Rok szkolny 2017/2018 Z życia klas I Z życia klas II Z życia klas III Z życia klas IV- VII Rok szkolny 2016/2017 Rok szkolny 2015/2016 Rok szkolny 2014/2015

Z życia szkoły

Wycieczka do Zamku Królewskiego

25 maja uczniowie z Koła Młodego Przyjaciela Warszawy z p. Magdą Milewską wybrali się do Zamku Królewskiego. Po zwiedzaniu Zamku udali się na spacer po Starym Mieście.

Więcej zdjęć w Galerii.

Klasa 4ai na Targach Książki

18 maja klasa 4ai z p. Krystyną Facon oraz z p. Magdą Milewską wybrała się na Targi Książki na Stadionie Narodowym. Uczniowie uczestniczyli w niezwykłych warsztatach na temat wartości człowieka i sposobów osiągania sukcesu prowadzanych przez pana Michała Zawadkę. Po warsztatach uczniowie zwiedzali Targi Książki.

Więcej zdjęć w Galerii.

Klasa 4 ai w ZOO

20 kwietnia klasa 4ai z p. Krystyną Facon oraz z p. Magdą Milewską wybrała się do ZOO. Swoją przygodę w Ogrodzie Zoologicznym rozpoczęli od zwiedzenia Willi pod Zwariowaną Gwiazdą. To właśnie tam w tym przestronnym, modernistycznym domu kilkuset ludzi znalazło szansę na życie w  najokrutniejszym dla ludzkości czasie. W latach, gdy za podanie Żydowi szklanki wody groziła natychmiastowa śmierć państwo Żabińscy wyciągnęli do nich pomocną dłoń. W swojej piwnicy urządzili schron. Po niezwykłej lekcji historii dzieci wybrały się na spacer po Zoo, gdzie mogły podziewać wiele egzotycznych gatunków zwierząt.  

Więcej zdjęć w Galerii.

Klasa 4 ai w Kinotece

11 kwietnia klasa 4ai z p. Magdą Milewską wybrała się na niezwykła lekcję w kinie na temat bezpieczeństwa w Internecie.  Uczniowie mieli też okazje obejrzeć niezwykły film „ Labirynt” opowiadający o przygodach 14-letniego Frikke. Chłopiec przypadkowo natrafia na tajemniczą grę komputerową, do której za pomocą dziwnego aparatu można przenosić fragmenty realnego świata.

Więcej zdjęć w Galerii.

Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie

7 marca miała miejsce wycieczka do Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie, na którą wybrali się uczniowie klas siódmych. Muzeum mieści się w rodzinnym domu Marii na ulicy Freta, na Starym Mieście w Warszawie. Na miejsce pojechaliśmy autobusem.  Zwiedzanie zaczęliśmy od wystawy, przy której oglądaniu przewodnik opowiadał nam o noblistce.

   

Na wycieczce zgłębiliśmy biografię Marii Skłodowskiej-Curie, a przy okazji poznaliśmy wiele ciekawostek, o których nie mieliśmy pojęcia. Okazało się, że noblistka nie miała łatwego dzieciństwa, jej rodzinie się nie powodziło, a matkę straciła w wyniku choroby. Dzięki swojej siostrze (która miała u niej dług wdzięczności) udało się jej wyjechać na studia na paryską Sorbonę, gdzie za kierunki obrała matematykę i fizykę.  Z resztą studia ukończyła jako jedna z najlepszych studentów. W Paryżu w trakcie nauki poznała swojego przyszłego męża Piotra Curie. Francuz zalecał się do niej w nietypowy sposób – prezentując Marii swoje prace naukowe. Gdy w końcu się pobrali w podróż poślubną wyruszyli na rowerach.

Większość osób wie co się działo potem – po długiej pracy małżeństwo Curie zdobyło nagrodę Nobla, ale nie każdy ma świadomość, że Piotr musiał się upominać o udział w odkryciu radu i polonu przed komisją noblowską. Jako ciekawostkę można podać też fakt, że druga córka Marii – Ewa, uważała się za czarną owcę w rodzinie, ponieważ wszyscy, poza nią, byli laureatami Nagrody Nobla: matka, ojciec, siostra, mąż i szwagier. Ewa była pisarką, nie specjalizowała się w naukach ścisłych, a określenia „czarna owca” użyła w wywiadzie.

Poniżej możecie obejrzeć kilka zdjęć wystawionej ekspozycji.

   

 

Podczas wykładu o radioaktywności poznaliśmy więcej szczegółów o badaniach nad promieniowaniem oraz naukowcach, którzy w nich uczestniczyli. Poznaliśmy również efekty dłuższego pracowania z radem. Dzięki pomiarze radioaktywności różnych substancji dowiedzieliśmy się jak silnie promieniują materiały, z którymi pracowała Skłodowska, do dziś dostęp do jej rzeczy prywatnych (nawet jej grób :-O) jest zabroniony i na długo taki pozostanie ze względu na zagrożenie dużym napromieniowaniem. Poza tym okazało się, że kiedyś rad był bardzo modną substancją na rynku, używano go do produkcji dosłownie wszystkiego, m.in.: czekolady z radem?!

Wycieczka była bardzo ciekawa, był to dobrze spędzony czas.

Uczestnicy

Klasa 4 ai w Multicentrum

   

15 marca 2018r. uczniowie z klasy 4a byli w Multicentrum. Dzieci budowały konstrukcje trójwymiarowe z klocków oraz rysowały statek w programie SketchUp.

Więcej zdjęć w Galerii.

Teatr Młodego Aktora " Dziady" w klasach siódmych

    

1 marca uczniowie z klas siódmych obejrzeli przedstawienie teatralne pt. „ Dziady” w wykonaniu aktorów

z Teatru Młodego Aktora.

Więcej zdjęć w Galerii.

Klasa 4 ai w Multicentrum i w kinie w Galerii Północnej

   

15 lutego uczniowie z klasy 4ai z p. Magdą Milewską wybrali się na zajęcia w Multicentrum. Dzieci rysowały lokomotywę w 3D oraz uczestniczyły w ciekawych zajęciach o różnych środowiskach życia zwierząt. Po interesującym pobycie w  Multicentrum uczniowie wybrali się na film „Cudowny Chłopak”.

            Więcej zdjęć w Galerii.

Klasa 4 ai w Multicentrum

     

10 stycznia uczniowie z klasy 4 ai z p. Krystyną Facon byli na zajęciach w Multicentrum. Odwiedzili również Galerię Północną gdzie wspaniale bawili się w sklepie z zabawkami.

Więcej zdjęć w Galerii.

Świąteczne spotkanie w klasie 4 ai

    

20 grudnia w klasie 4 ai odbyło się świąteczne spotkanie. Uczniowie wspólnie z nauczycielami składali sobie bożonarodzeniowe życzenia. Oczywiście było też wspólne kolędowanie oraz smakołyki.

Więcej zdjęć w Galerii.

Mikołajki w 4 ai

      

6 grudnia 2017 r. w klasie 4 ai odbyły się Mikołajki. Pani Krystyna Facon wcieliła się w role Mikołaja. Wszystkim uczniom bardzo podobały się prezenty. Był to naprawdę udany i niezapomniany dzień.

Więcej zdjęć w Galerii.

Klasa 4 ai w Multicentrum

      

6 grudnia 2017 r. uczniowie z klasy 4ai z p. Krystyną Facon uczestniczyli w zajęciach w Multicentrum.

Klasa 4ai w kinie

   

18.10.2017r. uczniowie z klasy  4ai z p. Krystyną Facon i z p. Magdą Milewską wybrali się do kina do Galerii Północnej na film familijno-przygodowy  pt. Tarapaty. Po zakończonym seansie  spędzili  miło czas na placu zabaw.

Więcej zdjęć w Galerii.

Klasa 4 ai i Poczta Powstańcza

   

Chcąc uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego, uczniowie z klasy 4ai włączyli się w akcję "Wyślij kartkę do Powstańca - pokaż, że pamiętasz!". 18  września mieli możliwość wysłania przez Powstańczą Pocztę pocztówki z podziękowaniem do walczących w Powstaniu Warszawskim.

Więcej zdjęć w Galerii. 

Klasa 6c i 6d na wycieczce zabytkowym autobusem po Białołęce

         

28.09.2017r. uczniowie z klasy 6c z p. Martą Gęburą i z klasy 6 d z p. Moniką Król wybrali się na wycieczkę po Białołęce zabytkowym autobusem. W czasie wycieczki poznawali historię Białołęki.

Więcej zdjęć w Galerii.

Klasa 6 c w Multicentrum

       

18.09.2017r. uczniowie z klasy 6c z p. Martą Gęburą wybrali się do Multicentrum na zajęcia poświęcone ślimakom i innym mięczakom. 

Więcej zdjęć w Galerii.

Sprzątanie Świata 4 ai

   

15 września uczniowie z klasy 4 ai  zaopatrzeni w worki na zbiórkę śmieci oraz rękawice uczestniczyli w akcji ekologicznej „Sprzątanie Świata”.

Więcej zdjęć w Galerii. 

Sprzątanie świata w klasach siódmych

   

15 września klasy: 7c, 7d, 7e z p. Martą Gęburą brały udział w akcji Sprzątanie Świata.

Więcej zdjęć w Galerii. 

Placówka uczestniczy w projektach współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 344 im. Powstania Warszawskiego w Warszawie

ul. Erazma z Zakroczymia 15

03-185 Warszawa

tel. (+22) 614 90 30

fax. (+22) 676 64 05

sekretariat@sp344.edu.pl