• Zakończenie roku szkolnego 2017/18

  Dnia 21.06.2018 r. (czwartek) o godz. 10.00 odbędzie się apel dla klas IV – VII podsumowujący osiągnięcia dydaktyczne i sportowe uczniów.

  21.06.2018 r. (czwartek) - godz. 14.00 – zakończenie dla oddziałów przedszkolnych (hala sportowa)

  22.06.2018 r. (piątek) - godz. 8.30 - klasy I – III (hala sportowa)

  22.06.2018 r. (piątek) - godz. 10.00 - klasy IV – VII (hala sportowa)

 • Program rządowy "Dobry Start"

  Szanowni Państwo,

  1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi otrzymacie Państwo wsparcie finansowe w wysokości 300 zł., które będziecie mogli przeznaczyć na zakup m.in. przyborów szkolnych czy odzieży na nowy rok szkolny. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.

   

  Szczgółowe informacje zawiera ulotka: dobry-start_ulotka.pdf

   

 • DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

  Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie w organizację Dnia Otwartego Szkoły pod hasłem "Będę kim zechcę. Marzenia się spełniają!"

  Dyrekcja i nauczyciele

 •  

  Z dumą informujemy, że nauczycielka naszej szkoły Pani Małgorzata Czajka  została Laureatką Ogólnopolskiego Konkursu "NAUCZYCIEL MUZYKI 2017".

  26 maja 2018 roku w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie odbyła się Gala Finałowa konkursu na najlepszego nauczyciela muzyki w Polsce. Podczas uroczystości Pani Czajka odebrała Nagrodę Towarzystwa im. Witolda Lutosławskiego i Nagrodę Fundacji Wszystkie Mazurki Świata. Pani Czajka uczy muzyki w naszej szkole od 2002 roku i z powodzeniem prowadzi szkolny chór "Warszawskie Grzmoty". Panią Małgorzatę Czajkę do konkursu zgłosili i rekomendowali nauczyciele oraz rodzice uczniów.

  GRATULUJEMY!

 • Lato w Mieście 2018 - Ważna informacja

  Szanowni Państwo,
  informacje o zakwalifikowaniu do Programu „Lato w Mieście 2018” można uzyskać – od 7 czerwca 2018 roku, od godz. 16:00 -  poprzez zalogowanie się  do  elektronicznego systemu zgłoszeń pod adresem: www.warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl.
  Rodzice/prawni  opiekunowie uczniów zakwalifikowanych do  Program ”Lato w Mieście 2018” proszeni są o potwierdzenie w terminie od 8 czerwca 2018 roku, od godz. 8:00  do 18 czerwca 2018 roku do  godz. 15:00 woli uczestnictwa w ww. Programie - poprzez złożenie w recepcji szkoły (poziom szatni), w  której uczeń został zakwalifikowany - pobranej z elektronicznego systemu zgłoszeń (www.warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl) karty kwalifikacyjnej oraz dokonanie opłaty za posiłki  na numer konta ww. szkoły (potwierdzenie przelewu).  Uczniowie zwolnieni  w ciągu roku szkolnego 2017/2018 z opłat za posiłki proszeni są o dostarczenie wraz z ww. kartą kwalifikacyjną zaświadczenia o zwolnieniu z opłat z macierzystej szkoły.
  Potwierdzenie woli jest warunkiem uczestnictwa w Warszawskim Programie „Lato w Mieście 2018”.
  Zgodnie z harmonogramem zapisów na Warszawski Program „Lato w Mieście 2018” w dniu 19 czerwca 2018 roku o godz. 16:00 zostaną przekazane za pośrednictwem elektronicznego systemu zgłoszeń (www.warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl) informacje, o kandydatach przyjętych i nieprzyjętych na Warszawski  Program „Lato w Mieście 2018”.
   
  Więcej informacji na stronie UM Warszawa
   
  Poniżej zasady rekrutacji i harmonogram:
   
  Wpłaty za wyżywienie w wysokości 7 zł za każdy dzień (obiad i podwieczorek) należy dokonać na konto:
   

  SunRest sp. z o.o., ul. Bruna 9/59, 02-594 Warszawa, BZ WBK S.A. nr: 65 1090 1694 0000 0001 1218 7931 w tytule należy wpisać: imię i nazwisko dziecka oraz hasło Lato w Mieście

 •  

  KONKURS NA

  FILM (SPOT) REKLAMOWY

   

  "MOJA SZKOŁA"

 • Nabór uzupełniający do klasy I sportowej

  Poniżej publikujemy harmonogram dodatkowych prób sprawności fizycznej:

  nabor_uzupelniajacy_kl._I.docx

 • Dyżury wakacyjne dla oddziałów przedszkolnych (klas 0)

  Opłaty za wyżywienie w czasie dyżuru wakacyjnego w kwocie 87 zł (10 dni po 8,70 zł) należy dokonywać na na konto ajenta stołówki: SunRest sp. z o.o., ul. Bruna 9/59, 02-594 Warszawa nr konta: 65 1090 1694 0000 0001 1218 7931.

 • APEL POLICJI

  Szanowni Państwo.

  W sezonie wiosenno-letnim odnotowujemy wzrost kradzieży rowerów, a także w ostatnich latach hulajnóg. Kradzieże zdarzają się również pod warszawskimi szkołami i przedszkolami.

  Złodzieje wykorzystują niefrasobliwość dzieci, które w sposób nieodpowiedni zabezpieczają rowery (np. przypinanie grubą linką za szprychę koła lub za oczko siatki ogrodzeniowej, "przypinanie" za elementy otwarte) lub nie zabezpieczają ich wcale. Ułatwieniem dla amatorów cudzej własności jest też lokalizacja stojaków, często oddalonych od wejścia, bez nadzoru personelu administracyjnego oraz kamer.

  W związku z powyższym  zwracam się z prośbą o przeprowadzenie rozmów z uczniami i rodzicami na zebraniach nt. właściwego zabezpieczania rowerów i używania do tego celu właściwych środków. Jak pokazuje moje doświadczenie, cienkie, "marketowe" linki  złodziej przecinają małymi cążkami, a nawet ... sekatorami ogrodowymi. Dlatego zalecamy stosowanie zabezpieczeń klasy wyższej np. typu U-lock.

  Proszę ponadto w uzasadnionych lokalizacją przypadkach o przeorganizowanie miejsc postojowych dla rowerów i w miarę możliwości objęcie ich monitoringiem wizyjnym.

  Uprzejmie zwracam także uwagę na konieczność spisywania indywidualnych numerów fabrycznych rowerów (znajdują się na ramie pod korbowodem lub nad widelcem), marki i modelu. Powyższe dane umożliwiają w przypadku kradzieży, zarejestrowanie roweru w ogólnopolskiej policyjnej bazie rowerów poszukiwanych. Warto także sfotografować rower na potrzeby dochodzenia i poszukiwania za pośrednictwem mediów społecznościowych.
  Dodaję, że szczególnie w przypadku nieczytelności numerów fabrycznych, jest możliwość oznakowania roweru w Komisariacie Policji Warszawa Białołęka. Znakowanie odbywa się metodą grawerowania odręcznego, co wiąże się z ingerencją w strukturę ramy. Do oznakowania roweru niezbędny jest dokument potwierdzający zakup i sporządzenie na miejscu oświadczenia. Znakowanie wymaga wcześniejszego umówienia terminu z Dzielnicowym właściwym dla miejsca zamieszkania interesanta (numery dostępne w internecie lub aplikacji mobilnej na smartfony "Moja Komenda") lub pod tel. 22 603 53 17.  

  Będę wdzięczny za udostępnienie maila personelowi szkoły, aby również zwrócili uwagę na ten problem w rodzinie i wśród znajomych, sąsiadów.

  Z poważaniem

  nadkom. Tomasz Tabor
  Komendant Komisariatu Policji
  Warszawa Białołęka

 • Zapraszamy dzieci - kandydatów do oddziału zerowego integracyjnego na spotkanie w dniu 9.06.2018 r. o godz. 9.00, sala nr 11

 • Z przyjemnością informujemy, iż projekt etwinning "Acting is exciting," realizowany w naszej szkole od października 2017 roku, otrzymał Krajową Odznakę Jakości. To wyróżnienie uzyskali zarówno autorka i koordynatorka projektu, jak i uczniowie klas 5a i 5d. Realizacja projektu polegała na przygotowaniu przez uczniów szkół europejskich przedstawienia o wartościach uniwersalnych według tego samego scenariusza. W efekcie powastało pięć różnych wersji przedstawień, w wykonaniu Greków, Włochów, Mołdawian, Rumunów i Polaków. Wszystkie zostały sfilmowane i umieszczone na platformie Twinspace. Uczestnicy projektu intensywnie pracowali, ale ten wysiłek przyniósł ogromną satysfakcję. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Karta Miejska dla uczniów nowo tworzonych klas I w roku szkolnym 2018/2019

  Dyrekcja szkoły informuje rodziców uczniów klas I, którzy zostaną przyjęci do naszej szkoły w roku szkolnym 2018/2019, że Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie będzie wydawał dzieciom Karty Miejskie uprawniające do bezpłatnych przejazdów. W celu uzyskania przez dziecko Karty Miejskiej rodzice są zobowiązani do wypełnienia wniosku o wydanie spersonalizowanej Warszawskiej Karty Miejskiej i złożenie go do sekretariatu szkoły w terminie do dnia 24 maja 2018. Formularz wniosku jest do pobrania poniżej lub w recepcji szkoły.

  Informacja_dla_Rodzicow.pdf

  2161_formularz_wniosek.pdf

  2162_wzor_wypełnionego_wniosku.pdf

   

 • DODATKOWE TERMINY EGZAMINU TEORETYCZNEGO !!!

  W punkcie ksero na parterze szkoły do odbioru będą arkusze zaliczeń ucznia ubiegającego się o kartę rowerową. Prosimy o wypełnienie i dostarczenie ze zdjęciem do sekretariatu szkoły lub nauczyciela prowadzącego zajęcia.

  INFORMACJE NA TEMAT

  EGZAMINU NA KARTĘ ROWEROWĄ

  ZNAJDUJĄ SIĘ W:

  -- STREFIE UCZNIA -- KLASA IV--.

 •      Dyrekcja Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 344 w Warszawie informuje, iż w roku szkolnym 2018/19 planuje szkolenie sportowe o profilu pływanie. Nabór kandydatów do klasy pierwszej sportowej o profilu pływanie na rok szkolny 2018/19 prowadzony będzie  z wykorzystaniem elektronicznego systemu rekrutacyjnego oraz według harmonogramu i zasad ustalonych przez Biuro Edukacji.

   

  Strona Biura Edukacji poświęcona rekrutacji do szkół podstawowych

   

 • Rekrutacja do klas I i oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2018/2019

  Rekrutacja/zapisy do klas I w szkołach podstawowych na rok szkolny 2018/2019 rozpoczną się 2 marca2018. Szczegółowe informacje tj.: harmonogram, zasady oraz kryteria obowiązujące w tegorocznej rekrutacji są zamieszczone na stronie Biura Edukacji oraz w zakładce Rekrutacja na naszej stronie internetowej

  Strona Biura Edukacji poświęcona rekrutacji do szkół podstawowych

  Strona Biura Edukacji poświęcona rekrutacji do oddziałów przedszkolnych

 • eTwinning w Naszej Szkole

  W tym roku szkolnym uczniowie klasy 5a i 5d w ramach koła teatralnego w języku angielskim realizują projekt europejski etwinning pt. "Acting is exciting." Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na rolę uniwersalnych wartości w życiu każdego człowieka.

Placówka uczestniczy w projektach współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 344 im. Powstania Warszawskiego w Warszawie

ul. Erazma z Zakroczymia 15

03-185 Warszawa

tel. (+22) 614 90 30

fax. (+22) 676 64 05

sekretariat@sp344.edu.pl