Rok szkolny 2017/2018 Z życia klas I Z życia klas II Z życia klas III Z życia klas IV- VII Rok szkolny 2016/2017 Rok szkolny 2015/2016 Rok szkolny 2014/2015

Z życia szkoły

Klasa 2ai w Muzeum Powstania Warszawskiego

7 czerwca  klasa 2ai wybrała się po raz kolejny do Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczniowie wzięli udział w bardzo ciekawej lekcji muzealnej pt. „Na ratunek Powstańcom". Podczas prelekcji dzieci dowiedziały się o samolotach, zrzutach, prowiancie, czyli o tym, kto i w jaki sposób pomagał ludności walczącej. Dzieci zwiedziły część muzeum, obejrzały z bliska samolot Liberator, spadochron, zasobniki i wiele innych ciekawych eksponatów. Na zakończenie grały w grę, która utrwalała zdobytą podczas wizyty w muzeum wiedzę.

Więcej zdjęć w Galerii.

Spotkanie autorskie z poetką Hanną Niewiadomską

24 maja klasa 2ai udała się na spotkanie autorskie z poetką Hanną Niewiadomską w bibliotece szkolnej. Pani Hanna tłumaczyła dzieciom czym jest poezja, opowiadała skąd czerpie inspiracje do pisania wierszy. Dzieci wspólnie z poetką pisały wiersz, bawiły się słowem. Autorka wierszy dla dzieci, zachęcała najmłodszych do własnej twórczości.

Więcej zdjęć w Galerii.

Spotkanie autorskie z panią Antoniną Kasprzak

15 maja klasa 2a i udała się do Biblioteki Nautilus, na spotkanie autorskie z  tłumaczką filmów ai pisarką książek dla dzieci panią Antoniną Kasprzak. Podczas spotkania dzieci zapoznały  się z pracą pisarki, poznawały etapy powstawania książki, słuchały fragmentów utworów czytanych przez prowadzącą.

Więcej zdjęć w Galerii.

Klasa 2 ai na praktycznych zajęciach w Bezpiecznym miasteczku LEGO

    

8 maja klasa 2ai z p. Katarzyną Czyżyk i p. Małgorzatą Szostak udała się na wycieczkę do Galerii Północnej na praktyczne zajęcia w Bezpiecznym miasteczku LEGO. Dzieci w trakcie zajęć z ratownikiem medycznym rozmawiały na temat tego, jak należy postępować w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia oraz tego jak należy udzielać poszkodowanym pomocy przedmedycznej. Druga część zajęć dotyczyła bezpiecznego poruszania się na drodze. Dzieci uczyły się odczytywać najważniejsze znaki drogowe, stawały się uczestnikami ruchu drogowego, uczyły pożądanych zachowań na drodze. Po zajęciach praktycznych przyszedł czas na zabawę klockami LEGO. Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie otrzymali drobne upominki. To był wesoły i dobrze spędzony czas.

Więcej zdjęć w Galerii.

Teatrzyk kukiełkowy w klasie 2ai "Kto zjadł sałatę?"


 

18 kwietnia klasa 2ai podczas zajęć edukacyjnych wystawiła teatrzyk kukiełkowy   do wiersza "Kto zjadł sałatę?"

Więcej zdjęć w Galerii.

 

Wycieczka do Centrum Edukacji Chińskiej „MANDARYN”

  

12 kwietnia klasa 2ai z p. Katarzyną Czyżyk i p. Małgorzatą Szostak  udała się na wycieczkę do Centrum Edukacji Chińskiej "MANDARYN". Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych dotyczących Państwa Środka. Podczas zajęć uczniowie poznawali m.in. historię, kulturę, zwyczaje i menu Chin. Zajęcia były bardzo atrakcyjne i ciekawe. Dzieci przebrane w charakterystyczne dla tego kraju stroje uczyły się chińskiego pisma, sposobu pokazywania liczb od 1 do 10 za pomocą jednej dłoni oraz  jadły pałeczkami i piły chińską herbatę. Na za koniec wzięły udział w sesji zdjęciowej.

Więcej zdjęć w Galerii.

Wielkanocne spotkanie w klasie 2ai

28 marca  klasa 2ai spotkała się przy świątecznym stole. Uczniowie po raz kolejny omawiali zwyczaje związane z nadchodzącymi świętami. Dzielili się jajkiem, składali sobie życzenia i  smakowali pyszności, które znalazły się na stole.

Więcej zdjęć w Galerii.

Happy Capoeira

 

26 marca z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa w naszej szkole odbył się pokaz ,,Happy Capoeira Ficag" - jedynej w Europie grupy Capoeira osób niepełnosprawnych. Klasa 2a jako jedna z wielu miała okazję uczestniczyć w warsztatach dotyczących tej sztuki walki. Niektórzy z nas próbowali swoich sił i prezentowali swoje umiejętności innym.

Więcej zdjęć w Galerii. 

Lekcja „Zwierzęta na żywo - Gady" w klasie 2ai

   

19 marca klasa 2 ai uczestniczyła w lekcji „Zwierzęta na żywo - Gady" prowadzonej przez miłośnika węży z Krakowa. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści o wężach. Dzieci mogły pogłaskać węża i mieli okazję obserwować jak jeden z nich zrzuca skórę.

Więcej zdjęć w Galerii.

Świąteczne spotkanie

 

22 grudnia  klasa 2a wspólnie kolędowała i oczekiwała na zbliżające się święta. Uczniowie dzieli się opłatkiem, śpiewali kolędy po czym zasiedli do wspólnie przygotowanego poczęstunku. Zwieńczeniem świętowania było wykonanie pamiątkowego zdjęcia w przygotowanej przez samorząd szkolny foto - budce "Mikołaj".

Więcej zdjęć w Galerii.

Klasa 2 ai w Muzeum Powstania Warszawskiego

   

21 grudnia klasa 2 ai z p. Katarzyną Czyżyk i p. Małgorzatą Szostak udała się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Muzeum Powstania Warszawskiego. Dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej pt., „Kim byli Powstańcy?". Dzieci zdobyły nową wiedzę na temat Powstańców, podczas zabaw rozszyfrowywały hasła, obejrzały również część ekspozycji stałej. Miłym akcentem wycieczki było spotkanie z 95- letnim Powstańcem. W drodze powrotnej czekała na klasę kolejna niespodzianka- świątecznie udekorowane metro, w którym pracownicy metra częstowali świątecznymi pierniczkami.

Więcej zdjęć w Galerii.

Świąteczne przygotowania w klasie 2ai

       

 W klasie 2a od kilku dni trwają przygotowania do najpiękniejszych świąt w roku.  Dzieci poznają tradycje bożonarodzeniowe, dowiadują się m.in. skąd wziął się zwyczaj ubierania choinki, porównują zwykły dzień z tym jedynym w roku "Wigilią". Dzięki zajęciom prowadzonym w ramach programu "Pomysłowy rok" dowiadują się, że zbliżające się święta można doświadczyć wszystkimi zmysłami. Wspólnie kolędują i przygotowują odświętny wystrój sali.

Więcej zdjęć w Galerii.

Wizyta pielęgniarki szkolnej w klasie 2 ai

    

Pod koniec listopada klasę 2ai odwiedziła pani pielęgniarka, która rozmawiał z uczniami na temat higieny osobistej, uczył jak prawidłowo szczotkować zęby oraz myć ręce. Wspólnie z panią pielęgniarką dzieci zastanawiały się, co to znaczy dbać o zdrowie i jak należny to robić. Dzięki wizycie pielęgniarki szkolnej uczniowie poznali zawód pielęgniarki.

Więcej zdjęć w Galerii.

Dzień Pluszowego Misia w klasie 2 ai

 

24 listopada  klasa 2ai obchodziła Dzień Pluszowego Misia. W związku z tym,  wszyscy uczniowie przyszli do szkoły ze swoimi ukochanymi pluszakami, które towarzyszyły im przez cały dzień. Dodatkowo dzieci uczestniczyły w ciekawych zajęciach dotyczących niedźwiedzi i pluszaków. Poznawały różnice między misiem a niedźwiedziem. Mierzyły długość łapy niedźwiedzia i porównywały swoje dłonie z łapą olbrzyma. W ramach akcji zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski klas I-III wzięły udział w "Aktywnej przerwie", gdzie wspólnie z pluszakami, koleżankami i kolegami z innych klas bawiły się, tańczyły, śpiewały. 

Więcej zdjęć w Galerii.

Klasa 2 ai w Bibliotece Nautilus

16 listopada uczniowie z klasy 2ai z p. Katarzyną Czyżyk i p. Małgorzatą Szostak   wybrali się na wycieczkę do Biblioteki Nautilus. Dzieci uczestniczyły w bardzo ciekawej lekcji bibliotecznej. Uczniowie z uwagą słuchali opowieści o miejscu, które odwiedzili.  Podczas spotkania uzyskali odpowiedzi na nurtując je pytania m. in. Na czym polega praca bibliotekarza? Jak utrzymać porządek na półkach z książkami? Kto może korzystać z biblioteki? Po co jest biblioteka? Na koniec, w nagrodę za aktywne uczestnictwo w lekcji dzieci wysłuchały ciekawej opowieści.

Więcej zdjęć w Galerii.

Klasa 2b na warsztatach naukowych w Instytucie Ceramiki i Materiałów Budowlanych

9.11.2017r. uczniowie z klasy 2 b z p. Izabelą Filipczak uczestniczyli w warsztatach naukowych w Instytucie Ceramiki i Materiałów Budowlanych. Podczas warsztatów pracownicy Instytutu przekazali uczniom najważniejsze informacje na temat pracy naukowca. Dzieci poznały również główne kierunki badawcze Instytutu.  Uczniowie przeprowadzili własne obserwacje korzystając z mikroskopów. W czasie warsztatów zapoznali się z budową oraz działaniem mikroskopu elektronowego, obserwowali próbki, które na co dzień badane są w Instytucie. Udział w warsztatach rozbudził u uczniów zainteresowanie pracą  naukową.

Więcej zdjęć w Galerii. 

Obchody Święta Niepodległości w klasie 2ai

Stroje w barwach narodowych, szaliki, flagi, test wiedzy o Polsce i zbliżajacym się Święcie  Niepodległości. W ten sposób uczniowie z klasy 2 ai wraz z p. Katarzyną Czyżyk i p. Małgorzatą Szostak 10 listopada obchodzili 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Więcej zdjęć w Galerii.

Śniadanie Daje Moc w klasie 2 ai

    

8.11. 2017r. klasa 2ai z p. Katarzyną Czyżyk i p. Małgorzatą Szostak wzięła udział w Ogólnopolskim Programie "Śniadanie Daje Moc". Zajęcia rozpoczęła pogadanka na temat roli śniadania, tego co można na nie zjeść i jakich produktów używać, aby śniadanie dawało nam dużo siły. Następnie dzieci samodzielnie przygotowywały urozmaicone produkty. Finałem było wspólne spożywanie śniadania. Dzieci miały okazję spróbować nowych produktów oraz wykazać się umiejętnościami kulinarnymi. Udział w programie sprawił dużo radości dzieciom.

Więcej zdjęc w Galerii.

Klasa 2ai składa znicze przed Pomnikiem Małego Powstańca

 

31 października  uczniowie z klasy 2a z p. Katarzyną Czyżyk i p. Małgorzatą Szostak w symboliczny sposób uczcili poległych w obronie Warszawy. Przed Pomnikiem Małego Powstańca zapalili znicz i minutą ciszy oddali hołd poległym Powstańcom.

Więcej zdjęc w Galerii.

Klasa 2ai w Zagrodzie Kurpiowskiej w Kadzidle

21 września klasa 2a z p. Katarzyną Czyżyk i p. Małgorzatą Szostak udała się na wycieczkę do wsi Kadzidło na Kurpiach. Mimo deszczowej aury, dzieci zwiedzały wiejską kurpiowską zagrodę, poznawały dawne sprzęty, oglądały chaty. Poznały znaną na cały świat ludową artystkę, słuchały jej opowieści. Pod okiem artystki wykonały figurki zwierząt  z ciasta tzw."byśki" i piękne krepinowe kwiaty. Potem wspólnie bawiły się przy ognisku, gdzie piekły kiełbaski.  Dzieci jadły też  pieczone ziemniaki i smakowały regionalnych wypieków. Zwieńczeniem wycieczki był pokaz tańców ludowych charakterystycznych dla tego regionu i dyskoteka. 

Więcej zdjęć w Galerii.

Klasa 2 b w Zagrodzie Kurpiowskiej w Kadzidle

21 września klasa 2b z p. Izabelą Filipczak wybrała się na wycieczkę na Kurpie Zielone do miejscowości Kadzidło. Uczniowie zwiedzili  skansen, spotkali się z artystą ludowym  i uczestniczyli  w lekcji z  twórczynią ludową, gdzie  samodzielne wykonali  wyroby z ciasta tzw. „byśki”,  które kształtem  przypominały  zwierzęta z gospodarstwa domowego. Wypieczone w piecu figurki dzieci zabrały  do  domu. Na zakończenie  wycieczki było ognisko  z pysznymi kiełbaskami i  wspaniała  zabawa przy muzyce  oraz  Wybór Miss  i Mastera Kurpiów Zielonych.

Więcej zdjęć w Galerii. 

Placówka uczestniczy w projektach współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 344 im. Powstania Warszawskiego w Warszawie

ul. Erazma z Zakroczymia 15

03-185 Warszawa

tel. (+22) 614 90 30

fax. (+22) 676 64 05

sekretariat@sp344.edu.pl