Nawigacja

Informacje ogólne Świetlica 1 (sala nr 9) Świetlica 2 Świetlica 3

Świetlica 1 (sala nr 9)

AKTUALNE KONKURSY I AKCJE

   

Magia Świąt Bożego Narodzenia. Świąteczny Kiermasz.

Nastał grudzień, a z nim przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Czekało nas dużo pracy. Ubraliśmy pięknie naszą świetlicową choinkę i odwiedził nas Święty Mikołaj.

Zorganizowaliśmy bożonarodzeniowy kiermasz, na którym sprzedawaliśmy własnoręcznie zrobione przez nasze świetliczaki (z niewielką pomocą nauczycieli :) ozdoby świąteczne. Zebrane pieniążki zostaną przekazane na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Za wszystkie wpłaty SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Wykonaliśmy piękne kartki bożonarodzeniowe na świetlicowy konkurs. Wzięliśmy także udział w innych świątecznych konkursach takich jak „Ozdoba Bożonarodzeniowa czy „Szopka bożonarodzeniowa”. Nasze prace zostały docenione. Hura!!!

Gościliśmy Teatr Wariacja ze świątecznym przedstawieniem „Wigilia w Mazowieckiej Wsi”.

Zorganizowaliśmy nasz świetlicowy konkurs kolęd i pastorałek „Hej Kolęda, Kolęda”. Występy były wspaniałe. Brawo!!!

Robiliśmy wiele prac plastycznych m.in. choinki, Mikołaje i renifery.

 

ŻYCZYMY WSZYSTKIM ZDROWYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT ORAZ SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!!!.

Na przekór jesiennej szarudze.

Rozmawialiśmy na temat zmian zachodzących w przyrodzie późną jesienią oraz zjawisk atmosferycznych tj. deszcz, mgła, obniżająca się temperatura. Dowiedzieliśmy się jak woda krąży w przyrodzie. Malowaliśmy jesienne pejzaże, projektowaliśmy kolorowe parasole, wykonaliśmy deszczowe chmury.

Ogłoszono wyniki świetlicowego konkursu plastycznego „Dary jesieni”. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Polska – mój dom. 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

11 listopada to ważna data dla wszystkich Polaków. Rozmawialiśmy o naszej ojczyźnie. Poznawaliśmy ważne fakty z naszej historii. Wymienialiśmy i opisywaliśmy symbole narodowe. Słuchaliśmy nagrań patriotycznych pieśni. Zrobiliśmy piękne prace plastyczne „100 kartek na 100-lecie niepodległości”, „Kolorowa Polska”, „Flaga” oraz dzieła na świetlicowy konkurs plastyczny „Polska Moja Ojczyzna”. Odwiedził nas Teatr Wariacja z przedstawieniem o Józefie Piłsudskim.

 

Nasze świetliczaki wzięły udział w Warszawskim konkursie plastycznym „100 sukcesów Polaków na 100-lecie niepodległości” organizowanym przez świetlicę przy Szkole Podstawowej Nr 88 w Warszawie. Z przyjemnością informujemy, że Iga i Antoś zdobyli wyróżnienia.

Pamiętajmy o tych, którzy odeszli

Z okazji Zaduszek, czyli Dnia Wszystkich Świętych poznawaliśmy tradycje związane z tym świętem. Wspominaliśmy naszych bliskich, którzy odeszli. Rozmawialiśmy o odpowiednim zachowaniu się w miejscach pamięci. Namalowaliśmy znicze.

   

Halloween

Poznawaliśmy zwyczaje związane ze świętem zmarłych obchodzone w innych krajach. Rozmawialiśmy o Halloweenowych straszydłach – dyniach, duszkach, czarownicach, nietoperzach, pająkach... brrrrrr... Robiliśmy pajączki i czarownice.

Zdrowie w moich rękach.

Rozmawialiśmy o zdrowym trybie życia. Opowiadaliśmy o naszych nawykach żywieniowych, wymienialiśmy produkty, które są dla nas dobre oraz te, których powinniśmy unikać. Wykonaliśmy plakat przedstawiający piramidę zdrowego żywienia. Wyklejaliśmy sylwety owoców i warzyw.

Złota polska jesień. Światowy Dzień Ochrony Zwierząt.

Jesień na dobre zawitała w nasze progi. Opowiadaliśmy, jakie zmiany nastały w przyrodzie. Rozwiązywaliśmy jesienne zagadki, słuchaliśmy jesiennych piosenek. Wymienialiśmy, jakie owoce i warzywa zbieramy jesienią. Zrobiliśmy „świetlicową spiżarnię”. Malowaliśmy jesienne drzewa.

Wykonaliśmy kolorowe, jesienne prace na konkurs „Dary jesieni”.

Z okazji Światowego Dnia Ochrony Zwierząt rozmawialiśmy, w jaki sposób my moglibyśmy przyczynić się do ochrony zwierząt. Wykonaliśmy kolorowe mandale z sylwetkami zwierząt.

Z okazji Dnia Uśmiechu rozmawialiśmy o "magii" uśmiechu i zrobiliśmy wesołą, kolorową pracę - Klaun.

 

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej rozmawialiśmy o obowiązkach różnych pracowników oświaty. Opowiadaliśmy o naszych nauczycielach i rysowaliśmy ich portrety. Sporządziliśmy listę cech, jakie powinien posiadać idealny nauczyciel. Zrobiliśmy też kolorowe laurki.

Za wszystkie życzenia i ciepłe słowa serdecznie dziękujemy :)  Nauczyciele świetlicy

Święto Naszej Szkoły.

Z okazji święta naszej szkoły rozmawialiśmy o Powstaniu Warszawskim. Dowiedzieliśmy się, jaki był udział dzieci w walce o wolność. Wspólnie odśpiewaliśmy hymn naszej szkoły. Wykonaliśmy prace plastyczne: symbol Polski walczącej i hełm powstańca.

Moje miasto, moja okolica - Warszawa.

W tym tygodniu rozmawialiśmy o naszej stolicy. Pracowaliśmy z mapą Polski. Oglądaliśmy zdjęcia warszawskich zabytków. Opowiadaliśmy o ciekawych miejscach w Warszawie, które warto znać. Wykonaliśmy prace plastyczne: warszawską Syrenkę i flagę oraz zaprojektowaliśmy pocztówki z Warszawy.

   

Przygotowaliśmy prace na konkurs ogłoszony przez świetlicę klas II  „Warszawa moje miasto”. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

  

Grzeczność, na co dzień i od święta.

Wspólnie zastanawialiśmy się, co to znaczy, że „uśmiech ma czarodziejską moc”, wymienialiśmy podstawowe zwroty grzecznościowe. Czytaliśmy fragmenty książek „Ale plama! czyli dobre maniery i domowe afery” oraz „Bon czy ton – savoir vivre dla dzieci”. Wykonaliśmy kolorowe obrazki ze „słowami kluczami” – proszę, dziękuję, przepraszam.

 

Dobra koleżanka, dobry kolega. Nasze zainteresowania.

Rozmawialiśmy wiele o przyjaźni i co to znaczy być dobrą koleżanką i dobrym kolegą. Opowiadaliśmy o naszych zainteresowaniach. Wykonaliśmy kolorowe wyklejanki. Korzystając z pięknej pogody, dużo czasu spędzaliśmy na świeżym powietrzu.

   

Wspomnienia z wakacji. Bezpieczeństwo.

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Na początku musieliśmy trochę się poznać.

Wspominaliśmy wakacje. Opowiadaliśmy o naszych wyprawach i wakacyjnych przygodach. Narysowaliśmy miejsca, które odwiedziliśmy.

Wspólnie ustaliliśmy nasze świetlicowe zasady.

Rozmawialiśmy dużo o bezpieczeństwie w szkole i poza nią.

   

Placówka uczestniczy w projektach współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 344 im. Powstania Warszawskiego w Warszawie

ul. Erazma z Zakroczymia 15

03-185 Warszawa

tel. (+22) 614 90 30

fax. (+22) 676 64 05

sekretariat@sp344.edu.pl