Z życia biblioteki Kronika wydarzeń

Rok szkolny 2013/14

Październik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

  • Konkurs plastyczny dla klas I – III pt. „Mój ulubiony bohater książkowy”,            w którym wzięło udział 49 uczniów, nagrodzonych zostało 15 dzieci.
  • Konkurs plastyczny dla klas IV – VI pt. „Portret Juliana Tuwima”, w którym wzięło udział 43 uczniów, nagrodzonych zostało 15 dzieci.
  • „Przerwa z książką”  – dzieci z klas pierwszych w czasie długich przerw słuchały bajek, opowiadań i wierszy czytanych przez bibliotekarza.
  • "Głośne czytanie bajek” w formie teatrzyku japońskiego („Kamishibai”) - dziewczynki z klasy V czytały dzieciom z klas I-III.
  • Zagadki dla dzieci młodszych i starszych – podczas przerw można było wykazać się wiedzą        z różnych dziedzin, nagrodą była zakładka do książki.

Pasowanie na czytelnika

W listopadzie dzieci z klas pierwszych odwiedziły bibliotekę szkolną. Poznały wyjątkową książkę i wysłuchały jej próśb o to, aby ją szanować. Zapoznały się             z regulaminem biblioteki i jej zasadami. Na koniec złożyły przyrzeczenie, zostały pasowane na czytelnika i otrzymały pamiątkowy dyplom. 

Wszystkim nowym czytelnikom życzymy wielu wrażeń i wzruszeń podczas lektury!

Mikołajkowy tydzień spotkań czytelniczych

W grudniu biblioteka włączyła się w kampanię społeczną "Mikołajkowy tydzień spotkań czytelniczych - Włącz książkę. Włącz czytanie". Dzieci młodsze odwiedziły bibliotekę, aby posłuchać książki "Najnowsze przygody Mikołajka" i miło spędzić czas. Łącznicy klas IV - VI aktywnie zaangażowali się w akcję czytając dzieciom z klas I - III japońskie bajki.

 

 

Rok 2013 - Rokiem Juliana Tuwim

  • Konkurs plastyczny dla klas I-III pt. "Ilustracja do wiersza Juliana Tuwima",         w którym wzięło udział 45 dzieci, nagrodzonych zostało 8 uczniów.
  • Konkurs dla klas IV-V pt."Znam wiersze Juliana Tuwima", w którym wzięło udział 20 uczniów, nagrodzonych zostało  3 uczestników.
  • Dzieci młodsze zapoznały się z twórczością Juliana Tuwima słuchając jego wierszy czytanych przez bibliotekarzy oraz łączników klas IV-VI.
  • Łącznicy klas IV-VI pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza przygotowali inscenizację poświęconą Julianowi Tuwimowi.
  • W bibliotece można było obejrzeć wystawkę książek Juliana Tuwima oraz gazetkę poświęconą temu autorowi.

Witamy Wiosnę

Tegoroczną wiosnę po raz kolejny witaliśmy wraz z udziałem książki i biblioteki. Podczas "Święta Wiosny" wszyscy uczniowie klas IV-VI spotkali się na trzygodzinnym turnieju "Mistrza Wiedzy". Zacięta, indywidualna i grupowa rywalizacja w różnych kategoriach tematycznych dla uczniów klas IV, V i VI z literatury dla dzieci, lektur szkolnych, wiedzy ogólnej i innych zestawów tematycznych wyłoniła zwycięskie klasy i najlepszych czytelników. Nagrodą były gorące brawa, naklejki, kolorowe pocztówki oraz pamiątkowe znaczki z napisem "Najlepszy czytelnik".  

 

 

Konkurs dla klas IV - VI

W marcu w klasach IV - VI przeprowadzono konkurs na                                 "Najładniejszy wiersz o wiośnie". Zwycięscy otrzymali pamiątkowe                                  dyplomy oraz nagrody książkowe na apelu szkolnym.

 

 

2 KWIETNIA - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI

W dniu 2 kwietnia 209 lat temu urodził się Hans Christian Andersen. Dzieci z klas I - III miały okazję na długich przerwach i w świetlicy szkolnej słuchać baśni Andersena i przenieść się w jego baśniowy, magiczny świat.

Z okazji święta książki w klasach I - III został ogłoszony konkurs plastyczny na plakat promujący czytanie książek. Wyłoniono zwycięsców:

I miejsce - I a, II c

II miejsce - I d, I e

III miejsce - III b, III c

wyróżnienia - II a, II d, I f

Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Książki Dla Dzieci w klasach czwartych zorganizowano spotkanie  czytelnicze połączone z warsztatami literackimi. Pani Hania Niewiadomska, pisarka dla dzieci,opowiedziała o swojej twórczości oraz pokazała jak każdy z nas może zostać poetą. Wynikiem spotkania były wesołe wierszyki napisane i odczytane przez dzieci. Zainteresowani uczestnicy zakupili pamiątkowe książeczki autorki i uzyskali jej autograf.

SPOTKANIE Z POETKĄ

W maju klasy II uczestniczyły w spotkaniu z autorką wierszy dla dzieci               p. Hanną Niewiadomską. Dzieci miały okazję zapoznać się z twórczością poetki, wspólnie napisać wesoły wierszyk oraz zakupić książki z wierszami     i autografem autorki.

 

Rok szkolny 2012/13

Wrzesień, to czas planowania, różnych  działań i przedsięwzięć oraz przydziału zadań realizowanych wspólnie z łącznikami z biblioteką, aktywem bibliotecznym, samorządem uczniowskim pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza. Towarzyszą temu systematyczne zebrania (przynajmniej jedno w miesiącu). Włączono się również w organizowaną przez Radę Rodziców zbiórkę książek na Ukrainę i Białoruś.

Październik, to początek projektu o J. Korczaku realizowanego w związku z trwającym rokiem J. Korczaka. W tym celu przygotowywano wystawkę książek J. Korczaka oraz parawan z informacjami biograficznymi, zdjęciami, ciekawostkami i informacjami o publikacjach autora. Przystąpiono też do warszawskiego konkursu o „J. Korczaku” poprzedzonego etapem szkolnym. Ostatecznie dwie uczennice z naszej szkoły (Aleksandra Bieniak z kl. IVa i Weronika Wierzbicka z kl.Vb) zdobyły wyróżnienia i wzięły udział w uroczystym wręczeniu nagród w gimnazjum nr 7, przy Łazienkach Królewskich w Warszawie. Kserokopie najciekawszych prac zamieszczono na wystawce w czytelni. Przeprowadzono też konkurs czytelniczy ze „Znajomości najpopularniejszych książek dla dzieci”. Najlepsze, okazały się dziewczynki: Zuzia Kiewel z kl.VIg – I miejsce, Weronika Grieger z kl. VIg - II miejsce, Kasia Radziszewska z kl. VI g – III miejsce, Agnieszka Włodawie z kl. IVb - IV miejsce i Natalia Tokarska z kl. IVa – IV miejsce). Zwyciężczynie otrzymały dyplomy pamiątkowe i książki. 

W październiku wyruszamy też na zorganizowane przez nas wycieczki: do Multicentrum (dla uczniów kl. V) i do redakcji „Gazety Wyborczej” dla uczniów z wybranych kl. IV, V i VI połączone z zajęciami (zwiedzaniem redakcji, zapoznaniem ze specyfiką zawodu i procesem powstawania gazety). Na zakończenie uczniowie oraz biblioteka dostają upominki - książki, płyty, gazety. To miły akcent kończący naszą wyprawę po wiedzę i nowe doświadczenia. Wracamy zadowoleni i zabieramy się do dalszej pracy.

Listopad, to dobra pora na czytanie. Zapraszamy zatem kolejną ciekawą postać, której fragmenty twórczości, wraz z biografią prezentowane są w podręczniku do języka polskiego dla klas IV i organizujemy spotkanie dla uczniów klas IV i V z panem Pawłem Beręsewiczem (zdobywcą wielu nagród). Pisarz swoimi opowieściami, czytaniem fragmentów oraz konkursami wzbudza spore zainteresowanie. Dzieci i biblioteka zakupiły książki autora oraz uzyskały pamiątkowe autografy.

Grudzień, to czas upływający w atmosferze zbliżających się świąt. Jak co roku, i tym razem chcemy umilić święta „potrzebującym”. W tym celu łącznicy klas IV- VI  pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza organizują przedświąteczną zbiórkę darów dla „Domu Samotnej Matki i Dziecka” (odzież, słodycze, zabawki, książki). Dary zostają przekazane przy udziale przedstawiciela Samorządu Uczniowskiego.

W międzyczasie podsumowujemy konkurs na „Najlepszego czytelnika” „Najlepiej czytającą klasę” i „Najlepszego łącznika” w pierwszym semestrze. Wyniki wywieszamy na tablicy ogłoszeń i wypisujemy dyplomy. Kolejne podsumowanie odbędzie się na zakończenie roku szkolnego. Za nami sporo pracy (zajęcia z edukacji czytelniczej, pisanie recenzji na temat swoich ulubionych książek, w celu podzielenia się z innymi własnymi odczuciami związanymi z lekturą, gazetki, dekoracje, plakaty, inne inicjatywy. Uczniowie klas IV – VI pełnią stałe dyżury w bibliotece i bardzo chętnie angażowali się w różne przedsięwzięcia.

W styczniu kontynuujemy projekt o Januszu Korczaku i realizujemy jego kolejny punkt – wystawiamy inscenizację poświęconą tej wybitnej postaci. Solidnie się przygotowujemy podczas licznych prób, ale było warto. Podobało się!!! 

W II semestrze, w poniedziałki, w ramach propagowania czytelnictwa włączamy się w akcję „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Uczniowie z klas IV – VI czytają na głos bajki uczniom z klas 0 – III przy pomocy japońskiego, papierowego teatrzyku zwanego „Kamishibai”.

Marzec. Nadchodzącą wiosnę po raz kolejny obchodzimy z udziałem książki. Podczas  „Święta Wiosny” wszyscy uczniowie klas IV-VI spotykają się na turnieju „Mistrza Wiedzy”. Zacięta, trzygodzinna rywalizacja w różnych kategoriach z quizami tematycznymi dla uczniów klas IV – VI (wiedza ogólna, literatura dla dzieci, lektury szkolne, inne zestawy tematyczne) wyłania zwycięskie klasy. Nagrodą są gorące brawa, gratulacje, lizaki i pamiątkowe znaczki.

Kwiecień, to pora natchnienia i tworzenia. Kolejny raz organizujemy konkurs na najładniejszy wiersz o tematyce wiosennej i przystępujemy do pisania. W konkursie zwyciężyły: Marta Romańczuk z klasy IVc i Wiktoria Wierzbicka z klasy Vb - I miejsce, Dominika Adamkiewicz, Jagoda Skowrońska i Agnieszka Pachnia z klasy IVe – II miejsce, Bożena Walkiewicz z klasy IVe – III miejsce i Wiktoria Fitowska z klasy VIa – wyróżnienie. Wiersze uczennic prezentowane były na tablicy obok biblioteki. Autorki, otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Ciągle pamiętamy o potrzebujących. Tym razem organizujemy kolejną zbiórkę, tanich, używanych książek oraz wytworów własnych (zakładek do książek, ozdób itp.) na kiermasz dla chorego chłopca z klasy IVc. Środki uzyskane podczas kiermaszu przeprowadzonego w tym celu podczas „Dnia Otwartego Szkoły” przez łączników przekazujemy na ręce wychowawczyni chłopca. Akcja ta, miała na celu kształtowanie właściwych postaw społecznych wśród uczniów i uwrażliwienie ich na potrzeby innych ludzi.

Maj, to czas przygotowań do „Dnia Otwartego Szkoły”. W pośpiechu wykonujemy, plakat, plansze informacyjne, oklejamy puszkę, spisujemy zebrane książki i wytwory uczniów. Potem już tylko czekamy z niepokojem na odwiedzających.

Przed nami czerwiec – podsumowania, nagrody, zakup i opracowanie nowych książek i.....  Niedługo wyruszamy na zasłużony odpoczynek.

 

Rok szkolny 2011/12

klasy I - III

Początek roku szkolnego to rozpoczęcie konkursu na  „Najlepszego czytelnika”. Uczniowie klas drugich i trzecich rozpoczynają współzawodnictwo od października a uczniowie klas pierwszych dołączają do nich w terminie późniejszym, kiedy „oswoją się” ze szkołą i opanują w pewnym stopniu naukę czytania. Rozstrzygnięcie konkursu w czerwcu, na koniec roku szkolnego. Powodzenia i wielu niezapomnianych wrażeń w trakcie czytania wybranych książek z naszej biblioteki.

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy. Przygotowania do nich trwają już od początku grudnia. Tak, też było w naszej bibliotece. Dwa razy w tygodniu uczniowie klas I-III mogli spotkać się, aby porozmawiać o swoich doświadczeniach związanych ze świętami, ale przede wszystkim zapoznać z książkami przedstawiającymi tradycje i zwyczaje świąteczne, opowiadania, wiersze i kolędy bożonarodzeniowe. Wśród uczniów klas trzecich został ogłoszony konkurs na „Życzenia świąteczne”. Pomysłowość uczniów w redagowaniu życzeń została nagrodzona czekoladowymi Mikołajami.

„Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren to jedna z ulubionych książek należąca do kanonu obowiązujących lektur szkolnych. Po przeczytaniu lektury wśród uczniów klas trzecich został przeprowadzony konkurs sprawdzający i utrwalający znajomość bohaterów i ich przygód. Najwyższy wynik osiągnęła klasa III b, a indywidualnie odpowiadając poprawnie na wszystkie pytania Agnieszka Włodawie z kl.III b oraz Wiktor Misiak z kl.III f. Nagroda dla zwycięzców to książki Astrid Lindgren.

Dnia 16 kwietnia w czytelni biblioteki szkolnej odbyło się spotkanie z pisarzem Łukaszem Wierzbickim. W spotkaniu uczestniczyli wszyscy uczniowie klas pierwszych. Autor w atrakcyjny sposób opowiadał o napisanych przez siebie książkach, a w szczególności przybliżył i zachęcił do przeczytania pozycji.„Afryka Kazika”. Ciekawa forma opowiadania połączona ze slajdami, zagadkami i quizami wzbudziła zachwyt młodych czytelników, którzy przyszli na spotkanie ze swoimi afrykańskimi pluszakami. Prezentowane przez autora książki są do wypożyczenia w naszej bibliotece.

Szkoła Podstawowa nr 314 zorganizowała konkurs poświęcony legendom warszawskim pod tytułem „Warszawa i jej legendy”. Reprezentacja szkoły utworzona z uczniów klas drugich w składzie: Hanna Dorosz kl.IIb, Dawid Osiak kl.IIb, Marta Demianiuk kl.IIf, Aleksander Stefański kl.IIf zajęła drugie miejsce w rozgrywkach międzyszkolnych. W tym samym konkursie tylko polegającym na wykonaniu pracy plastycznej pierwsze miejsce zajęła nasza uczennica Amelia Stroińska kl.IIf a wyróżniono jeszcze pracę Jakuba Skwarnickiego kl.IIf. Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe a szkoła dyplom i książkę.

Uczniowie kl.I-III, którzy przeczytali najwięcej książek w roku szkolnym 2011/12

(ponad 30 książek na ucznia):

Oliwia Kurek  kl. IId

Agata Świderska  kl. Id

Mateusz Wetoszka kl. Ic

Małgorzata Godek kl. Ie

Ewa Gliwa kl. Ie

Bożena Walkiewicz kl. IIIa

Sara Matwiszyn kl. Ib

klasy IV - VI

Wrzesień, to czas wielkiej inwentaryzacji biblioteki. Komisja inwentaryzacyjna zabiera się  do spisywania i analizy stanu zbiorów.

Październik, to początek wspólnych planów, działań i różnych przedsięwzięć realizowanych przez łączników z biblioteką (przedstawicieli klas IV-VI) pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza, aktywem bibliotecznym i samorządem uczniowskim. Towarzyszą temu systematyczne spotkania.

Listopad, to ponura pora. Aby ją uatrakcyjnić zachęcamy uczniów do czytania.  Klasy piąte spotykają się ze znaną pisarką dla dzieci panią Joanną Olech, która swoimi opowieściami, czytaniem fragmentów, konkursami i malowaniem smoków wzbudza niemałe zainteresowanie. Dzieci i biblioteka zakupują książki autorki. Podsumowaniem spotkania jest konkurs z „Dynastii Miziołków”. Zwycięzcy otrzymują pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

Idziemy za ciosem. Przeprowadzamy kolejny, dwuetapowy konkurs o „Harrym Potterze”, za udział w którym najlepsi również otrzymują dyplomy i nagrody.

Grudzień, to czas zadumy i refleksji. Wtedy też częściej myślimy o innych.  Łącznicy klas IV- VI, pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza organizują dużą, przedświąteczną zbiórkę darów dla „Domu Samotnej Matki i Dziecka”. Pokrywa się ona z trwający w szkole „Tygodniem wolontariatu”, kształtującym właściwe postawy społeczne wśród uczniów. Po zakończonej zbiórce w kl. IV-VI ogłaszamy konkurs na „Najładniejszy plakat o wolontariacie, a po zimowym wypoczynku wyłoniono najładniejsze plakaty i zaprezentowano na wystawce. Ich autorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

W międzyczasie podsumowujemy konkurs na „Najlepszego czytelnika” „Najlepiej czytającą klasę” i „Najlepszego łącznika” w pierwszym semestrze. Wyniki wywieszamy na tablicy ogłoszeń i wypisujemy dyplomy. Kolejne podsumowanie odbędzie się na zakończenie roku szkolnego.

Za nami sporo pracy (zajęcia z edukacji czytelniczej, dyżury dla rodziców, dwa spotkania czytelnicze w klasach czwartych, podczas których prezentowane były fragmenty najpopularniejszych i najciekawszych książek dla dzieci, pisanie recenzji na temat swoich ulubionych książek, w celu podzielenia się z innymi własnymi odczuciami związanymi z lekturą, gazetki, dekoracje, plakaty, inne inicjatywy i …ciągle sporo do zrobienia.

Nadeszła długo oczekiwana wiosna. Po raz pierwszy witamy ją również z książką. 22 marca, wszyscy uczniowie klas IV-VI spotykają się na auli podczas wielkiego turnieju „Mistrza Wiedzy”. Zacięta, trzygodzinna rywalizacja w różnych kategoriach (wiedza ogólna, literatura dla dzieci, lektury szkolne)  wyłania trzy zwycięskie klasy (IVa, Ve i VIe). Nagrodą są gorące brawa, gratulacje, lizaki i pamiątkowe znaczki.

Wiosna, to również dobra pora na tworzenie. Organizujemy konkurs na „Najładniejszy wiersz” o dowolnej tematyce i przystępujemy do pisania. Osiem osób otrzymuje pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

Nie zapominamy o potrzebujących i organizujemy kolejną zbiórkę darów dla schroniska. Niestety tym razem nie jest to pokaźna ilość. Dary przekazujemy na ręce samorządu, który dostarczy je pod właściwy adres.

Maj, to piękna i pamiętna  pora. W „Dzień Zwycięstwa” uczniowie klas szóstych spotkają się z panem Łukaszem Wierzbickim i jego uroczą książką pt.„Dziadek i Niedźwiadek”. Przy jej pomocy autor opowiada o trudnym, wojennym czasie, polskich żołnierzach i ich uroczym przyjacielu niedźwiedziu. Po spotkaniu, uczniowie zakupują książki i otrzymują pamiątkowe autografy.

Nieco później, bo 15 maja wybieramy się z „Najlepiej czytającą klasą piątą” na wycieczkę do Biblioteki Pedagogicznej, aby spotkać się z pisarzem, Pawłem Beręsewiczem i jego książkami. Podczas rozmów przy herbacie i konkursów czas mija nam miło i niespodziewanie szybko. Ale jeszcze się spotkamy. Tym razem u nas, w szerszym gronie.

Kolejne dni, to czas przygotowań  do „Dnia Otwartego Szkoły”. W pośpiechu wykonujemy gazetkę o zdrowym odżywianiu, dwie plansze informacyjne, parawan o zdrowym stylu życia , dekorację na korytarzowym słupie i czekamy na zwiedzających, dla których mamy przygotowany jeszcze tematyczny film i adresy stron internetowych.

Przed nami czerwiec – wycieczka do Multicentrum, podsumowania, nagrody, trzydniowe głośne czytanie. Łącznicy, wspólnie z samorządem chcą pomóc chorej dziewczynce szyjąc laleczki i przekazując na aukcję. Chyba damy radę!

 

Rok szkolny 2010/11

Od IX do III prowadzone są zebrania z łącznikami z biblioteką w klasach IV-VI (przynajmniej jedno w miesiącu, a nawet więcej, w zależności od potrzeb). Mają one na celu planowanie pracy, przydzielanie zadań, podsumowywanie wspólnych działań, świętowanie-spotkanie opłatkowe, itp.

9 marca zorganizowano i przeprowadzono spotkanie dla najlepiej czytających klas IV-VI. Zaproszonym gościem była znana i lubiana autorka książek dla dzieci, pani Anna Onichimowska. Spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej, pisarka opowiedziała dzieciom o swojej twórczości, o tym jak powstawały poszczególne książki. Mówiła również o tym co skłoniło ją do pisania oraz o swoich zainteresowaniach i ciekawostkach biograficznych. W drugiej, dzieci zamieniły się w dziennikarzy biorąc autorkę w krzyżowy ogień pytań. Następnie zakupiły jej książki i otrzymały autografy. Po spotkaniu, w ramach podsumowania  planowany jest konkurs ze znajomości twórczości autorki.

W ramach podsumowania konkursu na najładniejszy plakat o „Wolontariacie” (grudzień), wykonano wystawkę najładniejszych i nagrodzonych prac (plakatów) w czytelni. W konkursie zwyciężyli: Bartosz Skorupa z kl. IVa, Ewa Żukowska z kl. IVe, Maria Kurt z kl. IVf, Ania Bielik z kl. Va, Aleksandra Godek z kl. Vf i Szymon Kamiński z kl VIc. Uczniowie Ci otrzymali dyplomy i słodkie załączniki.

Zachęcano stałych czytelników z klas starszych do pisania recenzji na temat ulubionych książek, w celu podzielenia się własnymi odczuciami związanymi z lekturą i zachęcenia innych uczniów do czytania. Wynikiem tego było wykonanie gazetki z recenzjami.

Na przełomie lutego i marca zorganizowano zbiórkę darów (karmy, koców, środków opatrunkowych itp.) dla podopiecznych schroniska w Konstancinie.

W listopadzie zorganizowano i przeprowadzono konkurs z „Wiedzy Mitologicznej”, Dla uczniów kl. IV-VI w wyniku którego zwyciężyli: Daniel Zboch z kl. VIf i Marcin Smyk z kl. IVf. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

W styczniu organizowano konkurs „Małych form literackich” dla uczniów kl. IV-VI , w ramach którego uczniowie z klas IV-VI pisali wiersz na dowolny temat lub opowiadanie o tematyce fantastycznej. W konkursie tym zwyciężyli: Marcin Smyk z kl. IVf, Aleksandra Godek z kl. Vf i Julka Skawska z kl. IVg. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki.

W I semestrze przeprowadzono konkurs na „Najlepszego Łącznika” klas IV-VI oraz na „Najlepiej czytającą klasę” IV, V i VI-ą, a także „Najlepszego czytelnika”. W konkursie na najlepszego łącznika w pierwszym semestrze zwyciężyła Godek Aleksandra z kl Vf. Podsumowanie całości pracy i nagrody dla łączników, będą miały miejsce na zakończenie roku szkolnego. Tymczasem za swoją wzorową postawę zwyciężczyni otrzymała dyplom. Najlepszymi czytelnikami uczniami w I-ym semestrze zostali: Osowiecki Paweł i Bondyra Artur z kl. IVf-I miejsce, Sokołowska Agnieszka z kl. IVc i Plona Sylwia z kl.VIe-II miejsce oraz Bielik Ania i Nowak Weronika z kl.Va-III miejsce i Bartoszewska Weronika z kl. VId-wyróżnienie. Uczniowie Ci otrzymali dyplomy. Wyłonione w wyniku konkursu na „Najlepiej czytającą klasę” klasy (IVg- 88, IVf -79, IVc-68, VId-63, VIe-57, VIc-55, Va-51) w nagrodę wzięły udział w spotkaniu z pisarką.

W grudniu 2011 r. w klasy IV-VI pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza zorganizowały i przeprowadziły dużą zbiórkę darów dla „Domu Samotnej Matki i Dziecka”, z której zainteresowani byli bardzo zadowoleni. Częściowo włączyły się do niej również klasy młodsze. Zbiórka ta wpisała się również w trwający w szkole „Tydzień Wolontariatu” i miała na celu kształtowanie właściwych postaw społecznych wśród uczniów. Po zakończonej zbiórce, w ramach podsumowania i propagowania idei pomagania innym oraz zachęcenia uczniów do wzięcia udziału w kolejnej akcji pomocy schronisku, zaplanowanej na II semestr, uczniowie wykonali plakaty o wolontariacie.

Zbierano również książki dla naszej biblioteki oraz Monaru. Książki zostały przekazane Monarowi w dn. 8.03.2011r.

 

Placówka uczestniczy w projektach współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 344 im. Powstania Warszawskiego w Warszawie

ul. Erazma z Zakroczymia 15

03-185 Warszawa

tel. (+22) 614 90 30

fax. (+22) 676 64 05

sekretariat@sp344.edu.pl