Nawigacja

Z życia klas I Z życia klas II Z życia klas III Z życia klas IV- VIII Rok szkolny 2014/2015 Rok szkolny 2015/2016 Rok szkolny 2016/2017 Rok szkolny 2018/2019

Z życia szkoły

Bezpieczne wakacje!!!

 

W dniach 22 - 25 czerwca uczniowie z klas I - III uczestniczyli w apelach na temat zasad bezpieczeństwa w czasie wakacji. Wakacyjny kodeks postępowania przybliżyły koleżankom i kolegom: klasa 1f z p. Małgorzatą Pecyną, 2d z p. Barbarą Mazurek, 3a z p. Aleksandrą Grad.

Wszystkim życzymy bezpiecznych, spokojnych i udanych wakacji.

Wiecej zdjęć w Galerii.

Dzień Rodziców w 3e

 

Więcej zdjęć w Galerii.

Uczniowie z klasy Oc w roli nauczyciela

W okresie od marca do czerwca uczniowie z klasy 0c przygotowywali i prowadzili zajęcia dydaktyczne dla swoich koleżanek i kolegów z klasy. Dzieci miały możliwość wybrać temat zajęć z listy przygotowanej przez ich wychowawcę lub zaproponować własny temat zajęć. Dzieci mogły przygotować zajęcia w pojedynkę lub w 2-3 osobowych grupach. Każde dziecko lub grupa dzieci przeprowadzała przygotowane przez siebie zajęcia w ustalonym wcześniej terminie. Nauczyciel służył uczniom pomoc i radą w przygotowaniu zajęć, jednak najczęściej dzieci prowadziły zajęcia według własnego pomysłu. 

Więcej zdjęć w Galerii.

Lekcja o robotach w 2e i 2f

22 czerwca uczniowie klas 2e i 2f uczestniczyli w lecji o robotach prowadzonej przez p. Marlenę Gołofit, która jest pracowniniem Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów w Warszawie, a prywatnie mamą Weroniki z 2e.

Więcej zdjeć w Galerii.

Pływacy naszej szkoły królami pływania!!!

Pływacy naszej szkoły królami pływania

W roku szkolnym 2014/15 uczniowie naszej szkoły zwyciężyli we wszystkich pływackich rozgrywkach sportowych.

Ich łupem padły kolejno:

Mistrzostwo Polski Podstawowych Szkół Sportowych

Zwycięstwo w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży Szkół Sportowych w pływaniu

XVII Mazowieckie Igrzyska Młodzieży szkolnej w pływaniu.

Ostatnie zawody rozgrywane w Siedlcach ugruntowały pozycję lidera naszej szkoły na Mazowszu. Nasi uczniowie zdobywali medale we wszystkich konkurencjach w kategorii dziewcząt i chłopców, a wyścigi sztafetowe to był prawdziwy pokaz siły warszawskiego pływania.

I tak skromna szkoła podstawowa z jednym oddziałem sportowym o profilu pływanie pokonała największe szkoły sportowe na Mazowszu, a nawet w Polsce. 

 

Spotkanie z dietetykiem

W dniach 15 - 22 czerwca uczniowie klas I - III uczestniczyli w spotkaniach z dietetykiem, podczas których poszerzali wiedzę na temat zdrowego odżywania.

Więcej zdjęć w Galerii.

2e i 2f w Ośrodku Edukacji Technicznej

17 czerwca uczniowie z klas 2e i 2f odwiedzili Ośrodek Edukacji Technicznej w Słomczynie. Mieli okazję wiele dowiedzieć się na temat rodzajów lasów, gatunkach drzew. Poznać proces obróbki drewna, samodzielnie wykonać pracę w wykorzystaniem trocin. Znakomitym dopełnieniem były zabawy muzyczno - ruchowe oraz pieczenie kiełbasek nad ogniskiem w drenianej chacie.

Więcej zdjęć w Galerii.

"Pociąg do bajek" w wykonaniu Rodziców uczniów z klasy 2e

 

11 czerwca Rodzice uczniów z klasy 2e przygotowali dla swoich dzieci niezwykłą niespodziankę, wystawili przedstawienie pt. "Pociąg do bajek". Niecodzienny prezent spotkał się z dużym uznaniem widzów.

 

"Migamy migiem" zajęcia z języka migowego w 0a

 

 

Od lutego 2015r. w naszej szkole w oddziale 0a prowadzone są innowacyjne zajęcia „Migamy migiem” w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych. Uczniowie bardzo chętnie w nich uczestniczą. Z niecierpliwością czekają na wprowadzenie nowych znaków w języku migowym. Bardzo chętnie używają ich podczas codziennych czynności jak witanie się i żegnanie po codziennych zajęciach. Dzięki tym zajęciom znacznie poprawiła się koncentracja uwagi u większości dzieci. Rozwinęła się motoryka mała i koordynacja wzrokowo – ruchowa. Dzieci dowiedziałby się jak ważne są akceptacja, tolerancja i integracja.

Więcej zdjęć w Galerii.

Dzień sportu w oddziałach zerowych

 

 

Dnia 11.06.2015r. odbył się w naszej szkole „Dzień sportu” oddziałów zerowych. Wzięły w nim udział wszystkie cztery grupy. Dzieci wspaniale się bawiły. W nagrodę każdy z uczestników otrzymał zasłużony złoty medal.

Więcej zdjęć w Galerii. 

Badanie Kompetencji trzecioklasistów

          Dnia 19 maja 2015 r. przeprowadzone zostało badanie Kompetencji  trzecioklasistów . Uczniowie wypełniali dwa zestawy, z których jeden badał umiejętności z języka polskiego, a drugi z matematyki.  

Trzymamy kciuki za naszych trzecioklasistów!!!!!

Uczymy się udzielania pierwszej pomocy

 

W dniach 18-22 maja klasy I-III uczyły się udzielania pierwszej pomocy pod okiem ratownika medycznego. Najbardziej emocjonujące i ciekawe były wdechy ratownicze, uciski klatki piersiowej (masaż serca) na fantomach. 
 

Więcej zdjęć w Galerii. 

Lekcja o dalekomorskich podróżach w 3f

W klasie 3f odbyło się spotkanie z panem Rafałem Żebrowskim- kapitanem statków dalekomorskich na temat transportu morskiego, pracy na statku i życiu na morzu.

Dzień Otwarty Szkoły

Jak co roku w maj,u w naszej szkole  odbył się Dzień Otwart Szkoły.  Nasi uczniowie prezentowali swoje umiejetności wolalne, muzyczne, teatralne, a także liczne prace plastyczno - techniczne. Wszyscy zainteresowani mieli możliwość zwiedzenia szkoły, sal lekcyjnych, swietlicowych i gabinetów, wziąć udział w licznych zabawach i konkurasach.

Wszystkim przybyłym dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok.

Duuuuuuuuuuużo więcej zdjęć w Galerii.

Maj miesiącem książki

Z okazji święta książki przypadającego w maju klasy 2b z p. Jadwigą Parkot i 2h z p. Izabelą Filipczak przygotowały apele dla uczniów klas I - III.

Więcej zdjęć w Galerii.

1g, 2e i 2f na Nocy Robotów PIAP

 

22 maja uczniowie klas 1g, 2e i 2f uczestniczyli w Nocy Robotów zorganizowanej przez Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów. Mieli okazję poznać wiele ciekawych robotów rozmieszczonych w różnych grupach i tak nasi uczniowie odwiedzili:Park Robotów Przemysłowych, Park Robotów Latających, Park Technologii Kosmicznych, Park Robotów Edukacyjnych, Park Małych Odkrywców, Gabinet Robotów Medycznych i wiele innych.

Więcej zdjęć w Galerii.

1g na Stadionie Narodowym

Więcej zdjęć w Galerii.

Sukces naszej uczennicy

Uczennica klasy 3f Zosia Pindor zajęła I miejsce w szkole w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym "Fraszka".

Gratulujemy!!

Apel z okazji kolejnej rocznicy Konstytucji 3 maja w klasach IV-VI

Więcej zdjęć w Galerii.

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

 

5 maja klasa 3e z p. Hanną Kordalską przygotowała dla kolegów i koleżanek z klas I - III, wspaniałą lekcję historii z okazji kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Więcej zdjęć w Galerii.

2a i 2g w bibliotece Nautilus

Uczniowie klas 2a i 2g wzięli udział w przedstawieniu "Wesoła corrida".

Więcej zdjęć w Galerii.

Z życia klasy 1g

Więcej zdjęć w Galerii.

1g w Muzeum Techniki

Więcej zdjęć w Galerii.

Konkursy ekologiczne w klasach I-III

 

W kwietniu w związku z Dniem Ziemi odbył się konkurs plastyczno - techniczny dla uczniów klas I-III "Jak postępuje ptrzyjaciel przyrody". Uczestnicy wkazali się dużą wiedzą na ten temat i niezwykłą kreatywnością. Gratulujemy laureatom! Nagodzone prace można obejrzeć w Galerii.

Koordynatorzy konkursy: Alicja Janowska, Krystyna Kurowska, Iwona Ostrowska

W klasach trzecich odbył się "Konkurs wiedzy ekologicznej". Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Koordynatorzy konkursu: Agnieszka Czyżewska i Anna Nowicka

 

Dzień Ziemi

23 kwietnia z okazji Dnia Ziemi klasa 2c z p. Krystyną Kurowską, 2e z p. Iwoną Ostrowską i 2f z p. Alicją Janowską przygotowały dla kolegów i koleżanek z klas I-III przedstawienie pt."Jak postępuje przyjaciel przyrody". 

"Co to jest przyroda?

To drzewa i kwiaty, i liście, i woda,

Motyl nad łąką, biała stokrotka,

Przyroda jest wokół, wszędzie ją spotkasz".

Więcej zdjęć w Galerii.

"Łączy nas pamięć"

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody 72. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim.

Więcej zdjęć w Galerii.

Wiosenny Festiwal Piosenki Dziecięcej

 

25 marca 2015r. Odbył się Wiosenny Festiwal  Piosenki Dziecięcej dla uczniów klas trzecich. Oto laureaci konkursu:

I miejsce- Weronika A. kl. 3c

Aleksandra B.  kl.3e

II miejsce- Oliwia K.  kl.3b

III miejsce- Julia T. kl. 3a

Wyróżnienia:

Julia M. kl.3a

Dominika S.  kl. 3b

Magdalena N. kl. 3e

Wszystkim odważnym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.                       

Koordynatorzy konkursu: Agnieszka Czyżewska i Anna Nowicka       

Tradycje i zwyczaje wielkanocne

Z okazji zbliżających się świat wielkanocych uczniowie klasy 1d z p. Agnieszką Kicman i 1h z p. Joanną Depczyńską przybliżyli tradycje i zwyczaje z nimi związane.

Weosłych Świąt!

Więcej zdjęć w Galerii.

2f w Muzeum Narodowym

 

Dnia 31 marca klasa 2f wybrała się do Muzeum Narodowego na lekcję muzealną "Ptaki, robaki i inne zwierzaki".  Obejrzeliśmy ciekawe dzieła sztuki, na których były znane nam zwierzęta oraz fantastyczne stwory: latajace, pełzające, skaczące. W czasie zajęć poznaliśmy historię Arki Noego, w tajemniczym obrazie szukaliśmy niewidocznych na pierwszy rzut oka zwierząt, a na koniec wszyscy wykonaliśmy zwierzątka z papieru.

Więcej zdjęć w Galerii.

Wiosna w 2e

"Wiosna cieplejszy wieje wiatr ..."

 

Więcej zdjęć w Galerii.

2e w Muzeum Narodowym

 

31 marca  uczniowie klasy 2e uczestniczyli w zajęciach "Zagadki muzyczne" w Muzeum Narodowym". Wspólnie z animatorem szukali odpowiedzi na pytania: Czy farbami można namalować dźwięki? W jaki sposób malarze przedstawiają muzykę?  Sprawdzali, gdzie w Muzeum ukryły się instrumenty muzyczne. Poznawałli melodie grane przez namalowane anioły i wspólnie wykonali koncert, uwieczniony przez XVII-wiecznego artystę.

                                                             Więcej zdjęć w Galerii.

Witaj Wiosno!

Z okazji nadejścia wiosny klasa 1f pod kierunkiem p. Małgorzaty Pecyny, 2d z p. Barbarą Mazurek przygotowały apel

dla kolegów i koleżanek z klas I-IIII.

 

Więcej zdjęć w Galerii.

Sukces naszych drugoklasistów!

Dnia 20 marca w Niepublicznej Szkole Inspiracji odbył się dzielnicowy konkurs recytatorski Poezja Joanny Kulmowej. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

W kategorii klas drugich:

 I miejsce zajął Dominik Zawiślak z 2d

II miejsce zajął Szymon Płatko z 2e .

Laureatom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej zdjęć w Galerii.

Malujemy, rysujemy...

Więcej zdjęć w Galerii. 

Koncerty muzyczne w naszej szkole

Raz w miesiacu uczniowe z klas II-III mają okazję uczestniczyć w koncertach muzycznych organizowanych

przez Filharmonię Narodową.

 

Więcej zdjęć w Galerii. 

Prace z zajęć technicznych klas piątych

Więcej zdjęć w Galerii.

3f na spotkaniu autorskim

Więcej zdjęć w Galerii.

Tydzień Życzliwości

 

W dniach 2 - 6 marca klasy I - III obchodziły Tydzień Życzliwości. W poniedziałek zastanawialiśmy się co dobrego może zrobić każdy z nas, aby świat był lepszy, na koniec wykonując klasowe "Drzewko dobrych uczynków". We wtroek poznawaliśmy magię uśmiechu. Środa była dniem szukania w innych "fajnych" cech. W czwartek klasy 2e z p. Iwoną Ostrowską i 2f z p. Alicją Janowską przygotowały lekcję o miłych słowach w przedstawieniu "Córka Gburka". W piatek uczyliśmy się trudnego słowa asertywność.

Więcej zdjęć w Galerii.

Warsztaty Teatralne w 3f

 

Warsztaty teatralne w kl. 3f poprowadzone przez pana Daniela Arbaczewskiego- aktora Teatru im. H.Ch. Andersena w Lublinie.

Więcej zdjęć w Galerii.

Bezpieczne zabawy zimowe

Zbliżające się ferie zimowe stały się doskonałą okazją do przypomnienia zasad bezpiecznego wypozczynku zimowego. Zimowy kodeks postępowania przybliżała koleżankom i kolegom klasa 3b z p. Barbarą Wasilewską.

Więcej zdjęć w Galerii.

W karnawale same bale ...

 

Uczniowie klas 0-3 uczestniczyli w kostiumowym balu karnawałowym.

Więcej zdjęć w Galerii.

2e i 2f w Muzeum Etnograficznym

7 stycznia uczniowie klas 2e i 2f bawili się w "Zabawy świata" w Muzeum Etnograficznym.

Więcej zdjęć w Galerii.

Jasełka, spotkania wigilijne

 

W ostatnim tygodniu przed Świętami Bożego Narodzenia w wielu klasach odbyły się wigilijne spotkania. Klasy 1b z p. Janiną Konofalską, 1c z p. Małgorzatą Strojek, 1g z p. Magdą Dragan zapoznały uczniów klas I-III z tradycjami i zwyczjami bożonarodzeniowymi. Klasa 2e z katechetką p. Katarzyną Wojtanek przygotowała występ dla klas czwartych.

Wszystkim życzymy wesołych, spokojnych, rodzinnych świąt!

Mikołajki w 2f i 3e

 

Więcej zdjęć w Galerii.

Sukces naszej uczennicy

 

Sandra Mielczarek zajeła IV miejsce w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Gratulujemy!!

Święto Pluszowego Misia

 

 

25 listopada uczniowie klas I - III świętowali Światowy dzień Pluszowego Misia.

Więcej zdjęć w Galerii.

3e w Multicentrum

 

 

Więcej zdjęć w Galerii.

2e i 2f w Fabryce Krówek

 

3 grudnia uczniowie klas 2e i 2f odwiedzili Fabrykę Krówek w Milanówku. Mieli okazję poznać proces produkcyjny, degustować świeżutkie cukierki oraz samodzielnie wykonać etykietę.

Więcej zdjęć w Galerii.

3e w Centrum Chińskim

27 października dzieci z klasy3e były na zajęciach w Centrum Edukacji Chińskiej ,, Mandaryn". Miały okazję poszerzyć wiedzę na temat Chin. Chętnie wysłuchały ciekawostek, degustowały przysmaki chińskie, piły różne herbaty chińskie i mogły przymierzyć stroje chińskie. Po zajęciach kupiły pamiątki.

Więcej zdjęć w Galerii.

Jesienne zabawy w 2e,2f i 3f

 

Więcej zdjęć w Galerii.

2e w Multicentrum

Więcej zdjęć w Galerii.

Dzień Dobrego Jedzenia

 

Uczniowie klas I - III po raz kolejny uczestniczyli w Dniu Dobrego Jedzenia, tym razem pod hasłem "Tajemnice wody". Poza poznaniem wielu ciekawostek na temat wody, mogli spróbować wielu smaczych i zdrowych przekąsek. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za włączenie się w nasze działania.

Więcej zdjęć w Galerii.

Dzień Tolerancji i Uśmiechu w klasch IV - VI

 

"Życie nie po to jest by brać ..."

Święto Niepodległości

Klasa 3c z p. Anną Nowicką i 3f z p. Agnieszką Czyżewską przygotowały dla kolegów i koleżanek z klas I - III lekcję historii związaną z kolejną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Więcej zdjęć w Galerii.

Szkoła na widelcu - warsztaty kulinarne

Więcej zdjęć w Galerii.

Dzień postaci z bajek

 

Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w dniu postaci z bajek.

Więcej zdjęć w Galerii.

Ślubowanie klas pierwszych

 

14 października uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście przyjęci do braci szkolnej.

Więcej zdjęć w Galerii.

Dwudziesta rocznica naszej szkoły

 

W tym roku przypada 70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, a także 20. rocznica istnienia naszej szkoły.

Więcej zdjęć w Galerii.

Konkurs Dzielnicowy "Warszawa - miasto z historią"

 

W dniach 24 - 25 września w naszej szkole odbył się Dzielnicowy Konkurs "Warszawa - miasto z historią". Przedstawiciele klas pierwszych wzięli udział w konkursie plastycznym pod haslem "Budowle Warszawy" i miały ze zadanie narysować Zamek Królewski. Uczniowie klas druguch uczestniczyli w konkursie plastyczno - technicznym i wykonali prace do tematu "Warszawskie kamieniczki". Uczniowie klas trzecich zmierzyli się w konkursie wiedzy na temat Warszawy.

Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne gratulacje!

Więcej zdjęć w Galerii.

Dzielnicowy Konkurs Piosenki Powstańczej

 

25 września w naszej szkole odbył się Dzielnicowy Konkurs Piosenki Powstańczej.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Więcej zdjęć w Galerii.

Rozpoczynamy nowy rok szkolny

 

 

 

1 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2014/2015.

Placówka uczestniczy w projektach współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 344 im. Powstania Warszawskiego w Warszawie

ul. Erazma z Zakroczymia 15

03-185 Warszawa

tel. (+22) 614 90 30

fax. (+22) 676 64 05

sekretariat@sp344.edu.pl