Nawigacja

O nas Wydarzenia 2016/17 Wydarzenia 2017/18 Sukcesy 2016/17 Sukcesy 2017/18 Wydarzenia 2018/19

Strefa języków obcych

Wydarzenia 2017/18


    Uczniowie klasy 3 a wraz z nauczycielami uczestniczyli w projekcie w ramach  eTwinningu „Taste our region”. Naszymi partnerami byli uczniowie  ze szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Polsce  oraz Chernivtsi school No 31 z Ukrainy.       

      Projekt był realizowany od lutego do czerwca 2018 r.

     Uczniowie w pierwszym miesiącu realizowania projektu poznali swoje imiona, twarze oraz zainteresowania. Było to dla nich ciekawe doświadczenie. Prezentacja odbywała się w czasie zajęć w języku angielskim.

     Podczas prac nad projektem rozwijane były umiejętności uczniów związane z posługiwaniem się językiem angielskim oraz umiejętności pracy oparte na technice komputerowej. Na początku realizacji projektu dokonaliśmy wymiany informacji o uczniach, nauczycielach i szkole, połączyliśmy się przez łącza skape na videokonferencji. Realizując w ten sposób pierwszy etap naszego projektu pt. ,,Tacy jesteśmy”.

    Kolejnym etapem naszych działań było przygotowanie informacji o tradycjach świątecznych związanych z Wielkanocą w naszym kraju. Zrealizowaliśmy drugi zaplanowany etap „Wielkanocne tradycje” Przygotowywaliśmy lapbooki związane ze świętami: palmy, stroiki świąteczne, kartki świąteczne. Wszystkie te prace fotografowaliśmy, opisaliśmy i  udostępniliśmy na platwormie Twinspace. Powstała również prezentacja multimedialna "Warszawska Starówka”". Przygotowaliśmy wiele ciekawych zagadek dla naszych polskich i ukraińskich partnerów, między innymi  Voki, które przesłaliśmy na platwormę Twinspace. W przygotowaniu materiałów do lekcji pomagali nam również rodzice, którzy systematycznie śledzili realizację projektu, korzystając z portalu „Twinspace”. Materiały opracowywane podczas różnych działań przygotowywaliśmy w wersjach dwujęzycznych: polskiej i angielskiej.

     Praca z dziećmi podczas realizacji projektu eTwinning wzbogaciła nas o nowe doświadczenia i przyniosła wiele satysfakcji.

     Nauczyciele biorący udział w projekcie: Sylwia Wieczyńska, Monika Niziołek, Marta Kochman-Celińska

   


W tym roku szkolnym uczniowie klasy 5a i 5d w ramach koła teatralnego w języku angielskim realizują projekt europejski etwinning pt. "Acting is exciting." Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na rolę uniwersalnych wartości w życiu każdego człowieka.

 


W grudniu 2017 roku odbył się konkurs plastyczny "Angels". Dzieci samodzielnie wykonywały anioły własnego projektu.

 

Placówka uczestniczy w projektach współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 344 im. Powstania Warszawskiego w Warszawie

ul. Erazma z Zakroczymia 15

03-185 Warszawa

tel. (+22) 614 90 30

fax. (+22) 676 64 05

sekretariat@sp344.edu.pl