Sukcesy chóru Informacje,nuty Wycieczki i koncerty Edukacja Kulturalna Sala muzyczna

Strefa muzyki

Wycieczki i koncerty


WYCIECZKI EDUKACYJNE

W ramach Szkolnego Programu Edukacji Kulturalnej realizowany jest projekt "Opera w oczach dziecka - cykl wycieczek edukacyjnych przybliżających dzieciom świat opery i baletu". W związku z tym na rok szkolny 2017/18 w szkole zaplanowano wyjazdy z uczniami na następujące przedstawienia do Teatru Wielkiego:

27.10.2017r.  "Rigoletto".

16.12.2017r. "Dziadek do orzechów i Król Myszy".

24.03.2018r. "Goplana".

16.06.2018r. "Carmen".

 

Informacje na temat wycieczek u p. Małgorzaty Czajki i p. Marty Gębury.

 


WARSZTATY I SPEKTAKLE MUZYCZNO-TEATRALNE

W ramach projektu edukacyjnego "Opera Enter" realizowanego przez Warszawską Operę Kameralną, w którym uczestniczy nasza szkoła, odbędą się dla uczniów wyjazdowe warsztaty i spektakle muzyczno-teatralne.

85-minutowe zajęcia to: warsztaty prowadzone przez pedagogów teatru i skrócone spektakle operowe w kostiumach, dekoracjach opracowanych specjalnie dla młodej widowni.

Podczas warsztatów uczniowie będą mogli porozmawiać z postaciami, zadać pytania. Spektaklom towarzyszy zespół kameralny.

Termin: zostanie podany na wiosnę.

Zapisy na warsztaty "Opera Enter" u nauczyciela muzyki p. Małgorzaty Czajki. 

 


KONCERTY FILHARMONICZNE

dla uczniów klas I-III oraz IV-VII w roku szkolnym 2017/2018.

    W ramach Szkolnego Programu Edukacji Kulturalnej nasza placówka uczestniczy w projekcie Filharmoniii Narodowej pt. "Spotkania z Muzyką". W związku z tym na terenie naszej placówki odbywają się koncerty edukacyjne dla dzieci z klas I, II, III, IV, V, VI i VII. Koncerty prowadzą muzycy z Filharmonii Narodowej. Spotkania te są bardzo wartościowe i cieszą się wśród dzieci i młodzieży ogromną popularnością.

     Każde spotkanie ma inny temat, program i wykonawców. Koncerty prezentują muzykę polską oraz muzykę innych regionów świata, przekazują słuchaczom wiadomości z zakresu historii muzyki, biografii wybitnych kompozytorów, form muzycznych, budowy i techniki gry na instrumentach muzycznych. Koncerty odbywają się cyklicznie raz w miesiącu w wyznaczonych terminach, od września do czerwca. Jeden koncert trwa 45 minut.

Dla uczniów klas I, II i III będą to piątki: 29 września, 13 października, 17 listopada, 15 grudnia, 12 stycznia, 9 lutego, 9 marca, 20 kwietnia, 25 maja i 15 czerwca.

Koncerty odbywają się na 4, 5, 6 i 7 lekcji z podziałem klas.

 

Dla uczniów klas IV, V, VI i VII będą to środy: 27 września, 11 października, 15 listopada, 13 grudnia, 10 stycznia, 7 lutego, 7 marca, 18 kwietnia, 23 maja, 13 czerwca.

Koncerty odbywają się na 4, 5 i 6 lekcji z podziałem klas.

Koordynatorem szkolnym w sprawie koncertów filharmonicznych jest nauczyciel muzyki p. Małgorzata Czajka.

 


Nasz szkolny chór wraz z dyrygentem uczestniczył w Programie Edukacyjnym Teatru Wielkiego "JUTRoPERA". Nasi chórzyści w ramach tego Programu wzięli udział w próbie generalnej przedstawienia baletowego pt. "Don Kichot" w Teatrze Wielkim.

     

Chórzyści zwiedzili również kulisy Opery Narodowej i całe zaplecze Teatru Wielkiego.

 


Uczniowie naszej szkoły mają możliwość regularnego kontaktu z najwyższą kulturą.  Pod kierunkiem nauczycieli cyklicznie uczestniczą w spektaklach baletowych i operowych w Teatrze Wielkim. Dzięki tym wycieczkom edukacyjnym uczniowie naszej szkoły czują się jak elita. Oprócz udziału w spektaklu, każda z wycieczek jest związana tematycznie z jakimś ciekawym miejscem w Warszawie lub okolicy.

 

Placówka uczestniczy w projektach współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 344 im. Powstania Warszawskiego w Warszawie

ul. Erazma z Zakroczymia 15

03-185 Warszawa

tel. (+22) 614 90 30

fax. (+22) 676 64 05

sekretariat@sp344.edu.pl