODZINKI.

14 grudnia odbył się nasz Świetlicowy Dzień Rodzinki. Dzieci przygotowały występ dla rodziców - przepięknie zaśpiewały kolędy i zimowe piosenki. Był też mały poczęstunek i wspólna praca – wykonanie ślicznego bałwanka.

Dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za przybycie, wspólną pracę i zabawę.

Barbórka – Święto Górników

Z okazji Święta Górników rozmawialiśmy o ciężkiej pracy górników i sprawdzaliśmy czy węgiel jest czarny :)

Tydzień z moim ulubieńcem. Światowy Dzień Pluszowego Misia. Andrzejki.

W tym tygodniu rozmawialiśmy o niedźwiedziach, opisywaliśmy ich wygląd i poznawaliśmy ich zwyczaje. Dużo czytaliśmy o prawdziwych niedźwiedziach i miłych, bajkowych misiach. Zrobiliśmy pandy z płyt cd i niedźwiedzie polarne, wykonaliśmy opaski na misiowy bal oraz prace na świetlicowy konkurs plastyczny.

W piątek, 24 listopada wesoło bawiliśmy się na balu z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Były tańce, konkursy i słodki poczęstunek.

Rozstrzygnięto konkurs „Mój wymarzony miś”. Same sukcesy – w klasach 0 – I miejsce Iga G. (0B), II miejsce – Amelka G. (0B), III miejsce – Marysia M. (0A), wyróżnienie – Wiktoria W. (0B); w klasach I - I miejsce – Anastazja J. (1D), II miejsce – Alicja D. (1B), III miejsce – Sabina Z. (1B), wyróżnienia – Lusia T. (1D) i Monika T. (1D). GRATULACJE!!!

W Andrzejki były wróżby, śmiechy i wesoła zabawa.

Jesienne nastroje.

Rozmawialiśmy na temat zmian zachodzących w przyrodzie późną jesienią oraz zjawisk atmosferycznych tj. deszcz, mgła, obniżająca się temperatura. Dowiedzieliśmy się jak woda krąży w przyrodzie. Malowaliśmy jesienne pejzaże i projektowaliśmy parasole.

Ogłoszono wyniki świetlicowego konkursu „Jesienne drzewo”, w którym nasze świetliczaki znowu odniosły sukcesy:  I miejsce – Natalka R. (1E), II miejsce – Marysia Sz. (1B), III miejsce – Weronika P. (1E), wyróżnienia - Sabina Z. (1B),  Marcjanna B. (1E), Karolina G. (1B) oraz  Wiktoria W. (0B).

Konkurs „Korale Pani Jesieni”

Na początku listopada rozstrzygnęliśmy konkurs „Korale Pani Jesieni”. Z ogromną przyjemnością donosimy, że z klas 0 - I miejsce zajęła Wiktoria W. (0B), II miejsce – Amelka Sz. (0A), III miejsce – Gabrysia P. (0B), wyróżnienia – Klaudia Z. (0B) i Iga G. (0B); z klas I - I miejsce - Marcjanna B. (1E), II miejsce – Natalka R. (1E), III miejsce – Sabina Z (1B), wyróżnienia – Amelia K. (1B), Hanna G. (1D), Maksymilian P. (1D) i Mikołaj S. (1A).

GRATULACJE!!!

Polska - moja ojczyzna. Święto Niepodległości.

11 listopada to ważne święto dla wszystkich Polaków. Rozmawialiśmy o naszej ojczyźnie. Poznawaliśmy ważne fakty z naszej historii. Wymienialiśmy i opisywaliśmy symbole narodowe. Słuchaliśmy nagrań patriotycznych pieśni. Zrobiliśmy piękne prace plastyczne - kotyliony i godło narodowe.

Czcimy pamięć tych, którzy odeszli...

Z okazji Zaduszek, czyli Dnia Wszystkich Świętych poznawaliśmy tradycje związane z tym świętem. Wspominaliśmy naszych bliskich, którzy odeszli. Rozmawialiśmy o odpowiednim zachowaniu się w miejscach pamięci. Wykonaliśmy znicze wykorzystując kolorowy papier i bibułę.

Halloween

Poznawaliśmy zwyczaje związane ze świętem zmarłych obchodzone w innych krajach. Rozmawialiśmy o Halloweenowych straszydłach – dyniach, duszkach, czarownicach, nietoperzach, pająkach... brrrrrr...

Robiliśmy z papieru, bibuły i sznurka pająki, czarne koty i nietoperze.

  

Zdrowie w moich rękach

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o zdrowym trybie życia. Opowiadaliśmy o naszych nawykach żywieniowych, wymienialiśmy produkty, które są dla nas dobre oraz te, których powinniśmy unikać. Pracując w grupach stworzyliśmy plakaty przedstawiające piramidę żywienia.

Wykleiliśmy sylwety owoców i warzyw, które wykorzystaliśmy do zrobienia dekoracji „Kosz pełen zdrowia”.

Rozstrzygnięto świetlicowy konkurs DARY JESIENI. Wszystkich laureatom serdecznie gratulujemy.

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej rozmawialiśmy o obowiązkach różnych pracowników oświaty. Opowiadaliśmy o naszych nauczycielach i rysowaliśmy ich portrety. Sporządziliśmy listę cech, jakie powinien posiadać idealny nauczyciel. Zrobiliśmy też kolorowe laurki.

Za wszystkie życzenia i ciepłe słowa serdecznie dziękujemy :)  Nauczyciele świetlicy

Złota polska jesień. Światowy Dzień Ochrony Zwierząt.

Jesień na dobre zawitała w nasze progi. Opowiadaliśmy, jakie zmiany nastały w przyrodzie. Rozwiązywaliśmy jesienne zagadki, słuchaliśmy jesiennych piosenek. Wymienialiśmy, jakie owoce i warzywa zbieramy jesienią. Zrobiliśmy „świetlicową spiżarnię”.

Wykonaliśmy kolorowe, jesienne prace na konkurs „Dary jesieni”.

Z okazji Światowego Dnia Ochrony Zwierząt rozmawialiśmy, w jaki sposób my moglibyśmy przyczynić się do ochrony zwierząt. Malowaliśmy farbami różne zwierzęta.

Warszawa moje miasto. Święto szkoły.

W tym tygodniu rozmawialiśmy o stolicy. Oglądaliśmy zdjęcia warszawskich zabytków. Wykonaliśmy godło Warszawy - Syrenkę.

Z okazji święta naszej szkoły rozmawialiśmy o Powstaniu Warszawskim. Dowiedzieliśmy się, jaki był udział dzieci w walce o wolność. Wykonaliśmy plakat upamiętniający powstanie.

Przygotowaliśmy prace na konkurs ogłoszony przez świetlicę klas II i III „Warszawa moje miasto”.

 

Grzeczność, na co dzień i od święta.

Wspólnie zastanawialiśmy się, co to znaczy, że „uśmiech ma czarodziejską moc”, wymienialiśmy podstawowe zwroty grzecznościowe. Wykonaliśmy kolorowe obrazki ze „słowami kluczami” – proszę, dziękuję, przepraszam.

Dobra koleżanka, dobry kolega. Nasze zainteresowania.

W tym tygodniu rozmawialiśmy wiele o przyjaźni i co to znaczy być dobrą koleżanką i dobrym kolegą. Opowiadaliśmy o naszych zainteresowaniach. Staraliśmy się pracować w grupach i w parach. Wykonaliśmy wspólnie plakaty „Moje hobby”.

 

Wspomnienia z wakacji. Bezpieczeństwo.

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Na początku musieliśmy trochę się poznać. Wspominaliśmy wakacje. Opowiadaliśmy o naszych wyprawach i wakacyjnych przygodach. Narysowaliśmy widokówki przedstawiające miejsca, które odwiedziliśmy.

 

Wspólnie ustaliliśmy nasze świetlicowe zasady.

 

Rozmawialiśmy dużo o bezpieczeństwie w szkole i poza nią. Poznaliśmy numery alarmowe.

Placówka uczestniczy w projektach współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 344 im. Powstania Warszawskiego w Warszawie

ul. Erazma z Zakroczymia 15

03-185 Warszawa

tel. (+22) 614 90 30

fax. (+22) 676 64 05

sekretariat@sp344.edu.pl