• Występ klasy II ai -,,SOS dla Ziemi"

   Występ klasy II ai -,,SOS dla Ziemi"

   22.05.2019 14:36
     

   16 i 17 maja uczniowie z klasy II ai zaprezentowali dzieciom z klas 0-III występ o tematyce ekologicznej  przygotowany pod kierunkiem p. Katarzyny Dobrosz. Przedstawienie bardzo się podobało zgromadzonej publiczności i pogłębiło świadomość ekologiczną uczniów.

   Więcej zdjęć w Galerii.

  • Podziękowania

   Podziękowania

   22.05.2019 14:30
     

   Serdeczne podziękowania dla właścicieli sklepu Xjoy , którzy pomogli nam w organizacji Turnieju DOBBLE (18 maja podczas Dnia Otwartego Szkoły) oraz ufundowali nagrody w postaci atrakcyjnych gier planszowych.

   Zespół ds Integracji

  • TYDZIEŃ CZYTANIA W SZKOLE

   TYDZIEŃ CZYTANIA W SZKOLE

   22.05.2019 11:20
     

   W dniach 13 – 17 maja po raz kolejny odbyła się w naszej szkole akcja „Tydzień Czytania w Szkole”:

   • Przez cały tydzień uczniowie wraz z nauczycielami czytali na lekcjach fragmenty książek wybranych przez siebie w naszej bibliotece. Na godzinach wychowawczych dyskutowano na temat znaczenia i ważności książki w naszym życiu, uczniowie prezentowali także swoje ulubione, godne polecenia  książki.
   • Codziennie w bibliotece odbywały się "Zaczytane przerwy" oraz "Czytanie na dywanie".  Uczniowie z klas starszych czytali młodszym dzieciom wybraną książkę.
   • W bibliotece można było również wystawić ocenę wybranej lekturze.
   • W środę odbyła się akcja „Mole  książkowe w plecaku". Każdy kto miał książkę w plecaku otrzymał słodką nagrodę.
   • Podczas przerw nasi czytelnicy brali udział w losowaniu zagadek dotyczących lektur. Warunkiem przystąpienia do gry było wypożyczenie książki. Każda poprawna odpowiedź była nagradzana cukierkiem.
   • Ogłoszony został również  konkurs fotograficzny „Klasa z książką” promujący czytelnictwo.

    

   Więcej zdjęć w Galerii

  • Wyniki konkursu pt. "Wisła jaką znamy"

   Wyniki konkursu pt. "Wisła jaką znamy"

   22.05.2019 14:24
     

   W ramach realizacji projektu Varsawianistyczna szkoła w naszej szkole odbył się konkurs pt. „Wisła jaką  znamy". Uczniowie z klas pierwszych i drugich wykonali pracę plastyczną przedstawiającą Wisłę, a uczniowie  z klas trzecich zrobili prezentację multimedialną na temat walorów turystycznych Wisły. Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu.

   Pierwsze miejsce: Maciej Sabat z klasy 2e, Bartosz Włodkowski z klasy 2f, Lena Nogalska z klasy 1e, Justyna Rytelewska z klasy 3c, Lena Lewandowska z klasy 3c

   Drugie miejsce: Anda Gdawiec z klasy 2f, Gabriela Wnuk-Lipińska z klasy 1 e, Julia Kiliś z klasy 1e, Magdalena Czesak z klasy 2a

   Trzecie miejsce: Adam Kwiatek z klasy 2c, Patrycja Iwaszko z klasy 2e, Natalia Mróz z klasy 2a, Agata Łakomska z klasy 1d, Marta Mruk z klasy 1e, Aleksandra Wielechowska z klasy 1c

   Wyróżnienie: Aleksandra Bujak z klasy 2d, Adam Klajnej z klasy 2c

   Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.  

  • Projekt Klimatyczna klasa

   Projekt Klimatyczna klasa

   16.05.2019 10:58
     

   W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie trzech klas edukacji wczesnoszkolnej wzięli udział w projekcie „Klimatyczna klasa”  zorganizowanym przez Fundację Uniwersytet Dzieci z siedzibą w Krakowie. Były to następujące klasy  1f z wychowawczynią Ewą Zawadzką - Siess, 2b i Małgorzata Pecyna, 3ai z wychowawczynią  Katarzyną Czyżyk.  Podczas roku szkolnego uczniowie systematycznie realizowali zagadnienia opracowane w przygotowanych przez uniwersytet scenariuszach. Po każdych zajęciach skrupulatnie notowali postulaty, które formułowali w oparciu o przerobiony temat. Dnia 8 maja 2019r. W ramach obchodów Dnia Ziemi wszyscy uczestnicy projektu zebrali się, aby wspólnie go podsumować i przedstawić swoje prośby i postulaty dorosłym. Dodatkowo na spotkaniu uczniowie prezentowali wykonane z surowców wtórnych przedmioty codziennego uzytku. Spotkanie przebiegło w miłej, "klimatycznej:)" atmosferze. Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie zdobyli wiedzę na temat ochrony środowiska, w tym ochrony klimatu, rozwijali umiejętność krytycznego myślenia, trenowali kompetencje społeczne.  Wybrani uczniowie na ręce Pani Dyrektor złożyli spisane postanowienia. 

   Więcej zdjęć w Galerii.

  • Uniwersytet Warszawski - Wydział Fizyki

   Uniwersytet Warszawski - Wydział Fizyki

   10.05.2019 14:13
   „Zabawy z fizyką” wykład dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów
   LINK: Patryk_Halat_Zabawy_z_fizyka_Uniwersytet_Warszawski.docx
  • II Białołęcki Turniej Gier Stolikowych

   II Białołęcki Turniej Gier Stolikowych

   16.05.2019 10:59

   2 kwietnia sześcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w II Białołęckim Turnieju Gier Stolikowych, który odbył się w Szkole Podstawowej Nr 366 im. Jana Pawła II przy ul. Strumykowej 21. Naszą szkołę reprezentowali: Szymon Konieczny z kl. I f, Magdalena Czesak z kl. II a, Amelia Konstrat z kl. II b, Karol Skrajnowski z kl. II d, Wiktor Szczuka z kl. II e i  Zuzanna Marchel z kl. IIIa.

   Uczniowie naszej szkoły okazali się być wspaniałymi graczami. Karol Skrajnowski zajął I miejsce, Wiktor Szczuka - II miejsce, a Szymon Konieczny - III miejsce.

   Więcej zdjęć w Galerii.

  • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

   Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

   05.04.2019 14:39

   2 kwietnia wypada  Światowy Dzień Świadomości  Autyzmu. W naszej szkole tego dnia uczniowie podczas przerw śródlekcyjnych oglądali filmiki o autyzmie. Wielu informacji o autyzmie mogli  dowiedzieć się z wystawy przygotowanej przez nauczycieli wspomagających. Jej  częścią są plakaty wykonane przez uczniów. Mamy nadzieję, że w temacie autyzmu" nie jesteśmy zieloni ".

   Więcej zdjęć w Galerii.

  • Konkurs "Pięknie czytam"

   Konkurs "Pięknie czytam"

   16.05.2019 11:16

   W marcu w bibliotece odbył się konkurs czytelniczy dla klas III.

   Mistrzyniami czytania zostały:

   Zuzanna Marchel i Dominika Rogalska

   Wyróżnienia otrzymały:

   Iga Dombrowska, Sylwia Masłowska, Zuzanna Chomicz

    

   GRATULUJEMY ! 
    

   Więcej zdjęć w Galerii.

  • IX Edycja Dzielnicowego Konkursu Języka Angielskiego „ENGLISH IS EASY” dla klas II i III

   IX Edycja Dzielnicowego Konkursu Języka Angielskiego „ENGLISH IS EASY” dla klas II i III

   05.04.2019 14:36

   28 marca odbyła się IX Edycja Dzielnicowego Konkursu Języka Angielskiego „ENGLISH IS EASY” dla klas II i III, zorganizowanego w budynku Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 154, przy ulicy Sprawnej 28. Naszą szkołę reprezentowali : Patrycja Iwaszko z klasy 2E i Małgorzata Kosanowska z klasy 3C oraz Michał Soliwodzki z klasy 2D, który zajął pierwsze miejsce w kategorii klas drugich  i Iga Dombrowska z klasy 3A, która zajęła pierwsze miejsce w kategorii klas trzecich.

   Więcej zdjęć w Galerii.

  • "ŚWIATOWY DZIEŃ CZYTANIA TOLKIENA" W BIBLIOTECE

   "ŚWIATOWY DZIEŃ CZYTANIA TOLKIENA" W BIBLIOTECE

   05.04.2019 14:34

   Dla fanów literatury fantasy 25 marca to szczególna data, ponieważ wtedy obchodzony jest  Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Tego dnia w naszej bibliotece można było obejrzeć prezentację o autorze, posłuchać fragmentów "Hobbita" czytanych przez uczniów oraz sprawdzić swoją wiedzę o lekturze rozwiązując krzyżówkę.

   Więcej zdjęć w Galerii.

  • Warszawski Konkurs Czytelniczy "Magia lektur"

   Warszawski Konkurs Czytelniczy "Magia lektur"

   05.04.2019 14:34

   Uczennica Alicja Sitarska została półfinalistką XIII edycji Warszawskiego Konkursu Czytelniczego "Magia lektur" objętego honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

   Więcej zdjęć w Galerii.

  • Klasa 4d na wycieczce w Ośrodku Edukacji Technicznej Pinokio w Słomczynie

   Klasa 4d na wycieczce w Ośrodku Edukacji Technicznej Pinokio w Słomczynie

   16.05.2019 11:17

   6 marca uczniowie z klasy 4d z p. Partycją Nowicką i p. Agnieszką Bodzak  wybrali się do Ośrodka Edukacji Technicznej w Słomczynie. Dzieci wykonały swoje własne zegary, dowiedziały się, na czym polega praca stolarza oraz spędziły miło czas przy ognisku. Wycieczka zdecydowanie należała do udanych.

   Zdjęcia w galerii.

  • Klasa 5a na wycieczce w Ośrodku Edukacji Technicznej Pinokio w Słomczynie

   Klasa 5a na wycieczce w Ośrodku Edukacji Technicznej Pinokio w Słomczynie

   16.05.2019 11:17

   6 marca uczniowie z klasy 5 a z p. Magda Milewską wybrali się na warsztaty techniczne do Ośrodku Edukacji Technicznej Pinokio. W czasie warsztatów wykonali drewniane zegary. Mieli również niezwykłą okazję przyjrzeć się pracy stolarza oraz zobaczyć sprzęty, na których pracuje. Uczniowie spędzili też miłe chwilę przy ognisku.

   Zdjęcia w galerii

  • Klasa 3a w Teatrze Wielkim

   Klasa 3a w Teatrze Wielkim

   05.04.2019 14:23

   28 marca klasa 3a razem z wychowawcą Katarzyną Czyżyk udała się na kolejny wyjazd. Tym razem była to wycieczka z cyklu  Warszawa Teatralna. Podczas wyjazdu  uczniowie zdobyli wiadomości o Teatrze Wielkim, zapoznali się  z ideą powstania opery "Czarodziejski Flet". Obejrzeli wystawę - "Rok Stanisława Moniuszki" z okazji 200 rocznicy urodzin wielkiego kompozytora.  zapartym tchem wysłuchali i obejrzeli  operę "Czarodziejski Flet".

   Więcej zdjęć w Galerii.