Nawigacja

Z życia klas I Z życia klas II Z życia klas III Z życia klas IV- VIII Rok szkolny 2014/2015 Rok szkolny 2015/2016 Rok szkolny 2016/2017 Rok szkolny 2018/2019

Z życia szkoły

Rok szkolny 2018/2019

Bezpieczne ferie

24 stycznia uczniowie z klas l - lll uczestniczyli w apelach "Bezpieczne zabawy zimowe".  Zimowe rady przekazali uczniowie klasy 2c z p. Jadwigą Parkot. Występ dzieci obejrzeli również rodzice. 

Wszystkim życzymy udanych i bezpiecznych ferii.

Więcej zdjęć w Galerii. 

,,Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny - Wyprawka dla pierwszoklasistów"

15 stycznia klasy pierwsze uczestniczyły w spotkaniu ,,Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny - Wyprawka dla pierwszoklasistów" w ramach kampanii społecznej prowadzonej przez Samorząd Województwa Mazowieckiego w porozumieniu z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego.  Każdy pierwszak otrzymał odblaski, aby być w każdej sytuacji widocznym i bezpiecznym na drodze.

Więcej zdjęć w Galerii.

Teatr Muzyczny Stanisława Moniuszko - Verbum nobile

9 i 11 stycznia uczniowie naszej szkoły obejrzeli niezwykły teatr muzyczny Stanisława Moniuszko - Verbum nobile.

Więcej zdjęć w Galerii.

Wyniki konkursu plastycznego dla klas pierwszych pt. „Przedstawiam wam mojego ulubionego bajkowego bohatera”

I  MIEJSCE   Wiktoria Witkowska

II MIEJSCE   Marta Mruk

III  MIEJSCE   Amelia Głowacka, Franciszek Wroński

WYRÓŻNIENIA   Natalia Szerszeń, Iga Głowacka

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.

Świąteczne przedstawienie

Klasa 2 b pod opieką Pana Roberta Iwaniuka wprowadziła uczniów i nauczycieli w świąteczny nastrój wystawiając jasełka w naszej szkole. Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy zdrowia i radości.

Więcej zdjęć w Galerii.

Kartka dla Powstańca

Uczniowie  z klas 1e, 1d oraz 5a wykonali kartki świąteczne dla Powstańców. Kartki te zostały dostarczone do Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich przy ul. Nowolipie 22.

Więcej zdjęć w Galerii.

„Sztafeta Pokoleń”

Za nami drugi i bardzo ważny etap niesienia pomocy Powstańcom w ramach „Sztafety Pokoleń”. Pragniemy poinformować, że w dniach 15-16 grudnia Nasi uczniowie, wraz z rodzicami, odwiedzili 27 powstańców, kombatantów, żołnierzy niezłomnych, przekazując im świąteczne paczki oraz kartki specjalnie przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Niektórzy mieli możliwość dłuższej rozmowy z seniorami. Dla wielu była to piękna, wyjątkowa lekcja historii i początek nowej znajomości.

     Bardzo serdecznie dziękujemy Naszym uczniom i ich rodzicom za pomoc, zaangażowanie i „WIELKIE SERCE”!

     Akcja organizowana przy współpracy z fundacją „Red is Bad”

Więcej zdjęć w Galerii. 

 

Pstryk i Bzik z PGE uczą dzieci bezpiecznego i oszczędnego korzystania z prądu.

10 grudnia 2018 roku Pstryk i Bzik z PGE uczyli dzieci   bezpiecznego i oszczędnego  korzystania z prądu. Profesjonalna ekipa aktorska odwiedziła szkołę i  pokazała przedstawienie podczas którego uczniowie mieli okazję dowiedzieć się jak powstaje prąd, kiedy może być niebezpieczny, jak należy się w takich sytuacjach zachować, co oznaczają znaki na transformatorach, a także to, jak oszczędzać energię elektryczną. Dzięki przedstawieniu, a także dzięki grom i zabawom edukacyjnym, dzieci utrwaliły kluczową wiedzę. Przyciągające uwagę lalki, scenografia oraz piosenki sprawiły, że była to prawdziwa atrakcja zarówno dla dzieci, jak i nauczycieli, którzy w ciekawy sposób realizowali podstawę programową.

Więcej zdjęć w Galerii. 

Teatrzyk o niepełnosprawności

5 grudnia, z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych po raz kolejny zaprosiliśmy do naszej szkoły Teatr Lalek z Niepełnosprawnością stworzony przez Fundację L’Arche. Aktorzy wystawili przedstawienie na temat niepełnosprawności, skierowane do uczniów klas młodszych. Spektakl poprzedziła krótka lekcja kilku znaków migowych, zaś po przedstawieniu odbyła się dyskusja z dziećmi związana z treścią spektaklu. Uczniowie mogli również obejrzeć i poćwiczyć posługiwanie się codziennym sprzętem używanym przez osoby z niepełnosprawnością.

Więcej zdjęć w Galerii.

KALEKA CZY COOL-AWY

29 listopada naszą szkołę odwiedził pan Marek Sołtys, czyli „Szalony wózkowicz”. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się jak szkoli się psy terapeutyczne oraz poznali  jednego z nich – Spajka, dwunastoletniego labradora. Największą atrakcją była prezentacja jego umiejętności. Pies potrafi nie tylko zdejmować rękawiczki swojemu panu, ale także otwierać i zamykać szafkę. Dzieci miały też okazję wcielić się w osobę niewidomą czy jeżdżącą na wózku inwalidzkim. Było no niezwykłe spotkanie, które na długo pozostanie w pamięci uczniów.

Więcej zdjęć w Galerii.

Konkurs "Nasza Niepodległa -wiersze o Polsce" dla klas drugich i trzecich

W związku z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości klasy II i III zostały zaproszone do udziału w konkursie recytatorskim poezji patriotycznej. Konkurs "Nasza Niepodległa -wiersze o Polsce" odbył się 22. 11. 2018 r. 

Wyniki konkursu i laureaci:

W kategorii klas II

I miejsce - Patrycja Iwaszko 2e

II miejsce - Julia Brzusko 2c

III miejsce  - Amelia Romanik 2e

wyróżnienie - Michał Soliwodzki 2d

W kategorii klas III

I miejsce  - Natalia Miechowska 3c

II miejsce - Iga Dombrowska 3a

III miejsce  - Nikola Żmijewska 3b

Wyróżnienie: Dominika Rogalska 3a, Franciszek Małek 3a

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Więcej zdjęć w Galerii.

Raz na ludowo w klasach 0-3

W związku z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, klasy I-III realizują projekt edukacyjny zatytułowany "Trzy stolice - jedna Polska. Kochamy Cię Polsko".  Jednym z zadań zapisanych w projekcie, jest przybliżenie uczniom kultury ludowej, a w związku z tym muzyki ludowej. Dlatego też 28 listopada 2018 r. klasy I-III i  zerówki wspólnie spotkały się, aby wziąć udział w przeglądzie pieśni i przyśpiewek ludowych "Raz na ludowo".  Dzieci prezentowały przyśpiewki i tańce z różnych regionów Polski. Każda klasa miała możliwość zaprezentowania wybranego utworu. Wszyscy uczestnicy pięknie się zaprezentowali i otrzymali gromkie brawa.

Więcej zdjęć  w Galerii.

Koncert muzyczny

21 i 23 listopada uczniowie z naszej szkoły  uczestniczyli w trzeciej odsłonie comiesięcznych koncertów z udziałem muzyków Filharmonii Narodowej „TAJEMNICE KAMERALISTYKI – KWINTET FORTEPIANOWY PIĘCIU WSPANIAŁYCH”.

Więcej zdjęć w Galerii.

Dzielnicowy Konkurs "Piękna nasza Polska cała"

16 listopada w Szkole Podstawowej Nr 355 odbył się IV Dzielnicowy Konkurs "Piękna nasza Polska cała". W konkursie, wiedzą wykazywali się reprezentanci  trzecich  klas białołęckich szkół. Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewczynek, przedstawicielek  każdej klasy III: Iga Dombrowska klasa III a , Olga Szczepkowska klasa III b , Natalia Miechowska klasa III c.

Dziewczynki zmagały się z przeciwnikami z innych szkół w 9 konkurencjach, m.in w quizie wiedzy o Polsce, w konkurencji muzycznej "Jaka to melodia ?", w konkurencji "Twoja twarz brzmi znajomo". Reprezentanci naszej szkoły prowadzili w klasyfikacji punktowej, od pierwszych chwil trwania konkursu.

Nasze uczennice zajęły I miejsce w konkursie.  

Serdecznie gratulujemy i cieszymy się z sukcesu.

opiekun grupy - Katarzyna Czyżyk

Więcej zdjęć w Galerii.

Podsumowanie tygodniowego projektu pt. "Żyj zdrowo, jedz kolorowo"

15 listopada  w klasach I-III odbyło się podsumowanie tygodniowego projektu pt. "Żyj zdrowo, jedz kolorowo". W ramach podsumowania i podkreślenia jak ważne dla naszego zdrowia jest to co jemy, przedstawiciele każdego poziomu edukacyjnego uczestniczyli w przygotowanej prelekcji.  Pogadankę i prezentację na temat zdrowego odżywiania poprowadził znany kucharz pan Jakub Steuermark.

Więcej zdjęć w Galerii.

Rozdanie nagród za konkurs ,,Trzy stolice - jedna Polska. Kocham Cię Polsko" dla klas 0-3

14 listopada  zostały wręczone uczniom nagrody za konkurs plastyczny dla klas 0-1, literacko - plastyczny dla klas 2 i konkurs wiedzy dla klas 3. Nagrody ufundowała Rada Rodziców, Fundacja AVE i WCiES.

Więcej zdjęć w Galerii.

Zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej w klas 0-3

13 i 14 listopada uczniowie klas 0- 3 uczestniczyli w spotkaniach z ratownikiem medycznym w ramach Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Dzieci dowiedziały się jak udzielać pierwszej pomocy, przypomniały ważne numery telefonów i mogły poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na fantomie.

Więcej zdjęć w Galerii.

Apel dla uczniów klas 0 - III z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Apel dla uczniów klas 0 - III z okazji Narodowego Święta Niepodległości na stałe wpisał się do kalendarza imprez i uroczystości szkolnych. To nasze najważniejsze narodowe święto w tym roku obchodzone było szczególnie uroczyście. Uczniowie klasy 2f wraz z wychowawczynią przygotowali piękną inscenizację. Była to wspaniała lekcja historii, opowieść dotycząca drogi jaką musiała przebyć Polska, aby odzyskać wolność. Uczniowie klasy 2f wystąpili również dla rodziców. Po części oficjalnej odbyły się warsztaty plastyczno - techniczne dla dzieci i rodziców. Każdy wykonał patriotyczny kotylion, który zdobił ubrania 11 listopada w czasie uroczystości państwowych.

Więcej zdjęć w Galerii.

Rodzinny przegląd piosenek o wolności pt. ,,Niepodległość niejedno ma imię"

W listopadzie w naszej szkole odbył się rodzinny przegląd  piosenek o wolności pt. ,,Niepodległość niejedno ma imię". Uczniowie razem z rodzicami śpiewali pieśni patriotyczne.  

Więcej zdjęć w Galerii.

,,Dzień Dobrego Jedzenia"

13 listopada w klasach 1-3  odbyły się pogadanki na temat właściwego odżywiania i znaczenia picia wody w ramach akcji ,,Dzień Dobrego Jedzenia". Dzieci wykonały pożywne i zdrowe kanapki, które następnie spożywały na drugie śniadanie.

Więcej zdjęć w Galerii.

"Rekord dla Niepodległej"

W piątek 9 listopada dokładnie o godz. 11.11 uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele zaśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego, tym samym pobili  "Rekord dla Niepodległej". Prawie 25 tys. polskich szkół w kraju i za granicą świętowało w ten sposób 100-lecie odzyskania niepodległości. Akcja została zainicjowana przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.

Narodowe Święto Niepodległości

9 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystym apelu z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Więcej zdjęć w Galerii.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Biblioteka szkolna po raz kolejny postanowiła przyłączyć się do tego święta przenosząc uczniów klas pierwszych w świat baśni i bajek. Ten dzień był okazją, by przypomnieć sobie o swoich ulubionych bajkowych bohaterach. Dzieci znały bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami, m. in. rozwiązywały zagadki i test, bawiły się w skojarzenia, rozpoznawały po rekwizycie postać z bajki oraz tytuł po przeczytanym fragmencie książki. Były zabawy ruchowe oraz ozdabianie zakładek książkowych według własnego pomysłu. Na koniec Czerwony Kapturek poczęstował wszystkich słodką niespodzianką. 

Wyniki konkursów ,,Trzy stolice - jedna Polska. Kocham Cię Polsko" dla klas 0-3

Wyniki konkursów zorganizowanych w ramach projektu edukacyjnego ,,Trzy stolice - jedna Polska. Kocham Cię Polsko" dla klas  0-3

Zerówki : konkurs plastyczny

I miejsce Aleksandra Niezbecka  0 b

II miejsce  Oliwia Orlik 0a

III miejsce Maja Zajc 0b

wyróżnienia: Lena Grzyb 0b, Aleksandra Krasoń 0a, Wiktoria Wojtan 0a

Klasy pierwsze: konkurs plastyczny

I miejsce Wiktoria Zwolińska 1a

II miejsce Lilianna Goławska 1a

III miejsce Lena Nogalska 1e

wyróżnienia: Julia Mastalerz 1e, Helena Fabisiak 1c

Klasy drugie: konkurs literacko – plastyczny

I miejsce Dominika Szaudel klasa 2 c    

II miejsce Alicja Krzykowska klasa 2 c      

III miejsce Anda  Gdawiec klasa 2 f        

wyróżnienia:  Adam Kwiatek klasa 2c , Wiktor Melonik 2a ,Julia Niemirowska 2 f   

Klasy trzecie : konkurs wiedzy

I miejsce Iga Dombrowska  3a i Natalia Miechowska  3b

II miejsce  Olga Szczepkowska  3b  i Piotr Ciecierski       3c

III miejsce   Wiktor Sosin  3a i Helena Sałaszewska  3b

 wyróżnienia:  Nikola Żmijewska 3b, Szymon Certa 3a, Julia Niedzielska 3a

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.

Spotkanie autorskie z panią Anną Ziarkowską w klasach 0-3

5 i 6 listopada odbyły się spotkania autorskie z panią Anną Ziarkowską autorką książki ,,Historyjki o niepodległej Warszawie 1918 - 1939". Spotkania te były jednym z elementów projektu ,,Trzy stolice - jedna Polska. Kocham Cię Polsko". To były wspaniałe lekcje historii dla najmłodszych. Wszystkie dzieci otrzymały książki pt.,,Historyjki o niepodległej Warszawie 1918 - 1939".

Więcej zdjęć w Galerii

Październik - międzynarodowy miesiąc bibliotek szkolnych

Na godzinach wychowawczych, uczniowie bawili się w skojarzenia i kończyli zdanie „Biblioteka jest …..”. Efekty pracy uczniów można było obejrzeć na wystawce przed biblioteką. W bibliotece została udostępniona tablica do wpisów „Zaproponuj tytuł książki, którą chciałabyś/chciałbyś znaleźć na półce w bibliotece szkolnej”. Biblioteka dla wypożyczających przygotowała zagadki o lekturach     i ich bohaterach. Uczniowie chętnie sięgali po losy, a za dobrą odpowiedź otrzymywali słodki upominek. W bibliotece można było obejrzeć wystawkę najciekawszych książek oraz poczytać w czytelni polecane książki przez uczniów klas I-VIII.

Koncert muzyczny

17 i19 października uczniowie z naszej szkoły  uczestniczyli w drugiej odsłonie comiesięcznych koncertów z udziałem muzyków Filharmonii Narodowej "Na żołnierską nutę ".

Więcej zdjęć w Galerii.

Ślubowanie klas pierwszych

12 października odbyło się Ślubowanie klas pierwszych. Dzieci recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki związane z rozpoczęciem nauki w szkole. Pani Dyrektor dużym ołówkiem pasowała na ucznia każde dziecko. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy.

 

Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

11 października w naszej szkole odbyły się wybory do  Rady Samorządu Uczniowskiego w klasach 6,7 i 8.

16 października odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego w klasach 4 i 5.

Więcej zdjęć w Galerii.

Akcja ,,BohaterOn w Twojej szkole''

 

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję ,,BohaterOn w Twojej szkole''. W ten symboliczny sposób uczcili pamięć o Powstańcach.

Więcej zdjęć w Galerii.

Konkurs plastyczny ,,Warszawska Syrenka"

Pod koniec września  uczniowie klas 0-III  brali udział w konkursie plastycznym ,,Warszawska Syrenka". Rozdanie nagród odbyło się 2 października na apelu z okazji Święta Szkoły. Wyróżnione prace można oglądać na holu I piętro.

Więcej zdjęć w Galerii.

Święto Szkoły w klasach 0-3

2 października obchodziliśmy Święto Szkoły. W tym dniu odbyły się apele dla klas 0-III. Na spotkaniach dzieci mogły posłuchać informacji o Powstaniu Warszawskim. Uczniowie klasy 2a pięknie śpiewali piosenki powstańcze, a pozostali uczniowie włączyli się aktywnie w śpiew. Spotkania te były przygotowane przez panie Katarzynę Dobrosz, Katarzynę Wojtasiak-Daniuk, Hannę Kordalską, Annę Nowicką i Dorotę Walkiewicz.

Więcej zdjęć w Galerii.

Święto Szkoły

2 października nasza szkoła obchodziła swoje święto, związane z dumnym imieniem, które nosi. W uroczystości wzięli udział kombatanci biorący udział w Powstaniu Warszawskiem, dyrektorzy białołęckich szkół oraz nauczyciele i uczniowie naszej szkoły.

"Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że przypadł nam w udziale fakt,

iż nasza szkoła nosi imię szczytnych wydarzeń tamtych lat".

Więcej zdjęć w Galerii.

Koncert muzyczny

26 i 26 września uczniowie naszej szkoły rozpoczęli uczestnictwo w kolejnej odsłonie cyklu koncertów muzycznych w wykonaniu muzyków Filharmonii Narodowej. Uczniowie  wysłuchali koncertu pt. „W kregu Szekspira”

Więcej zdjęć w Galerii.

"Varsavianistyczna szkoła"

 

   W czerwcu tego roku 15 uczniów naszej szkoły zdobyło odznaki Młodego Przyjaciela Warszawy   oraz 57 uczniów zdobyło odznaki Małego Przyjaciela Warszawy. W tym roku szkolnym uczniowie będą     zdobywali kolejne odznaki Młodego i Małego Przyjaciela Warszawy. Nasza szkoła będzie kontynuowała zdobywanie   certyfikatu "Varsavianistyczej szkoły" przyznawanego przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy. Zachęcamy wszystkich uczniów i Rodziców do włączenia się w nasze działania. Szczegóły na stronie www.tpw.org.pl.

Ogólnopolski konkurs "Do Hymnu"

1.10.2018 o godz. 10:30 ponad 700 uczniów naszej szkoły wzięło udział w ogólnopolskim konkursie "Do Hymnu" organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury i zaśpiewali tutti, a cappella  z pamięci trzy pieśni hymniczne pod okiem profesorskiego JURY.

Więcej zdjęć w Galerii.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

3 września uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli  w uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2018/2019. Wszystkim życzymy samych sukcesów.

Placówka uczestniczy w projektach współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 344 im. Powstania Warszawskiego w Warszawie

ul. Erazma z Zakroczymia 15

03-185 Warszawa

tel. (+22) 614 90 30

fax. (+22) 676 64 05

sekretariat@sp344.edu.pl